اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25181
تاریخ انتشار : 28 مرد 1396 - 16:35
ازاده سرافراز بشرویه گفت: تقاضا داریم نسبت به تامین شغل پایدار برای فرزندن ازادگان مساعدت شود .

به گزارش پیام بشرویه، 
همزمان با سالروز ورود آزادگان سرفراز به میهن اسلامی و شهر بشرویه فرمانداری و جمعی از ادارات و نهادهای دولتی در مراسمی از آزادگان شهرستان بشرویه تجلیل کردند .

صبح امروز نیز این مراسم در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد" محمدرضا فیض آبادی" از آزادگان بسیجی دوران هشت سال دفاع مقدس در این مراسم با اشاره به نقش آزادگان و تلاش های سرسختانه آنان در دوران اسارت خاطر نشان کرد : آزاده لقب کسانی است که خود را از تمام قید و بند ها و نفسانیات دنیوی رها کردند و گام در راه خدا نهادند .

وی افزود : جوانان غیرتمند ایران اسلامی در طول هشت سال دوران مقدس علی رغم مهیا بودن تمام لذات دنیوی ، با الگو گیری از جوانان مکتب عاشورای حسینی خود را از این نفسانیت دنیوی پاک کردند و برای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی قدم در راه جهادو مبارزه گذاشتند .

این آزاده سرافراز بشرویه، از آزادگان به عنوان سفیران عشق یاد کرد و گفت : این عزیزان با تحمل رنج و سختی های زیاد دوران اسارت و دوری از خانه و خانواده عاقبت کاری زینب کردند و انقلاب اسلامی را در دوران اسارت به تمام دنیا معرفی کردند .

وی به نقل خاطره ای از دوران اسارت خود هم پرداخت و گفت : در اردوگاههای رژیم بعثی صدام علی رغم سختی ها و مشکلاتی که برای اسرا اعمال می کردند ، بطور کلی از داشتن رسانه های جمعی سایر کشورها و بخصوص ایران جلوگیری می کردند و داشتن رادیو جرم بسیار سنگین بود که شکنجه تا سرحد شهادت بدنبال داشت ، ولی جمعی از هم اردو گاهیها طرحی را پیاده کردند تا بتوانیم حداقل یک رادیوی کوچک بدست آوریم تا در جریان اخبار و اطلاعات ایران قرار گیریم .
فیض آبادی گفت : پس از اینکه متوجه شدیم یکی از سربازان عراقی در سنگر نگهبانی خود رادیویی دارد با هماهنگی قبلی بصورت صوری دعوا بین دونفر براه انداختیم به حدی که تمام سربازان اردوگاه توجه شان به موضوع درگیری بود و سرباز سنگر نگهبانی هم از رادیو غافل و توانستیم با یک حرکت سریع رادیورا بدست آوریم و با نهایت اختفا از آن استفاده کنیم تا با دریافت اخبار ایران آنها را برروی کاغذهایی که به عنوان کاغذ سیگار در اختیار می گذاشتند و یا تهیه مقوا با سختی زیاد و تهیه جوهر از دوده و قلم از چوب اخبار را می نوشتیم و به سایر اردوگاهها و خوابگاهها انتقال می دادیم

این آزاده بشرویه ای ادامه داد: این برنامه که کاملا سری و مخفیانه انجام می شد متاسفانه توسط عامل نفوذی لو رفت و شکنجه و شلاقهای سربازان صدام هم شروع شد که در نهایت یکی از اسرا بدست آوردن رادیورا گردن گرفت که تا سرحد مرگ و شهادت به شیوه های مختلف غیر انسانی و اخلاقی شکنجه شد .

محمد رضا فیض آبادی در ادامه این نشست به برخی درخواستهای آزادگان هم اشاره ای داشت و گفت : جمع آزادگان شهرستان با روحیه تعامل ،همگرایی و تعامل با مسئولین ادرات و نهادهای دولتی از آنان انتظار دارند طوری عمل نمایند تا مردم با عشق و علاقه بیشتر به دست آوردهای نظام اسلامی ایمان بیاورند .

وی با اظهار گلایه مندی برای بکار گیری تعدادی از فرزندان آزادگان هم گفت : برخی مخالفین نظام جمهوری اسلامی با شایع سازی و تخریب چهره آزادگان و جانبازان عزیز زخم زبانهایی می زنند که تمام امکانات را دراختیار آزادگان و ایثارگران قرار می دهند ، این در حالی است که فرزندان بعضی از اینان با تحصیلات عالیه و داشتن مهارتهای علمی نمونه جذب هیچیک از ادارات و یا مشاغل پایدار دولتی نشده اند ، و تقاضا داریم نسبت به تامین شغل پایدار برای این عزیزان مساعدت شود .

"حجه السلام بهشتی فر" مسئول اداره تبلیغات اسلامی بشرویه هم از آزادگان به عنوان منتخبین سفره الهی یاد کرد و گفت : آزادگان سر افراز میهن اسلامی جزءمنتخبین سفره الهی هستند که توفیق خدمت در دوجبهه نبرد حق علیه باطل و ادامه آن دوران اسارت برای انتقال پیام انقلاب اسلامی به سایر بلاد نصیب آنان شده است .

وی گفت : در حال حاضر این عزیزان به عنوان فرهیخته گان و ذخائر اصلی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس هستند که باید از تجربیات ،تفکرات ارزشمند آنان در زمینه های مختلف فرهنگی ـ دینی ـسیاسی ـو اقتصادی استفاده شود .

"علیرضا رضوانیان" مدیر آموزش وپرورش بشرویه هم از حضور آزادگان سرافراز در بدنه آموزش و پرورش قدردانی کرد و گفت : جمع آزادگان شهرستان برای نظام تعلیم و تربیت منشاءخیر بوده و هستند و افتخار داریم که اکثریت این عزیزان قبل و یا بعد از اسارت مشغول خدمت در نظام اموزش و پرورش بوده اند .

گفتنی است :اکثریت آزادگان سرافراز شهرستان بشرویه در روز های 28 و 29 مردادماه سال 1369 به آغوش خانواده های خود بازگشتند و مورد استقبال مردم مومن و انقلابی قرار گرفتند .
در این نشست از طرف فرمانداری و جمعی از ادارات و نهادهای دولتی با اهداء شاخه گل و لوح تقدیر از آزادگان شهرستان بشرویه تجلیل شد .

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

پربیننده ترین مطالب