اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25259
تاریخ انتشار : 14 شهر 1396 - 11:29
شامگاه روز گذشته مردم مومن و وانقلابی بشرویه به استقبال فیلمی رفتند که در آن نه از شاه خبری هست و نه دربار. قهرمانان فیلم، مردمی هستند که در آن زمان نان را با خاک اره می خوردند.

به گزارش پیام بشرویه ، شامگاه روز گذشته مردم مومن و وانقلابی بشرویه به استقبال فیلمی رفتند که در آن نه از شاه خبری هست و نه دربار. قهرمانان فیلم، مردمی هستند که در آن زمان نان را با خاک اره می خوردند.

 

"یتیم خانه ایران" اثر بی نظیر  ابوالقاسم طالبی است که  پس از ساخت فیلم جنجالی "قلاده های طلا” که روایتی از فتنه ۸۸ بود در اوایل سال ۹۲ کلید ساخت فیلمی با عنوان "یتیم خانه ایران” را زد. فیلمی که روایت گر اشغالگری انگلیس ها در ایران در بین سال های ۱۲۹۵ تا ۱۲۹۷ بود.

 

این فیلم که روایت گر بخش مهمی از تاریخ سرزمین ایران اسلامی است توانست تحسین بزرگان را برانگیزد.

 

مقام معظم رهبری 2 روز بعد از آماده شدن فیلم یتیم خانه ایران به تماشای آن نشستند. ایشان با تمام مشغله‌های کاری زمانی که اطلاع پیدا کردند فیلم آماده نمایش شده است، برای دیدن آن وقت گذاشتند.

 

و امروز نیز فیلم "یتیم خانه ایران" در آغوش گرم مردم بشرویه جای گرفت و استقبال گسترده در این شهرستان از این فیلم که به همت جشنواره مردمی فیلم عمار در حسینیه گلزار شهدا اکران شد، نشان از اهمیت بالای مردم از تاریخ کشورشان است.

 

فیلم سینمایی«یتیم‌خانه ایران» تازه‌ترین اثر سینمایی ابوالقاسم طالبی درباره قحطی سال‌های جنگ جهانی اول در ایران است که در پی اشغال ایران توسط روس‌ها و انگلیسی‌ها و تهاجم بی‌رحمانه روباه پیر و به غارت بردن منابع غذایی مردم و ایجاد قحطی در ایران رخ داد.

 

 در این فیلم نقش پنهان و آشکار انگلیس در از بین رفتن نزدیک به نیمی از جمعیت ایران در آن سال‌ها به تصویر کشیده شده است.

 

نظرات کاربران

جالبه که تمامی آقا زاده های دارای ژن خوب در مهد انگلیس خبیث تحصیل می کنند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

پربیننده ترین مطالب