کد مطلب: 25030
تاریخ انتشار : 12 تير 1396 - 11:31
دامپزشکی شهرستان بشرویه در راستای ایمن سازی جمعیت دامی شهرستان 65000 راس از جمعیت دام سبک وسنگین شهرستان را مورد واکسیناسیون قرار داد.

به گزارش پیام بشرویه ، بنا به اعلام گزارش اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی با هدف ایمن سازی دام در شهرستان بشرویه در سه ماهه نخست اول سالجاری 65000 دام سبک و سنگین در بشرویه واکسینه شدند . 

 به گزارش روابط عمومی دامپزشکی شهرستان بشرویه دکتر سید حمید عبدی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان گفت: 65000رأس دام سبک و سنگین شهرستان علیه بیماری‌های دامی در سه ماهه اول سال واکسینه گردیده است.

 وی گفت: یکی از اقدامات دامپزشکی برنامه‌ریزی در خصوص ایمن‌سازی دام‌ها در برابر بیماری‌هایی نظیر آبله، تب برفکی و مبارزه با بیماری‌های مشترک مانند بروسلوز  و هاری است که برای برآورده شدن این هدف، دربهار   امسال توسط دو اکیپ واکسیناسیون تعداد 65000رأس دام سبک و سنگین علیه بیماری‌های دامی مایه‌کوبی شدند عبدی ادامه داد: در بخش بیماری‌های مشترک از جمله تب مالت و هاری  15هزارو  400راس دام واکسینه شدند و150راس دام سنگین عملیات تست سل وبروسلوز انجام گرفت .

دکتر عبدی سرپرست  شبکه دامپزشکی بشرویه با بیان اینکه بیماری تب مالت از مهم‌ترین بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است، تصریح کرد: اهمیت بیماری هاری هم از این جهت است که دام یا انسانی که به آن مبتلا شود قطعا بهبودی حاصل نخواهد شد.

 دکتر عبدی  با بیان اینکه واکسیناسیون به صورت رایگان انجام می شود، از دامداران در خواست نمود همکاری لازم را با اکیپ‌های اعزامی دامپزشکی جهت واکسیناسیون دام‌ها داشته باشند وی خاطرنشان کرد: در بخش بیماری‌های دام از جمله آبله و تب برفکی نیز 49 هزار و 600 راس دام واکسینه شدند.  

 

نظرات کاربران

سلام به پيام عزيز .يك خاهشي از شما دارم اينك خاهش ميكنم عاجزانه ازتون ميخام ك روز كنكور در تاريخ 4/15و4/16 به محل برگزاري ازمون بياين و مصاحبه و عكس تهييه كنيد .با تشكر .
واکسیناسیون درسه اول جاری یعنی چه ؟

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.