اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25422
تاریخ انتشار : 28 مهر 1396 - 13:36
امام جمعه بشرویه گفت: سپاه پاسداران مدال افتخاری در کشور به ارمغان اوره و نه تنها برای ایران بلکه برای ثبات در تمام کشورهای منطقه تلاش کرده است.

به گزارش پیام بشرویه ، 

حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه بشرویه که در مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد با اشاره به اهمیت رعایت تقوای الهی و مصادیق آن بیان کرد:عمل کردن به دستورات حق در تمامی فروع و اصول دین توصیه شده است.

امام جمعه بشرویه افزود:دعوت به حج یکی از مصادیق الهی محسوب میشود که خداوند متعال نیز به انبیا خود دستور دعوت به حج داده است.

وی با اشاره به اینکه دعوت به ایمان الهی محصور در زمان و مکان نیست به جهانی شدن دعوت امام حسین اشاره کرده و افزود: در روز عاشورا نیز امام حسین در میان جمعیتی از مردم برای جهاد دعوت کرد و هر چند در آن زمان افراد اندکی بودند ولی این دعوت فرا زمانی و مکانی شد و در سراسر جهان هر ساله جمعیتی بی نظیر به دعوت امام حسین لبیک می گویند.

شمس الدین خاطر نشان کرد:تمام اولیای الهی نیز در زمینه سازی عاشورای حسینی نقش داشته اند تا این واقعه عظیم در طول تاریخ و جهان بدرخشد و دین اسلام احیا گردد.

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه حرکت امام حسین چراغ هدایت است گفت:همه امامان در زنده نگه داشتن عاشورا نقش داشته اند و حرکت اهل بیت امام حسین و مسیر مکتب تشیع که با عاشورای حسینی پر فروغ گردید به نوعی معجزه بزرگ تاریخ اسلام محسوب میشود تا اسلام زنده بماند.

وی افزود:این زنده نگه داشتن حرکت بزرگ عاشورای حسینی که تا ظهور امام عصر ادامه خواهد داشت باید حساب شده باشد تا اهداف امام حسین نیز پیاده شود.

شمس الدین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بویژه شهدای مدافع حرم و شهید حججی بیان کرد:مسیر الهی، از جنس دعوت است و کسانی که به دعوت پروردگار لبیک میگویند، سعادت مند هستند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی و همایش بزرگ و جهانی در کربلای معلی تصریح کرد: پر رنگ نشان دادن مراسمات محرم و اربعین حسینی در راستای دعوت الهی برای مسیر دین اسلام است که همه دستگاه ها باید به کمک بیایند تا مراسم اربعین بیش از پیش باشکوه تر برگزار شود.

وی با اشاره به فرهنگ صدقه دادن در ماه صفر هم افزود: یکی از مستحبات در ماه صفر صدقه دادن است و این روزها که مسلمانان میانمار در ظلم کفار گرفتار شده اند باید همه ما به کمک انان بشتابیم.

شمس الدین به ترفند اسلام هراسی توسط دشمنان اشاره کرد و گفت: استکبار جهانی با ایجاد گروه های تکفیری به اسم اسلام از جمله داعشی های وحشی می خواهند اسم اسلام را در جهان بد جلوه دهند و با این شگردها اسلام هراسی به راه بیندازند که بی شک به هدف خود نخواهند رسید و شیعیان اسلام با کمک به مسلمانان ،چهره مهربان اسلام را نشان می دهند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه صدقه دادن بلاهای زیادی را دفع میکند گفت:یکی از توصیه های قرآنی دادن صدقه و رفع بلا است و سنت های زیبایی از جمله مهمانی دادن،عقیقه،صدقه دادن و کمک به مسلمانان مظلوم از آن جمله است و باعث پر فروغ تر شدن نور ایمان میشود.

وی،پیشرفت های روز افزون ایران اسلامی بعد از انقلاب را ناشی از هدایت های پیامبر گونه امام راحل و رهبری طبق دستورات الهی دانست و گفت:قریب به ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می گذرد و در این مدت بسیاری از دشمنان با فتنه گری های زیادی در تمامی زمینه های نظامی، اقتصادی،سیاسی و .. در فکر براندازی انقلاب بودند ولی به اهداف خود نرسیدند چرا که مردم ایران با بصیرت بالا در برابر دشمن ایستادند.

شمس الدین تصریح کرد: در فتنه سال ۸۸ که هتک حرمت به ساحت آقا ابا عبدالله کردند و میخواستند انقلاب را سرنگون کنند با مردمی با ایمان و حسینی روبرو شدند و امروز نیز عده ای که تصور میکنند به جایی رسیده اند توطئه میکنند که بی شک با برخورد مردم روبرو میشوند.

امام جمعه بشرویه با محکوم کردن گستاخی های رئیس جمهور امریکا؟ تراپم را فردی احمق و چپاول گر اقتصادی خواند و گفت: رجز خوانی رئیس جمهور امریکا به خاطر شکست انان در منطقه است و ترامپ مرد احمقی است که بجز چپاول گری اقتصادی چیزی نمی داند و در سخنرانی خودش ملت ایران را یاغی میداند.

وی خطاب به سیاست های خصمانه امریکایی ها گفت: شما آمریکایی ها یاغی هستید که هواپیمای ما را زدید و زن و بچه مردم را عزادار کردید، شما به مرزهای ما تجاوز کردید، سکوهای نفتی را به آتش کشیدید ،عرب ها را تحریک کردید،جنگ تحمیلی را هدایت و حمایت کردید و داعش را ایجاد کردید.

شمس الدین با اشاره به هجمه های ترامپ به سپاه پاسداران هم گفت: ترامپ در سخنان سخیف خود سپاه عزیز را مورد هجمه قرار میدهد و باید گفت بدانید سپاه در دل مردم جای دارد و سخنان سخیف ترامپ موجب وحدت هم شد که خوشبختانه دولت موضع گیری خوبی کرد.

وی تصریح کرد: همه ما بسیجی و سپاهی هستیم و تمام اهداف و گروه ها در کشور خط قرمز انان، ولایت هست و تنفر خود را از امریکا اعلام کرده و با شعار مرگ به امریکا به اثبات رساندند.

شمس الدین با اشاره به افتخار آفرینی های جهانی سپاه پاسداران گفت: سپاه پاسداران مدال افتخاری در کشور به ارمغان اوره و نه تنها برای ایران بلکه برای ثبات در تمام کشورهای منطقه تلاش کرده است.

امام جمعه بشرویه افزود: جنگ های نیابتی را که همین استکبار مدیریت میکند ،سپاه پاسداران مقتدرانه در برابر فتنه گری های آنها در منطقه ایستاده و نطفه شوم داعش به دست سپاه و بسیج و مدافعان حرم کارنامه انان بسته میشود.

شمس الدین به اشاره به فتنه انگیزی دشمن در کردستان عراق گفت: استکبار امروز نیز کردستان را تحریک میکنند و بدانند این نقشه نیز راه به جایی نخواهد برد.

خطیب جمعه بشرویه تصریح کرد: سپاه پاسداران پیام قدرتمندی به استکبار جهانی و عربستان سعودی داد و با شلیک موشک به قلب داعش اعلام کرد که ایران اسلامی در برابر هر حرکتی خواهد ایستاد.

وی به فتنه های آمریکا در مورد برجام هم اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی گزینه های خود را در برابر هر حرکتی مربوط به نقض برجام دارد و به فرموده رهبری اگر آن ها پاره کنند ما به اتش می کشیم چرا که ملت ما ملت الگو گرفته از پیامبر اکرم است.

وی افزود: در قبل از انقلاب دشمنان نیز به دستگاه ها نفوذ کردند و در دوران رضا شاه فرهنگ های غربی را وارد کردند ولی ایران اسلامی و مردم مسلمانان در برابر آنان ایستاد و هر کجا مردم برای اسلام پای کار می ایند خداوند نیز ما را یاری کرده است.

شمس الدین با تاکید بر حفظ وحدت گفت: نعمت امنیت که به برکت خون شهدا و نیروهای عزیز بسیجی سپاهی و نیروی های نظامی و انتظامی ایجاد شده را باید قدر بدانیم.

امام جمعه بشرویه در ادامه با تاکید بر کمک به موکب اربعین حسینی گفت: پیام اربعین بسیار شکننده برای دشمن است و حضور ۲۰ میلیونی در اربعین دشمن را نابود میکند و کمک به این همایش عظیم توفیق الهی می طلبد و می بینیم هر ساله موکب های زیادی زده میشود و موکب امام رضا بشرویه نیز اقدامات خوبی انجام میدهد که همه باید در راستای تقویت آن کمک کنند و برای زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا همت کنیم.

وی افزود: مردم بشرویه جانانه در همه صحنه ها وارد شدند و امسال نیز در اربعین حسینی باهم سهیم خواهند شد.

شمس الدین با فرا رسیدن روز ارتقا شهرستان بشرویه بیان کرد: در آن سال مردم مسولان و خیرین همه پیگیری کردند تا بشرویه به حق خود که شهرستان است برسد و در همین راستا نیز به حرمت داشتن شحصیت بزرگ اسلامی کشوری در بشرویه علامه بزرگ و جلیل القدر "ملاعبدالله بشروی" ، به نام روز شهرستان در تقویم ثبت شده است.

امام جمعه بشرویه با پیشنهاد پیگیری برای روز مفاخر بشرویه گفت: در شهرستان بشرویه مفاخر بزرگی داریم که پیشنهاد میشود یک روز به نام مفاخر بشرویه نام گذاری شود و از شورا و شهرداری درخواست میشود دبیرخانه ای تشکیل شود و شورای فرهنگ عمومی و نهادهای مرتبط نیز اقدام کنند.

شمس الدین با تقدیر از زحمات فراوان سپاه پاسداران در برگزاری مراسم بسیار خوب روز شهرستان گفت: هر ساله در روز شهرستان به همت سپاه پاسداران مراسم بزرگی برگزار میشود و امسال نیز این مراسم باشکوه تر برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با مطالبه از دولت برای پرداخت پول کشاورزان گفت: دولت تلاش بیشتری در بازپرداخت پول کشاورزان داشته باشد تا این قشر زحمت کش هم بتوانند تقویت شود.

وی از واردات گندم هم انتقاد کرد و گفت: شنیده میشود برخی کشت گندم را مقرون بصرفه ندانسته و عنوان میکنند که باید وارد کنند که این همان هدف دشمن برای وابستگی به این نیاز اصلی است و نباید اجازه ندهیم این اقتصاد مقاومتی را به حاشیه ببرند.

وی افزود: باید راهکار داده شود نه به واردات تکیه شود بلکه باید جلوی قاچاق گرفته شود تا اقتصاد کشور رونق گیرد.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

پربیننده ترین مطالب