کد مطلب: 25084
تاریخ انتشار : 5 مرد 1396 - 14:44
مسابقه بزرگ کتابخوانی با عنوان ندای آسمانی و با محوریت "نماز جمعه در دیدگاه آیات و روایات اسلامی ویژه شهروندان بشرویه برگزار می شود.

به گزارش پیام بشرویه ، مسابقه بزرگ کتابخوانی با عنوان ندای آسمانی و با محوریت "نماز جمعه در دیدگاه آیات و روایات اسلامی  ویژه شهروندان بشرویه برگزار می شود.

 

"محمد دنیایی "  در گفتگو با  پیام بشرویه  با اشاره به اهمیت برپایی نماز جمعه درآیات و روایات اسلامی بیان کرد: نماز جمعه عبادتی است همچون نمازهای دیگر که در ظهر روز جمعه و با شرائط خاصی انجام می شود، و در فضیلت این نماز همین بس که سوره ای در قرآن به این نام آمده و در آنجا صریحاً مؤمنان را به حضور در نماز جمعه دعوت فرموده است و در آن آیه آمده است: هنگامی که صدای مؤذن بلند شد و دعوت به نماز شدی، معامله و تجارت را رها ساز و برای انجام این واجب الهی حاضر شو، که از همه چیز برای شما بهتر است اگر بدانید.

 

مسئول ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه افزود: تحقیق در آیات و روایات الهی در مورد فریضه های دینی یکی از مهمترین برنامه های هر مسلمان است در همین راستا و به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی در حوزه دینی و آشنایی بیشتر با فضیلت های بیشمار نماز جمعه ، مسابقه بزرگ  کتابخوانی "ندای آسمانی " برگزار می شود.

 

وی با اشاره به جزییات این مسابقه گفت: علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می توانند با مراجعه به سایت خبری النجم شهرستان بشرویه ( سایت ستاد نماز جمعه )  به نشانی اینترنتی www.alnajm.ir  سوالات این مسابقه را دانلود کنند.

 

دنیایی افزود: منبع پاسخگویی به سوالات مسابقه نیز  از چهل حدیث  درباره نماز جمعه و همچنین تفسیر نمونه سوره جمعه می باشد که می توانند فایل دانلود این  مجموعه را نیز در سایت النجم به نشانی یاد شده دریافت کنند.

 

مسئول ستاد نماز جمعه بشرویه خاطر نشان کرد: همچنین سوالات و منبع پاسخگویی در کانال تلگرامی نماز جمعه بشرویه به نشانی " صلاه آدینه"  https://t.me/saboshroyeh  موجود می باشد و علاقه مندان می توانند از طریق کانال تلگرامی سوالات و منبع پاسخ گویی را دانلود نمایند.

 

وی با اشاره به شیوه ارسال پاسخ ها و مهلت آن نیز بیان کرد: شرکت کنندگان در مسابقه  کتابخوانی پاسخ سوالات خود را به  چیمیل نماز جمعه به نشانی svsirbmgv@chmail.ir   و یا به شماره تلگرامی  09156552860  ارسال نمایند.

 

دنیایی خاطر نشان کرد: مهلت این مسابقه و ارسال پاسخ ها تا تاریخ  15/05/96 می باشد .

 

مسئول ستاد نماز جمعه بشرویه افزود: به تعداد 5 نفر از  شرکت کنندگانی که به سوالات پاسخ صحیح داده باشند  جوایز نفیسی تقدیم شده ودر مراسم نماز عبادی سیاسی جمعه از آنان تجلیل به عمل خواهد آمد.

بسمه تعالی

 ضمن قدردانی از مخاطبین گرامی و شرکت کنندگان در مسابقه ندای آسمانی برخی اصلاحات متون منابع مسابقه و سئوالت آن به شرح زیر به اطلاع می رسد :

در متن منبع چهل حدیث اصلاحات به شرح زیر است :

1-در حدیث شماره یک ، کلمه پریشان صحیح است

2- در حدیث شماره ده ،می نهد صحیح است

3-در حدیث شماره شانزده ،رکعت اول صحیح است

4- در حدیث شماره نوزده ،مومنی صحیح است .

5-در احادیث 30و31و32 منبع معرفی شده ((من لایحضره الفیه)) صحیح است .

6-در حدیث شماره 36 ،خداوند با خبر است صحیح است

7- در حدیث شماره 40 : مصلحت صحیح است

در بخش سوالات در سوال 18 گزینه ج: بجای عدد 7 عدد 8 صحیح است

 با تشکر از حضور عزیزان در مسابقه ندای آسمانی 

 

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.