کد مطلب: 25145
تاریخ انتشار : 20 مرد 1396 - 14:34
امام جمعه بشرویه گفت:حضور افراد سیاسی مختلف از سراسر جهان در کشور ما در مراسم تحلیف رئیس جمهوری ،نشان از عظمت امنیت در کشور است که بواسطه قدرت مردمی ،هدایت های رهبری و قدرت نظامی صورت گرفته است.

به گزارش پیام بشرویه ، "حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین "در خطبه های نماز جمعه  این هفته شهرستان بشرویه که در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار  شد با اشاره به  اهمیت فریضه الهی حج بیان کرد:بی اعتنایی به سفر حج عواقب بدی دارد و این فریضه بزرگ الهی دارای جایگاه  بزرگی در دین اسلام می باشد.

 

امام جمعه بشرویه افزود: اقامه نماز،پرداخت زکات،روزه گرفتن و  به جای آوردن فریضه الهی حج،  از جمله ستون های اصلی دین است و در راستای پرداخت زکات احادیث و روایات بسیاری در باب آن وجود دارد.

 

وی با اشاره به اینکه انفاق در راه خدا فرصتی بزرگ در دنیا است گفت: مسلمانان تا زمانی که در قید حیات هستند انفاق کنند و آنگاه که از دنیا رفتند حسرت آن را خواهند خورد که کوتاهی کرده اند.

 

شمس الدین افزود: انفاق در راه خداوند نه تنها موجب کاستی مال نمیشود بلکه خداوند به امال مسلمانان و پرداخت کنندگان زکات برکت میدهد و موجب افزایش رزق  و روزی آنان میشود.

 

امام جمعه بشرویه ،دنیا را محل آزمون الهی برشمرد و گفت:مال ،ثروت و فرزندان همه مایه آزمون الهی است و کسانی پیروز این امتحان هستند که دستورات خداوند را بکار گیرند.

 

وی در ادامه به جای اوردن حج را مهم برشمرد و گفت: کسانی که استطاعت مالی دارند باید در راستای بجای اوردن این فریضه بزرگ که خداوند آنان را دعوت کرده است بجای بیاورند.

 

شمس الدین افزود: حج،نه نصیب است و نه قسمت بلکه دعوتی از سوی خداوند است و باید بسیار محترم شمرده شود چرا که لبیک به  دعوت الهی می باشد.

 

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه آنهایی که مستطیع هستند  واجب الحج  می شوند گفت: کسانی که می توانند بخشی از اموال خود را بفروشند بدون اینکه فقیر شوند واجب الحج می باشند و نباید کوتاهی شود.

 

وی در ادامه خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بشرویه  با اشاره به پیروزی قهرمانانه حزب الله لبنان در جنگ ۳۳  روزه در سال ۸۵ بیان کرد:این روز به عنوان روز مقاومت اسلامی از آن یاد شده است و نقشه جامع این جنگ ۳۳ روزه توسط آمریکایی ها،صهیونیستی ها و برخی دیگر کشورها طراحی شد .

 

شمس الدین افزود: رژیم های غاصب  تلاش کردند تا در نبرد ۳۳ روزه به پیروزی برسند که با حضور نیروهای سلحشور و مقام حزب الله در میدان جنگ به نتیجه خود نرسیدند و آمریکایی ها با تصویب قطع نامه تسلیم شدند .

 

امام جمعه بشرویه جنگ پایان ۳۳ روزه را روسیاهی بزرگ برشمرد و گفت: پایان جنگ و پیروزی حزب الله لبنان روسیاهی برای دشمنان باقی گداشت و عظمت  حزب الله در تاریخ ماندگار شد.

 

وی افزود: هدف اصلی شکست دیوار مقاومت و نزدیک شدن به ایران اسلامی بود که بازهم همچون دیگر فتنه های آنان با شکست مواجه شد.

 

خطیب  جمعه بشرویه وحدت را یک راهکار موثر در برابر دشمنان دانست و گفت:فتنه گری های زیادی از سوی دشمنان صورت گرفته و حتی تحریم ها که مساله جدیدی نیست را  با شدت بیشتری اعمال میکنند ولی همچنان با وحدت کلمه و زیر پرچم ولایت ایستاده ایم.

 

وی  خاطر نشان کرد: حضور افراد سیاسی مختلف از سراسر جهان در کشور ما  در مراسم تحلیف رئیس جمهوری ،نشان از عظمت امنیت در کشور است که بواسطه قدرت مردمی  ،هدایت های  رهبری و قدرت نظامی صورت گرفته است.

 

شمس الدین با اشاره به مراسم تنفیذ ریاست جمهوری گفت:این مراسم با حضور بسیاری از  سیاسیون و مقامات مختلف داخلی و خارجی برگزار شد و ۱۰توصیه مهم از سوی رهبری بیان شد که حائز اهمیت است.

 

امام جمعه بشرویه تصریح کرد:  باید توجه داشت امریکایی ها  سیاست تجاوزگری را دنبال میکنند و رهبر انقلاب عدم اعتماد به انان را مجددا  تاکید کردند.

 

وی افزود:  به فرموده رهبری ما تسلیم این رژیم ها نمی شویم و با وحدت و ایستادگی زمینه ساز حکومت امام عصر خواهیم شد.

 

شمس الدین با اشاره به  دیگر توصیه های مهم رهبری  به دولتمردان گفت: امانت دانستن مسولیت، اولویت بندی در برنامه زیری ها و هزینه کردها و تلاش برای ریشه کنی فقر ، حرکت بر اساس برنامه توسعه، حفظ  اتحاد ملت، جلوگیری از التهاب آفرینی و دودستگی  از مهمترین توصیه های رهبری است.

 

امام جمعه بشرویه افزود:  رهبری همچنین توصیه کردند تا جلوی بیان سلایق گوناگون گرفته نشود وفرمودند؛ بگذارید مردم با سلایق مختلف در کنار یکدیگر زندگی کنند و از نظر مخالف آشفته نشوید زیرا در کارها و وظایف سنگین  نقص وجود دارد و اجازه دهید منتقدان دیدگاه های خود را بیان کنند.

 

 

وی  تصریح  کرد: رهبری ، دولتمردان را به رفتن به میام مردم سفارش کردند و بیان کردنه اند قدر نیروهای مومن و انقلاب را بدانید چرا که همین نیروهای انقلابی در برابر مشکلات سینه سپر میکنند.

 

شمس الدین با اشاره به دیگر توصیه های  رهبری بیان کرد: از یاد نبردن دشمنی دشمنان و تعامل بین المللی  بسیار مهم  است و

دیگر توصیه رهبری به دولت مردان ، لزوم کار جهادی و حساب شده با حفظ هویت انقلابی و اسلامی است  و ایشان در اخرین توصیه خود خطاب به مسولان گفته اند که به خداوند توکل کنید و به وعده نصرت الهی امیدوار باشید.

 

خطیب جمعه بشرویه با تاکید بر لزوم توجه مسئولان به مناطق محروم و شهرستان بشرویه هم بیان کرد:  اکنون ۳۹ سال از انقلاب  میگذرد و دشمن دنبال از بین بردن اتحاد بین مردم است  لذا باید این اتحاد حفظ شود و همچنین  باتوجه به هدف قراردادن اقتصاد کشور مسولان بایدهمت کنند بویژه در شهرستلن بشرویه   نسبت به مشکلات معیشتی مردم توجه ویژه داشته  باشند.

شمس الدین با اشاره به فرا رسیدن سالرزو تشکیل صنایع کوچک هم گفت: حمایت از صنایع کوچک و کارگاه های یکی از مهمترین اقدامات اقتصادی است .

 

روز تشکل ها و مشارکت های مردمی ، روز زیارتی امام رضا بازگشت افتخار افرین اول کاروان آزادگان  هشت سال دفاع مقدس  از دیگر مناسبت های هفته بود که امام جمعه بشرویه به آن اشاره کرد.

 

وی افزود: آزادگان  دوران سختی را سپری کردند  و زجرهای زیادی کشیدند  و ۴۰هزار آزاده ایرانی درس شجاعت را به همگان آموختند.

امام جمعه بشرویه خاطر نشان کرد:آزادگان و جانبازان ذخایر کشور و انقلاب هستند و باید قدردان آنان باشیم چرا که صلابت و ایستادگی کشور ما ثمره  همین ایستادگی است.

 

شمس الدین با تقدیر از عملکرد بالا و شجاعانه نیروهای نظامی و انتظامی بویژه در شهرستان بشرویه گفت: مرزبانان و نیروهای مسلح نظامی و سپاه پاسداران همواره برای حفظ امنیت کشور تلاش میکنند و در شهرساان بشرویه نیز  با اقتدار نیروی انتظامی و نیروهای مسلح  قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر دستگیر شدند که جای قدردانی دارد.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.