کد مطلب: 25018
تاریخ انتشار : 10 تير 1396 - 12:38
رعایت اصول ایمنی یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در یک کارگاه ساختمانی به آن توجه شود. در غیر اینصورت حوادث ناگواری در انتظار کارگران ساختمانی و یا عابرین پیاده که از محل این کارگاه در حال عبور هستند خواهد بود.

به گزارش پیام بشرویه ، بخش درخواست های مردمی:کارگاههای ساختمانی و کار ساختمان سازی از نظر تنوع فعالیتها و خطرات زیادی که در آن وجود دارد از کارهای خطرناک محسوب شده و همه ساله حوادث زیادی را در سطح کشور  اینگونه فعالیتها شاهد هستیم. نوع حوادثی که در کارگاههای ساختمانی بوقوع می پیوندد معمولا شدید و در برخی از موارد منجر به فوت می باشد.

 

از این رو رعایت اصول ایمنی یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در یک کارگاه ساختمانی به آن توجه شود. در غیر اینصورت حوادث ناگواری در انتظار کارگران ساختمانی و یا عابرین پیاده که از محل این کارگاه در حال عبور هستند خواهد بود.

 

کارگاههای ساختمان سازی در مجاورت محلهای مسکونی و مناطقی هستند که افراد عادی جامعه حضور دارند و در تمامی فعالیتهای ساختمانی باید توجه داشت که هیچگونه نخاله و مواد زائد ساختمانی در مکانهای عمومی تلنبار نشود.

 

اینکار ضمن زشت نمودن چهره شهرها باعث شیوع بیماریها و انتشار جانوران موذی خواهد شد. انتقال بموقع نخاله ها و زباله های ساختمانی به مکانهای مناسب و مورد تایید شهرداریها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

در کارگاههای ساختمانی بهنگام ساخت و یا تخریب خطر سقوط مصالح و نخاله ها و بازمانده های کار ساختمان سازی و حتی ابزار آلات کاری افراد ممکن است برای افراد عادی جامعه که از آن حوالی عبور می کنند ایجاد خطر نموده و باعث حوادث ناگواری گردد.

 

در عملیات ساختمانی در ارتفاع به نقاطی برخورد می کنیم که حالت پرتگاه به خود گرفته و یا سوراخها و منافذی بوجود می آیند که خطر سقوط افراد و اشیا بداخل آنها وجود دارد. این پرتگاهها از نقاط خطرناک کار در ساختمانسازی است و اگر حفاظتی برای آنها در نظر گرفته نشود می تواند به نقطه بروز حوادث ناگوار تبدیل شوند.

برای رعایت ایمنی در این مکانها وجلوگیری از خطر سقوط از اقداماتی مثل نصب نرده های حفاظتی، پوششهای حفاظتی و یا پاخورهای ایمنی استفاده می شود.

 

یکی از درخواست های شهروندان از شهرداری  بشرویه بررسی ساختمان های درحال ساخت در امکان عمومی به جهت رعایت نکات ایمنی می باشد تا از وقوع هر حادثه احتمالی پیشگیری شود.

نظرات کاربران

با سلام عرض تشکر از پیگیری مشکلات و مسائل شهری و مردمی یه خواهش داشتم اینکه در سال جدید یه گزارشی در مورد ارتقائ اداراتی که سالهای قبل قول داده شده اتفاق بیفتد و نشد تهیه شود و همچنین راه اندازی پاسگاه غنی اباد به کجا رسید؟ با سپاس
پیام جان یه پیگیری کن ببین متولی ساماندهی به ساختمان متروکه بانک ملی قدیم کیه؟! حقیقتا کرکره قدیمی و شیشه های شکسته این محل، وجهه شهر رو خیلی زشت میکنه بخصوص اینکه در میدان اصلی شهر واقع شده ... واقعا چرا هیچکس به فکر نیست و از مزایای این محل که از نقاط استراتژیک هست استفاده نمیکنه ... آیا واقعا شهرداری باید از این محل به چندرغاز درآمد از بنر و تبلیغاتها رضایت داشته باشه؟!! اونجا یک محل دنج هست و باید بیشتر از این رسیدگی بشه ... من درخواست پیگیری این موضوع رو از شما دارم. متشکرم
پیام عزیز، پس چرا پیام منو در خصوص "ساختمان متروکه باک ملی" منتشر نمیکنی؟
تو تمام کشور وقتی فردی مراجعه میکنه به شهرداری برای ساختو ساز مغازه وکارگاه قبل از گرفتن پول اونو میفرستن مرکز بهداشت که کارشناس بهداشت حرفه ای هم نظراتشو اعمال کنه که وقتی مغازه ساخته شد دیگه بهش گیرندن که چرا سرویس بهداشتی نداریو چرا رختکن نداریو چرا تهویه و.. نداری! خواهش میکنم شهرداری بشرویه هم یکم فکر کنه وبرا مردم دردسر ایجاد نکنه! پیام لطفا پیگیری کن توم مرسی

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.