اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25272
تاریخ انتشار : 17 شهر 1396 - 13:35
امام جمعه موقت بشرویه گفت:رسول اکرم به صراحت عنوان میکند که خداوند حضرت علی را به عنوان امام مسلمانان در نظر گرفته و امر شده که از دستورات او اطاعت شود.

به گزارش پیام بشرویه ،حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر حدادیان ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان بشرویه با تبریک ایام عید باسعادت و بزرگ غدیر خاطر نشان کرد: روز عید غدیر روز بزرگی است که خداوند حضرت ابراهیم را از اتش نجات داد،حضرت موسی در حضور امت خود وزیرش را معرفی کرد و حضرت محمد عهد اخوت را بین مسلمانان برقرار کرده و همچنین حضرت علی به عنوان امام شیعیان معرفی شد.

امام جمعه موقت بشرویه با اشاره به انجام بهترین اعمال در عید غدیر گفت: انجام صله رحم،توسعه در خانواده، اطعام مومنان،هدیه دادن،مصافحه کردن مومنان با یکدیگر در این عید بزرگ سفارش شده است.

وی در خصوص واقعه بزرگ غدیر گفت: عید بزرگ غدیر در جمعیت انبوه حجاج صورت گرفت چرا که پیامبر به خوبی میدانست عده ای اهل دورغ هستند و باطن و ظاهر انان یکی نیست.

حدادیان افزود: دشمنان اسلام، همه انبیا الهی را به اشکال گوناگون مورد آزار قرار دادند ولی هیچ کدام به اندازه حضرت محمد(ص) مورد اذیت قرار نگرفتند ولی در آن شرایط سخت توانستند با اخلاق والا،دین اسلام را گسترش دهد.

امام جمعه موقت بشرویه در ادامه خطبه های نماز جمعه با تبریک انتصاب شایسته ایت الله عبادی از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد:انتخاب این عالم بزرگ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه شهر بیرجند،را به تمامی مردم عزیز استان تبریک میگویم و بی شک ثمرات ارزنده ای خواهد داشت.

حدادیان با اشاره به اهمیت ابلاغ پیام الهی در روز عید غدیر گفت:ابلاغ دستور الهی در روز غدیر از آنچنان جایگاه مهمی برخوردار است که اگر پیامبر اکرم ابلاغ نمیکرد،رسالتش به پایان نمی رسید و دین اسلام کامل نمی شد.

وی افزود:رسول اکرم به صراحت عنوان میکند که خداوند حضرت علی را به عنوان امام مسلمانان در نظر گرفته و امر شده که از دستورات او اطاعت شود و بر همه مسلمانان از عجم و عرب،کوچک و بزرگ تکلیف است تا حضرت علی را به عنوان امام مسلمانان قبول کند و مورد لعن قرار خواهد گرفت انانی که از دستورات امام همام سرپیچی کنند.

خطیب جمعه موقت بشرویه در ادامه خطبه ها به سالروز ۱۷ شهریور اشاره کرد و گفت :در این روز که به جمعه سیاه معروف شد، جمعیت زیادی برای نشان دادن اطاعت از رهبری از خانه بیرون آمدند ولی فرماندهان نظامی ستم شاهی خون هزاران مردم بی گناه را بر زمین ریختند.

وی افزود: ۱۷ شهریور یکی از روزهای بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی است و نشان از پیروی مردم این کشور از ولایو دارد و موجب گردید خون شهدا به پیروزی ختم شود.

حدادیان در ادامه با انتقاد از کشتار بی رحمانه مسلمانان در میانمار گفت:کشتار مسلمانان بیگناه برای هیچ کسی قابل تحمل نیست و قبل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد ولی کسانی که ادعای حقوق بشر میکنند در برابر این فجایع سکوت کرده اند.

امام جمعه موقت بشرویه با محکومیت این فاجعه تلخ در میانمار افزود:مسلمانان سراسر جهان و ایران اسلامی انزجار و نفرت خود را از فجایع وحشتناک در میانمار اعلام کرده اند و مسلمانان در برابر این جنایات سکوت نخواهند کرد.

گفتنی است در نماز جمعه این هفته نمازگزاران شهرستان بشرویه با سر دادن شعارهای انقلابی و دشمن ستیز حمایت خود را از مردم مظلوم میانمار و همچنین انزجار و نفرت خود را از کشتار بی رحمانه مسلمانان میانمار اعلام کردند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

پربیننده ترین مطالب