کد مطلب: 25303
تاریخ انتشار : 30 شهر 1396 - 13:38
ستاد بزرگداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بشرویه در بیانیه خود از تمامی مردم فهیم و انقلابی این شهرستان برای حضور گسترده در برنامه تجمع آمران به معروف و ناهیان از منکر در مراسم نماز عبادی سیاسی جمعه دعوت کرد.

به گزارش پیام بشرویه ، ستاد بزرگداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بشرویه در بیانیه خود از تمامی مردم فهیم و انقلابی این شهرستان برای حضور گسترده در برنامه تجمع آمران به معروف و ناهیان از منکر  در مراسم نماز عبادی سیاسی جمعه دعوت کرد.

 

متن بیانیه به این شرح است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

« اَلَّذینَ ِانْ مَکَّنّاهُمْ فِی اْلاَرْضِ اَقامُوا الصًَلوﺓَ وَ اتَوُ الزَّکوﺓَ وَ اَمَرُوا بِاْلمَعْرُوفِ وَ نَهَواْ عَنِ اْلمُنْکَر... »

همانان‌ که‌ اگر آنان‌ را در روی‌ زمین‌ تسلط‌ و توان‌ دهیم، نماز را برپا می‌دارند و زکات‌ می‌پردازند و امر به‌ معروف‌ و نهی‌ از منکر می‌کنند...

                                                                                                                                                                                                                            (سوره مبارکه حج: آیه ۴۱).

 

فرضیه واجب امر به معروف و نهی از منکر یکی از فروع دین و مذهب حقی شیعه و پروژه افتخارآمیز اسلام است.

 

 این فریضه الهی در تاریخ بشریت و متن و عملکرد انبیا الهی و مصلحان جهان وجود داشته است.

 

فریضه الهی و بزرگ امر به معروف و نهی از منکر  که به حق راه سیدالشهدا و سرور شهیدان است به جامعه روح می‌بخشد و باید به یک مقوله فرهنگی در جامعه تبدیل شود.

معتقدیم منکرات در جامعه تنها به بی‌حجابی و بدحجابی محدود نمی‌شود بلکه تعارض به حقوق دیگران، عدم مسئولیت‌پذیری، کم فروشی و... از جمله منکرات است که باید به رفع آن‌ها توجه ویژه شود.

 

وحدت و انسجام در اجرای امر به معروف و نهی از منکر زمینه حفظ و ماندگاری آن را ایجاد می‌کند، و باید تلاش کرد تا این فریضه بزرگ الهی احیا گردد.

 

از سال ۱۳۷۱ شمسي تاكنون هر ساله هفته اول محرم‌الحرام به نام هفته احياي امر به معروف و نهي از منكر به منظور يادآوري اصلی‌ترین هدف جهاد والا و الهي امام حسين (ع) يعني احياي امر به معروف و نهي از منكر نام‌گذاری شده است.

 

 دو اصل گرانقدر و مترقي امر به معروف و نهي از منكر مهم‌ترين راهبرد آسیب‌شناسی  در جهت صيانت از نظام اسلامي مي‌باشد.

 

امر به معروف و نهي از منكر با استناد به آيات قرآني و گفتار معصومين (ع) خصوصاً رهنمودهاي سرور آزاد انديشان جهان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) در بيان استراتژي نهضت كربلا، برترين و كارآمدترين روش اصلاح نظام‌هاي اجتماعي برخوردار از ريشه و منشأ ديني و نگاه توحيدي مي‌باشد.

 

بر همين اساس در اصل هشتم قانون اساسي نظام جمهوري ايران آمده است:"در جمهوري اسلامي ايران دعوت به خير، امر به معروف و نهي از منکر وظیفه‌ای است همگاني و متقابل بر عهده مردم نسبت به يکديگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت.

 

در همین راستا و با هدف ارج نهادن و اجرای فریضه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در اول محرم،تجمع بزرگ آمران به معروف و ناهیان از منکر شهرستان بشرویه در نماز عبادی سیاسی روز جمعه

۳۱ شهریورماه برگزار می‌شود و از همه مردم فهیم ،انقلابی و مؤمن شهرستان بشرویه دعوت می‌شود تا در این مراسم شرکت نمایند.

 

باشد که رهرو واقعی راه سیدالشهدا باشیم.

 

ستاد بزرگداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بشرویه

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.