کد مطلب: 25294
تاریخ انتشار : 28 شهر 1396 - 16:48
فرمانده سپاه بشرویه گفت: امسال با توجه به اینکه هفته دفاع مقدس با اول ماه محرم تقارن دارد تعدادی از برنامه های سنگین را قبل از هفته دفاع مقدس برنامه ریزی کردیم تا مردم بتوانند علاوه بر شرکت در مراسمات مذهبی محرم از برنامه‌های هفته دفاع مقدس نیز استفاده کنند.

به گزارش پیام بشرویه ، "سرگرد پاسدار علی خبازی "  بعد از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس در محل سالن اجتماعات ناحیه مقاومت سپاه بشرویه برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم خاطرنشان کرد : دفاع مقدس یک سرمایه و اندوخته ی عظیم برای عمر انسان است و ذخیره ارزشمند و طلایی محسوب می شود.

 

 فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان بشرویه افزود: مردم  ما جنگ در دوران دفاع مقدس را با تمام وجود احساس و مشاهده کردند و چیزی نیست که تنها در تاریخ و یاد ها باشد وقتی مردم ما جنگ را لمس کرده اند و  این حادثه یک فرصت بسیار ارزشمندی برای بیدار شدن ملت ایران بود و موجب گردید که انقلاب اسلامی را پایدارتر کند.

 

 وی با اشاره به اقدامات سپاه بشرویه در راستای تنظیم دانشنامه دفاع مقدس هم گفت : این دانشنامه در دست تدوین است  بی شک نقطه ی روح و اقتدار انقلاب اسلامی حفظ و اندوخته های دفاع مقدس و تنظیم دانشنامه  آن باشد همچنین برای زنده نگه داشتن و انتقال ارزشهای دوران دفاع مقدس باید از این فرصت ها به نحو احسن استفاده کرد .

 

خبازی با اشاره به اینکه رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی توانستند با اتکا به ایمان و اخلاق و همچنین اخلاص بالا به پیروزی دست یابند گفت: در هشت سال دفاع مقدس تمام دنیا در یک طرف و ملت ایران اسلامی که تازه توانسته بود انقلاب خود را به پیروزی برساند در طرف دیگر و با دست خالی بر علیه دنیای استکبار مبارزه و در برابر تمام تهاجمات دشمن مقابله کرد و رمز پیروزی رزمندگان انقلاب اسلامی ایمان و اخلاص آنان بود.

 

فرمانده سپاه بشرویه افزود:  این نشان می‌دهد که تنها سلاح جنگی نیست که تعیین کننده ی نتیجه  میباشد بلکه سلاح ایمان به خدا و اخلاص عمل بسیار موثرتر است و اگر ایران در این جنگ شکست میخورد دوباره دنیای استکبار تمام هستی مردم را به خصوص دین و ایمان آنان را به غارت می برد.

 

وی با تاکید بر انتقال ارزش های دوران دفاع مقدس به نسل جوان گفت: باید تلاش کنیم تا با تبلیغ شهادت طلبی و خودباوری دینی بتوانیم ارزش‌های این دوران را همچنان حفظ کنیم و یکی از ضروری ترین مسائلی که مورد توجه همه مردم و مسئولان است موضوع انتقال ارزش‌های دوران دفاع مقدس می باشد چرا که امروزه هر چه داریم به برکت خون پاک شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم می باشد.

 

خبازی  با اشاره به اینکه کار ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس زودتر از موعد  آغاز شده  گفت: در شهرستان بشرویه کار ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس از یک ماه پیش آغاز گردیده است وبا توجه به تقارن این ایام با آغاز ماه محرم بیشترین و موثرترین برنامه‌های فرهنگی و دینی را در نظر گرفته ایم و همچنین تصمیم بر این گرفته شد که در کنار برنامه‌های هفته دفاع مقدس برنامه‌های اثرگذارتری نیز اجرا گردد

 

وی افزود: یک برنامه شاخص و متمایز از سال‌های گذشته  برنامه رزمایش  رزمی فرهنگی" مردان آسمانی" در سطح شهرستان بشرویه بود که مورد استقبال بالا قرار گرفت و همچنین در کنار آن  بیش از ۱۲۰ برنامه مختلف ،عمرانی ،فرهنگی ورزشی  ، دینی و را تیز تدارک دیده ایم.

 

فرمانده سپاه بشرویه با اشاره به اجرای برنامه های شاخص در طول  هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ۲۰ برنامه شاخص در طول  هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد و مابقی توسط پایگاه های مقاومت بسیج و ادارات نیز برگزار می گردد .

 

خبازی  تصریح کرد : امسال با توجه به اینکه هفته دفاع مقدس با اول ماه محرم تقارن دارد تعدادی از برنامه های سنگین را قبل از هفته دفاع مقدس برنامه ریزی کردیم تا مردم بتوانند علاوه بر شرکت در مراسمات مذهبی محرم از برنامه‌های هفته دفاع مقدس نیز  استفاده کنند.

 

 فرمانده سپاه بشرویه از برگزاری همایش بزرگ پیاده روی در شهرستان بشرویه خبر داد و گفت : اولین برنامه هفته دفاع مقدس برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی بود کهبا استقبال بسیار خوب مردم روبرو شد و همچنین در روزهای بیست و ششم تا ۲۹ شهریورماه نیز برنامه رزمایش رزمی فرهنگی مردان آسمانی  اجرا می شود که برای اولین بار با این نوع کیفیت بسیار  عالی  و اثرگذار و میدانی در سطح استان اجرا می گردد .

 

 

وی افزود:  در رزمایش  رزمی فرهنگی مردان آسمانی تلفیقی از صحنه های دوران صدر اسلام، عاشورای حسینی و همچنین ۸ سال دفاع مقدس به صحنه آمده است و در کنار این رزمایش نیز نمایشگاه اقتصاد مقاومتی دایر شده است.

 

خبازی  با اشاره به پشتیبانی خوب برخی از ادارات و نهادها از این رزمایش بزرگ  گفت :خوشبختانه پشتیبانی خوبی از سوی ادارات و نهادها به ویژه فرمانداری انجام گرفته که باعث گردید این رزمایش مورد استقبال چشمگیر مردم قرار گیرد همچنین با توجه به درخواست های مکرر مردمی برای تمدید برنامه رزمایش و با توجه به رسیدن مراسمات محرم و برنامه های دفاع مقدس  دیگر امکان ادامه این مراسم  بعد از 3روز یاد شده نخواهد بود و درخواست می‌شود که مردم از آخرین شب اجرای آن استفاده کند.

 

فرمانده سپاه بشرویه   در ادامه با اشاره به دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد : دیدار اعضای هفته دفاع مقدس و ستاد امر به معروف با ائمه جمعه شهر بشرویه و  ارسک یکی از برنامه‌های هفته دفاع مقدس می‌باشد همچنین اجرای رژه نیروهای مسلح و بسیجیان نیز روز پنجشنبه ساعت هفت و نیم صبح از محل گلزار شهدا شروع و مراسم در ساعت هشت و نیم آغاز خواهد شد.

 

وی افزود:  گلباران مزار شهدای شهر و روستاها ،برگزاری همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی روز جمعه اول ماه محرم ساعت ۹ صبح در فاطمیه، حضور سازمان یافته بسیجیان و رزمندگان در نماز جمعه برگزاری یادواره شهدا ویژه خواهران در محل پایگاه مقاومت بسیج خواهران بخش ارسک، بازگشایی مدارس و به صدا درآمدن زنگ مقاومت و ایثار در مدارس، همایش رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در ارسک ، اجرای یادواره شهدای پایگاه بسیج اصناف ،همایش بزرگ امر به معروف و نهی وی از منکر در محل مصلای امام خمینی ، یادواره شهید مهدی قرض زر همزمان با نماز مغرب و عشا در روستای غنی آباد ،برگزاری یادواره شهدا ویژه خواهران ،برگزاری برنامه های مختلف به مناسبت شکست حصر آبادان در محل مسجد جامع توسط پایگاه مقاومت حضرت رسول ، همایش زنان و دفاع مقدس در محل پایگاه حضرت فاطمه و همچنین امسال همایش بزرگی با نام زنان و دفاع مقدس نیز برگزار خواهد شد ؛ همایش دوچرخه سواری رهروان شهدا ، حضور سازمان یافته بسیجیان در مراسمات هیئات مذهبی ، دیدار با خانواده شهدا به صورت گروه‌های جداگانه نیز از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای هفته دفاع مقدس می باشد.

 

خبازی افزود :  برگزاری برنامه  رزمایش فرهنگی مردان آسمانی با هدف به تصویر کشیدن صحنه های تلفیقی از دوران صدر اسلام مکتب عاشورا و هشت سال دفاع مقدس است و  ما وظیفه انتقال پیام ارزش‌های دفاع مقدس به نسل آینده را داریم .

 

فرمانده سپاه بشرویه از مردم نیز درخواست کرد وبا حضور چشمگیر و منسجم حق خود در برنامه های دوران دفاع مقدس همانند سایر برنامه‌ها در راستای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جدید تلاش کنند

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.