کد مطلب: 25307
تاریخ انتشار : 31 شهر 1396 - 13:06
جمعیتی بیش از 4000 هزار نفر هم نوا با بانو رباب (س) علی اصغر حسین (ع) را صدا می زدند.

به گزارش پیام بشرویه ، صبح امروز و در اولین جمعه ماه محرم ، حضور پر شور مادران دلداده به ائمه اطهار (ع)  در حسینیه سادات الحسینی  خبر از  همایشی عظیم می داد.

 

جمعیتی بیش از 4000 هزار نفر هم نوا با بانو رباب (س) علی اصغر حسین (ع) را صدا می زدند.

 

بیش از 700  نوزاد و نونهال با لباس هایی سبز و سربندهای "یا صاحب الزمان"  و "علی اصغر"  دست در دست مادرانشان برای عرض تسلیت می آمد.

 

سربند یا زهرا (س)، یا حسین (ع)، فدایی علی اصغر (ع) و صاحب الزمان (ع)  بر سر طفل های شیرخوار خودنمایی می کند و نشان از حزن و ماتم شیعیان بر غم جانگدار مولا دارد.

 

ناله می پیچید و مادران نوزادان‌ خود را به روی دست گرفته و هم ناله با مصیبت دیدگان دشت کربلا می شوند و  لالایی علی اصغر (ع) را زمزمه کردند.

 

"همایش جهانی شیرخوارگان حسینی " به رسم هر سال  در سراسر جهان اسلام  در اولین جمعه ماه محرم برگزار می شوند   در شهرستان بشرویه نیز  این همایش عظیم به  هیئت محبان حضرت علی اصغر(ع) و هیئت محبین حضرت رقیه (س)  برگزار شد.

 

در این مراسم با قرائت نذرنامه‌ مادران  فرزندانشان را نذر قیام جهانی امام زمان(عج) کردند سپس همنوا با مصیبت دیدگان دشت کربلا ، لالایی علی اصغر (ع) را زمزمه کردند و مداحان اهل بیت (ع) با مرثیه خوانی  شهادت سرباز خردسال مولا  ابا عبدالله الحسین (ع) را گرامی داشتند.

 

 این همایش بزرگ  و معنوی با کمک های صد درصدی مردم هر ساله برپا میشود.

 

 

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.