اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25285
تاریخ انتشار : 22 شهر 1396 - 19:21
آثار برتر چهارمین جشنواره فیلم ،فیلمنامه و عکس خراسان جنوبی معرفی شد.

به گزارش پیام بشرویه چهارمین جشنواره فیلم ،فیلمنامه و عکس خراسان جنوبی با حضور و استقبال هنرمندان استان به مدت دو روز در محل مجتمع فرهنگی هنری فردوس برگزار شد .

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی فردوس در این خصوص گفت:استقبال خوبی از این جشنواره شد و در مجموع بیش از 1000 اثر فیلم ، فیلمنامه و عکس به جشنواره رسید که پس از بازبینی اولیه تعداد 38 فیلم ، 32 فیلمنامه و 120 عکس برای داوری نهایی انتخاب شد .

کاظم ایمان طلب در ادامه افزود: داوری جشنواره در سه بخش فیلم ، فلمنامه و عکس با حضور احسان عبدی پور ،دکتر مهدی روشن روان ، سید مهرداد عمرانی در بخش فیلم و فیلمنامه ، واستاد فرامرز عامل بردبار ، استاد حسن غفاری ، استاد مهدی رضوی در بخش عکس انجام شد و آثار برتر انتخاب شدند.

مدیر اجرایی جشنواره در ادامه نتایج جشنواره را اعلام کرد و گفت: در بخش فیلم داستانی لوح تقدیر ، تندیس و هدیه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به برگزیده کارگردانی برای فیلم قرمز به براردران حسینی از بیرجند ، تقدیر کارگردانی برای فیلم سال نو خانم راحله کافی از فردوس با لوح تقدیر و مبلغ 3 میلیون ریال، برگزیده تدوین برای فیلم قرمز به سید مهدی حسینی از بیرجند به همراه لوح تقدیر و 6 میلیون ریال ، تقدیر از تدوینگر فیلم سمفونی 10 آرش امیری از فردوس لوح تقدیر و 3 میلیون ریال، برگزیده تصویر برای فیلم قرمز به علی طالبی از بیرجند به همراه لوح تقدیر و 6 میلیون ریال جایزه نقدی و تقدیر از تصویر بردار فیلم برگها آهسته میریزند محمد رضا زمانی پور از بیرجند3 میلیون ریال و لوح تقدیر را دریافت کرد، برگزیده نویسندگی برای پنجشنبه و نیم به سید حمیدحسینی از بیرجند به همراه تندیس جشنواره و 6میلیون ریال وجه نقد و تقدیر از نویسنده فیلم طناب به مجتبی مظلوم زاده از قائن لوح تقدیرو 3 میلیون ریال هدیه نقدی،بازیگری زن برای فیلم اکنون به خانم رویا بختیاری از بیرجند تندیس جشنواره و 4میلیون ریال وجه نقد و بازیگری مرد برای فیلم برگها آهسته میریزند به مهدی افشار از بیرجندبه همراه تندیس جشنواره و 4میلیون ریال هدیه نقدی اهداء شد.
وی افزود: در بخش مستند لوح تقدیر ، تندیس جشنواره و هدیه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به بهترین کارگردانی برای فیلم باغچه خشک ما سبز است به حسین نارمنجی از بیرجند، بهترین تصویربرداری برای فیلم سارو به محمد عبدالهی از بیرجند با جایزه نقدی 6 میلیون ریالی ،بهترین تدوین برای فیلم انوری افین به سعید فوداجی از بیرجند به همراه تندیس جشنواره و 6 میلیون ریال وجه نقد و بهترین طرح و پژوهش برای فیلم خواب نما به فرامرز مهدوی از بیرجند به همراه تندیس جشنواره و 5 میلیون ریال هدیه نقدی اهدا شد.
همچنین در بخش عکس جایزه نقدی به مبلغ 6 میلیون ریال، لوح تقدیر و تندیس جشنواره به نفر اول خانم ندا ناظر از بیرجند ،لوح تقدیر و جایزه 5 میلیون ریالی به نفر دوم هادی کارگر مقدم از قائن و نفر سوم ناهید قلی زاده از فردوس با 4 میلیون ریال هدیه نقدی و لوح تقدیر را دریافت کردند . حمید حقی از طبس ، علی طوافی از بشرویه و حمید بورگانی از قائن بدون اولویت با مبلغ 1 میلیون ریال ولوح سپاس مورد تقدیر قرار گرفتند. و در بخش فیلمنامه جایزه اول شامل لوح تقدیر ، تندیس جشنواره و هدیه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به سید فاضل وزیری محبوب از فردوس ، نفر دوم سعید چمنی از بیرجند به همراه لوح تقدیر و 5میلیون ریال و فرامزر مهدوی از بیرجند نفر سوم لوح تقدیرو 4 میلیون ریال اهدا شد.

ایمان طلب در پایان ضمن تشکر و تقدیر از حضور گرم تمامی هنرمندان استان آثار برتر و بهترینهای جشنواره چهارم را به انتخاب داوران با اهدا لوح تقدیر ، تندیس جشنواره و هدایای نقدی که به فیلمهای سارو ساخته محمد عبدالهی و فیلم قرمز ساخته برادران حسینی از بیرجند به مبلغ هرکدام 7 میلیون ریال و همچنین تقدیر ویژه از فیلم گل یخ ساخته محمود خضری به مبلغ 3 میلیون ریال و فیلم روزی که به شهر رفتم ساخته طیب نجفیان از فردوس لوح تقدیر و جایزه نقدی 2 میلیون ریال اختصاص یافت .

گفتنی است در پایان جوایز ویژه ای از طرف امام جمعه شهرستان به عنوان جایزه نماز به محمد رضا مظلوم زاده از قائن به مبلغ 1 میلیون ریال و قران نفیس واز طرف شهرداری فردوس به عنوان جایزه شهر پاک به رضا خالدی از بیرجند به مبلغ 2 میلیون ریال و همچنین آبفای روستایی به عنوان بحران آب به الهام آرمون و محمد افظلیان از بیرجند جمعا به مبلغ 3 میلیون ریال اهدا گردید.

نظرات کاربران

سلام. تیتر خبرتون درسته؟! فقط جناب طوافی از بشرویه بودند بقیه برندگان که اکثراً یا از شهر میزبان فردوس بودند یا بیرجند مرکز استان اونم هدایای بیشتر!!!

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

پربیننده ترین مطالب