اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25242
تاریخ انتشار : 9 شهر 1396 - 09:50
پیکر " محمد علی فرهادی " پدر شهید "محمد فرهادی" برروی دستان مردم مومن و ولایتمدار بشرویه و با حضور جمعی از مسئولان تشییع شد.

به گزارش پیام بشرویه ، صبح امروز یکی دیگر از اسوه های صبر واستقامت شهرستان بشرویه دعوت حق را لبیک گفت و به فرزنش شهیدش پیوست.

 

 

بر اساس این گزارش پیکر " محمد علی فرهادی " پدر شهید "محمد فرهادی"  برروی دستان مردم مومن و ولایتمدار بشرویه و با حضور جمعی از مسئولان تشییع شد.

 

 

مرحوم " محمد علی فرهادی "   بر اثر کهولت سن دار فانی را وداع گفت و در قطعه پدران و مادران آسمانی در جوار گلزار مطهر شهدای بشرویه به خاک سپرده می شود.

 

 

زندگي نامه شهيد محمد فرهادي به مناسبت درگذشت

 

شهيد محمد فرهادي در سال 1344 در خانواده‌اي مذهبي و متدين به دنيا آمد .او از كودكي با هوش و خنده رو بود مهرباني و خلوص نيت او بر هيچ كس پوشيده نبود از شش سالگي تحصيل خود را آغازنمود. همواره وضعيت تحصيلي رضايت ‌بخشي داشت و احترام خاصي براي معلمين خود قائل بود.محمد از دوره راهنمايي به مطالعه مداوم كتابهاي استاد شهيد مطهري و انتشارات در راه حق و ديگركتب ديني مي‌پرداخت

 

دراوجگيري انقلاب اسلامي محمد با توشه اي پرباركه از مطالعه و تحقيق در زمينه مسائل ديني بدست آورده بود ضمن شركت در تظاهرات و راهپيمايي‌ها فعاليت مستمر خود را در راه شناسايي هر چه بيشتر اسلام اصيل به كار مي‌بست

 

.شهيدفرهادي نسبت به روزه و نماز بسيار پايبند بود و اكثر مواقع نماز مغرب و عشاء را با جماعت به جاي مي‌آورد.او با دوستان صميمي بود و هميشه دركارهاي كشاورزي كمك كار پدر بود .

 

پس از پيروزي انقلاب اسلامي و ورود او به دبيرستان در تشكيل انجمن اسلامي دانش‌آموزان كوشش بسيار نمود به طوري كه در وصيت نامه خويش خطاب به انجمن اسلامي دانش‌آموزان مي‌گويد:« امام روي شما بسيار تاكيد كرده‌اند كه در انتخاب اعضاء بسيار دقيق باشيد شما به اين دستور امام جامه عمل پوشيده و خيلي دقت كنيد كه افراد نابابي در ميان شما رخنه نكنند».

 

 

محمد به حضرت امام (ره)خيلي علاقه‌مند بود و حضور در جبهه را در رأس برنامه‌هاي خودش قرار داده بود در اولين مرحله اعزام به علت نداشتن شرايط سني مناسب او را نپذيرفتند و در مرحله دوم پس از گذرندن دوره آموزش نظامي با اعزام به جبهه در عمليات پيروزمندانه فتح المبين شركت كرد و پس از رزم بي‌امان به زادگاهش برگشت .وي در پشت جبهه نيز به تشويق دوستان براي شركت در ميادين جهاد مي‌پرداخت .

 

 در مرحله سوم كه مي‌خواست عازم جبهه شود به يكي از دوستان خود گفته‌بود كه اين دفعه برنمي‌گردم و آرزويم اين است كه اسير نشوم و در راه خدا به شهادت برسم .پس از اعزام به كردستان خداوند نيز آرزوي ديرينه او را برآورده ساخت و پس از درگيري شديد با ضد انقلاب در تاريخ 3/5/1361 در منطقه كامياران به فيض شهادت نائل آمد و پيكر او را در گلستان شهداي بشرويه به خاك سپردند .

 

«روحش شاد وراهش پر رهرو باد»

وصيت نامه شهيدمحمدفرهادي

 

بسم ا...الرحمن الرحيم

 

«من المؤمنين رجال صدقوا ماعاهدوا...عليه فمنهم من قضا نحبه ومنهم من ينتظر وما بدلوا تبديلا »

 

«ازمؤمنين مرداني هستندكه صادقانه جانشان رادرراه خدا دادند وديگرانشان هم منتظر شهادت هستند.»

 

باسلام به رهبركبيرانقلاب اسلامي ايران و با درود بر شهداي اسلام و برادران و خواهران هدف من از رفتن به جبهه احساس مسئوليت بود و اداي ديني كه انقلاب اسلامي و خون شهداي آن برعهده من گذاشته بود و ديگر هدفم اين كه به صداميان و ديگر ابرقدرتها بفهمانم كه كشور اسلامي جاي آنها نيست و با دست خود گور خود را درخاك پاك ايران كنده‌اند

 

ملت سلحشور و جوانان عزيز رمز پيروزي انقلاب اسلامي و صدور آن به تمامي كشورهاي جهان فقط در پرتو اطاعت از ولايت فقيه است و از شما مي‌خواهم كه همانطوري كه در شعارهايمان مي‌گوييم (مرگ بر ضد ولايت فقيه) ،اين شعار را در عمل پياده كنيم و اين شعار پرمحتوا را فراموش نكنيد و تا مي‌توانيد دعاكنيد كه مؤمنين شب زار زار گريه مي‌كنند و نماز شب را به پاي مي‌دارند و باز در روز شيراني هستند كه دشمنان تاب مقاومت در برابر آنان را ندارند و به معني دعا نيز توجه كنيد تا تحت تاثير دعا درآييد و به بازاريان پيام مي‌دهم كه البته اين به محتكران وگران ‌فروشان است .

 

اي محتكران وگران‌فروشان مگرشما معني مثقال ذره را نمي‌فهميد ؟ مگر نمي‌دانيد كه از زندگي ما فيلم ‌برداري مي‌شود؟و خداوند در قيامت ممكن است از كسي كه نسبت به او(خداوند)ظلم كرده باشد بگذرد و از كسي كه نسبت به مردم ظلم كرده و حق مردم را غصب كرده باشد و به همانند شما محتكران آنها را انبار كرده و از دسترس آنها دور كرده نخواهد گذشت ،باشد كه به خود آييد و دست از اين اعمال فجيع برداريد

 

.خواهران مسلمانم شما هم حجاب خود را حفظ كنيد چون حجاب شما نيز سنگر شما مي‌باشد .معلمين محترم شما هم سعي كنيدكه دانش‌آموزان را هر چه بيشتر با فرهنگ اصيل اسلامي آشناكنيد و مسئوليتي را كه به عهده شما گذاشته شده است تا مي‌توانيد خوب از عهده آن برآييد چون مسئوليت شما بسيار سنگين است و بنابراين شما مي‌توانيد دانش‌آموزاني بار بياوريد كه بسيار پايبند به دستورات اسلام و به جمهوري اسلامي باشند و انجمن اسلامي دانش‌آموزان، امام روي شما بسيار تاكيد كرده‌اند كه در انتخاب اعضاء بسيار دقيق باشيد. شما به اين دستور امام جامه عمل پوشيده و خيلي دقت كنيد كه افراد نابابي در ميان شما رخنه نكنند.

 

حالا هم پيامي به پدر و مادر و خواهر و برادرانم :مادرجان و پدرجان من امانتي بودم از خدا در دست شما و خدا خواست كه شما اين امانت را به

 

او بدهيد و شما ناراحت نباشيد چون من شهادت را آگاهانه انتخاب نمودم و از همان دوراني كه انقلاب مي‌خواست شروع شود من عشق به شهادت را در سر مي‌پروراندم و براي همين هم بود كه به بسيج رفته و در آن شروع به فعاليت نمودم .من نمي‌خواستم كه در روي تخت‌خواب بميرم بلكه دوست داشتم اين جان ناقابل خودم را در راه خدايم بدهم پس شما بر من گريه نكنيد چون از اين كار‌ شما سياه دلان و ضد انقلابيون خوشحال خواهند شد. فقط بر  شهداي كربلا وجوان 18ساله كربلا گريه كنيد و از خدا بخواهيد كه رهبر انقلاب را تا انقلاب مهدي (عج) نگه دارد و ملت سلحشور از شعار مرگ برآمريكا فراموش نكنيد.

 

مرگ باعزت اگرخونين است                                        بهتر اززندگي ننگين است

خدايا خدايا تاانقلاب مهدي خميني رانگهدار،ازعمرمابكاه وبرعمراوبيفزاي،به جان مهدي

 

محمد فرهادي

نظرات کاربران

با سلام واحترام پدر: تورفتیو جایت امروزپیش ماخالیست!ولی کنارجای خالی توامنیت عالیست! جناب آقای فرهادی ،همکار خدوم دلسوز و پیگیر مرکز خدمات جامع سلامت شهرستان بشرویه عرض تسلیت اهالی بهداشت درمان رو پذیرا باشید، قاعدتا بهای این چند سال مراقبت و پرستاری از پدر بزرگوارتان بهشت است امیدوارم با روحیه و دلگرمی بیش از پیش به حرفه شریفتان که پرستاری از پدرانو مادران زحمتکش وفرزندان سربلند این دیار محروم است ادامه دهیدسختی ودشواری کار رانادیده بگیرید بر ناملایمتی ها فایق آیید وبیش از پیش مایه افتخار شهرستان آبادو آزاد بشرویه باشید. متشکرم

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

پربیننده ترین مطالب