کد مطلب: 25028
تاریخ انتشار : 11 تير 1396 - 13:21
استاندار خراسان جنوبی گفت: همه این فعالیت ها در مکان های گردشگری برای حضور مردم است و اگر قرار نباشد مردم از این مکان ها استفاده کنند دلیلی برای هزینه کردن و سرمایه گذاری وجود ندارد

به گزارش پیام بشرویه ، سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی صبح امروز در بازدید از باغ های شوکت آباد و امیرآباد بیرجند در جمع اصحاب رسانه، اظهار کرد: باغ امیرآباد به لحاظ حقوقی و مالکیتی در گذشته فروخته شده به دانشگاه و دانشگاه نیز متعلق به دولت است و ما در این زمینه مشکلی نداریم و حتما باید تکلیف این آثار باستانی مشخص شود و جداسازی آن انجام شود و سرو سامان گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: همه این فعالیت ها برای حضور مردم است و اگر قرار نباشد مردم از این مکان ها استفاده کنند دلیلی برای هزینه کردن و سرمایه گذاری وجود ندارد.

 

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه قطعا برای مسائل حقوقی باغ امیرآباد استانداری، دانشگاه و میراث فرهنگی باید جلسه تشکیل بدهند، گفت: باید به یک جمع بندی برسند و ساختار تاریخی را مشخص کنند و ما هم منابع مالی را در اختیار میراث فرهنگی قرار می دهیم تا بتواند آماده سازی لازم را جهت حضور گردشگران انجام دهند.

 

پرویزی با اشاره به پیشنهاد تأسیس موزه آب و کشاورزی در باغ امیرآباد، گفت: مراکزی که مرتبط با دانشگاه است را می توان در این باغ مستقر کرد و در عین حال اینجا فضایی است که باید در زمینه نگهداری آن کار و تلاش کرد چرا که اگر توجه نشود این آثار از بین خواهد رفت و در حال حاضر نه دانشگاه و نه میراث فرهنگی با توجه به محدودیت هایی که دارد هزینه ای نمی کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه در ابتدای امر باید موضوع حقوقی این باغ باید حل شود، افزود: قطعا پس از آن در بحث سرمایه گذاری می شود اقدام کرد و می توان از بخش خصوصی هم کمک گرفت.

 

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: قسمت هایی که باید امر جداسازی در آن صورت بگیرد را باید فنس کشی کنند و نحوه دسترسی به باغ و امارت باغ باید مشخص شود و ما هم کمک خواهیم کرد که بحث مرمت سازی انجام شود و به بهره برداری برسد.

 

پرویزی بیان کرد: در بحث برآورد اعتبار قطعا باید میراث فرهنگی و دفتر فنی استانداری کار کارشناسی انجام دهند و ان شاء الله بخشی را از منابع ملی و بخشی را هم از منابع استانی تأمین خواهیم کرد.

 

وی با اشاره به موضوع تخصیص اعتبار به باغ شوکت آباد، بیان کرد: در موضوع تخصیص اعتبار این باغ قطعا در سال جاری اقدامات لازم انجام خواهد شد چراکه مشکل تخصیص را سال گذشته در همه دستگاه ها داشته ایم و قطعا در امسال تأمین خواهد شد.

 

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه میزان اعتبار باغ شوکت آباد یک میلیارد تومان است، افزود: همچنین بحث گاز رسانی و آب رسانی به باغ شوکت آباد نیز در سال جاری انجام خواهد شد.

منبع خبر خاورستان 

نظرات کاربران

راستی استاندار خراسان عوض شد یا نه ؟؟؟

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.