کد مطلب: 25346
تاریخ انتشار : 12 مهر 1396 - 14:03
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خبر داد:
ساخت 2 سالن ورزشی در بشرویه
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: 19 میلیارد اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده داریم که از این میزان اعتبار، 13 میلیارد در پروژه های عمرانی شهرهای مختلف استان هزینه شده است.

به گزارش پیام بشرویه ، محمد اسمائیل افضل پورمدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در نشست خبری ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبد الله الحسین (ع) اظهار کرد: بیش از ده ماه است که در اداره کل ورزش و جوانان حضور دارم و زمانی که در این اداره حضور پیدا کردم پروژه های عمرانی در یک وضعیت بحرانی قرار گرفته بود و پیشرفتی نداشت و حتی در بعضی از پروژه‌های عمرانی اضافه پرداخت‌هایی نیز انجام شده بود و همین امر باعث ایجاد رکود شده بود.

 

وی افزود: 1 میلیارد و 500 میلیون تومان ازاعتبارات سال 94 مانده بود و هزینه نشده بود و تا ماه اسفند 95 این اعتبار تمدید می‌شود و سعی کردیم تا این اعتبار برگشت نکند و بیشتر کار را در 2 ماه پایان سال انجام دادیم.

 

 مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ادامه داد: 2 میلیارد تومان هم اعتبارات سال 95 بود که تا پایان شهریور ماه سال 95 هزینه شد و ماحصل این فعالیت‌ها 11 پروژه عمرانی است که در شهرهای مختلف استان افتتاح کردیم.

 

افضل پور گفت: استادیوم 15 هزار نفری غدیر بیرجند، سالن ورزشی آبیز، سالن ورزشی 12 هزار نفری طبس، ساختمان اداری شهرستان قائن، سالن ورزشی امیرآباد بیرجند، زمین چمن مصنوعی دستگرد، زمین چمن مصنوعی قائن و آیسک پروژه‌های عمرانی افتتاح شده تاکنون می‌باشند و همچنین سالن اسکواش قائن به زودی افتتاح خواهد شد.

 

وی افزود: 2 پروژه بهسازی نیز داشتیم که استخر شهید رضوی نژاد بیرجند با مشارکت‌های مردمی و سالن شهید کوشه‌ای بیرجند بهسازی شده و به بهره‌برداری رسیده است.

 

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ادامه داد: از پروژه‌های خیرساز می توان به گود باستانی اسفشاد قائن اشاره کرد که به بهره‌برداری رسیده است و کلنگ 4 گود زورخانه نیز به زمین زده شده است و همچنین 30 پروژه خیرساز داریم که در حال عقد تفاهم نامه هستیم و پروژه‌های خیرساز طوری است که دهیاری‌ها و یا شهرداری‌ها در این خصوص ورود پیدا می‌کنند و مقداری از کار را انجام داده و سپس اداره ورزش و جوانان این پروژه‌ها را به اتمام می‌رساند و در حال حاضر 80 پروژه ناتمام در استان داریم که باید برنامه ریزی کنیم و آنها را به اتمام برسانیم

 

افضل پور افزود: از لحاظ عملکرد مالی که داشتیم یک بخش آن کمک به هیئت‌های ورزشی استان که در 4 ماه آخر سال گذشته 800 میلیون تومان و در 6 ماه اول امسال نیز 600 میلیون به هیئت‌های ورزشی استان کمک شده است.

 

وی گفت: در 4 ماه آخر سال 95 در حدود 170 میلیون تومان به سمن ها کمک شده است  در حال حاضر 15 سمن فعال داریم و 4 سمن نیز در 6 ماه اول امسال مجوز گرفته‌اند و به سمن های فعال اضافه خواهند شد.

 

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه اعتبارات تملک سال 96 هنوز ابلاغ نشده است افزود: 19 میلیارد اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده داریم که از این میزان اعتبار، 13 میلیارد در پروژه های عمرانی شهرهای مختلف استان هزینه شده است؛ ساخت 2 سالن ورزشی در بشرویه، 7 سالن ورزشی در بیرجند، 4 پروژه ورزشی در شهرستان درمیان، 1 پروژه ساخت استخر در خوسف، 3 پروژه ورزشی در سربیشه و تعداد دیگر از پروژه ها که در شهرهای مختلف استان از همین اعتبار هزینه شده است و پیش بینی می‌شود تا پایان امسال 10 پروژه دیگر به بهره‌برداری برسد.

 

افضل پور ادامه داد: جهت ساخت خانه جوان در بیرجند 2 میلیارد و 500 میلیون تومان وهمچنین 900 میلیون تومان نیز جهت احداث خانه جوان طبس  و 380 میلیون تومان برای ساخت جاده تندرستی بیرجند از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده هزینه شده است و از همین 19 میلیارد اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده، 2 میلیارد و 300 میلیون به آموزش و پرورش تعلق گرفته است که برای 6 پروژه ورزشی در مدارس سطح استان هزینه خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه میزبانی 12 مسابقه در استان را داشته‌ایم ادامه داد: از آذر ماه سال گذشته 2 اعزام به مسابقات آسیایی، 3 اعزام به مسابقات جهانی، 148 اعزام به مسابقات کشوری، 7 اعزام به مسابقات بین‌المللی و 18 اعزام منطقه‌ای که در مجموع 178 اعزام به مسابقات را داشتیم.

 

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: در ده ماه گذشته 1 مدال آسیایی و 39 مدال بین‌المللی و 85 مدال کشوری و در مجموع 125 مدال را ورزشکاران استان توانسته‌اند کسب کنند؛  7 نفر از ورزشکاران خراسان جنوبی عضو تیم های ملی کشور هستند و همچنین 48 نفر هم به تیم ملی دعوت شده‌اند.

 

افضل پور خاطرنشان کرد: امسال 74 کارگاه آموزشی در شهرستان‌های مختلف استان برگزار شد که 20 کلاس داوری در سطح هیئت های ورزشی و 10 کلاس مربیگری و 12 دوره تئوری مربیگری درجه2 و 3 از جمله این کارگاه‌ها هستند و همچنین 2 کارگاه بازاریابی در ورزش و روش‌های جذب درآمد توسط هیئت‌های ورزشی 18 مهرماه امسال برگزار خواهد شد.

 

وی ادامه داد: بسیاری از اموال اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به هیئت های ورزشی رفته بود و وضعیت آنها مشخص نبود این اموال را ساماندهی کردیم.

 

 

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: هدف گذاری کردیم که درصدی از اعتبارات خود را در حوزه پژوهش هزینه کنیم و در 4 ماه آخر سال 95 در بخش پژوهش 40 میلیون تومان هزینه شده است و در 6 ماه نخست امسال نیز 6 پژوهش به تصویب رسانده‌ایم و 12 نشست علمی و تخصصی برگزار شده است.

 

افضل پور ادامه داد: در 10 ماه گذشته 22 مجوز برای باشگاه‌های خصوصی صادر شده و 11 مورد هم مجوز آنها تمدید شده است و همچنین از 88 باشگاه خصوصی در قالب سه تیم، در شهرستان‌های مختلف استان بازرسی به عمل آمده است و همچنین سعی کردیم سالن‌های ورزشی را به افرادی که تحصیلات و دانش این کار را دارند واگذار نماییم و در حال حاضر 99 مورد از اماکن های ورزشی قابل واگذاری هستند که 54 مورد فاقد متقاضی و 44 مورد متقاضی دارند که از این تعداد 23 مورد قرارداد بسته شده و واگذار شده‌اند.

 

وی افزود: در حال حاضر استادیوم 15 هزار نفری غدیر بیرجند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

نظرات کاربران

جا دارد که مسئولین استان و بشرویه فکری بحال خود کنند. در حالی که بشرویه حتی یک استخر ندارد و پروژه ها روی زمین مانده، فقط در سال 94 ، 1.5 میلیارد تومن اعتبار، هزینه نشده بوده است و این معنی جز بی کفایتی ندارد ... :(((
با سلام هیچکس نیست توضیح فرماید کمکهایی که به هیئت‌های ورزشی استان که در 4 ماه آخر سال گذشته 800 میلیون تومان و در 6 ماه اول امسال نیز 600 میلیون شده است..چه قدر سهم شهرستان محروم بشرویه پرداخت گردیده چون تا جایی که اطلاع داریم هیاتهای شهرستان که اکثراً با روغن خودشون سرخ شده ومیشون وبدنبال..... ودوسالن که در بشرویه زده شده وهزینه گردیده کدومایند.
بشرویه کلاه سرش شد بازم

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.