کد مطلب: 24977
تاریخ انتشار : 30 خرد 1396 - 19:57
معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه وضعیت مصرف آب در ادارات استان نامناسب است، گفت: لیست دستگاه های پر مصرف باید ارائه و برخوردی جدی با آن ها صورت گیرد.

به گزارش پیام بشرویه ، 

 محمد فرهادی ظهر سه شنبه در نهمین جلسه شورای حفاظت منابع آب استان اظهار کرد: یکی از دغدغه های اصلی مردم و مسئولین تامین آب شرب است لذا باید دقت نظر بیشتری در مصرف آب انجام شود.

وی با بیان اینکه اصلاح الگوی کشت نیز باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: کشاورزان محصولاتی را برای کشت انتخاب کنند که نیاز کمتری به آب داشته باشند.

معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه وضعیت مصرف آب در ادارات استان وضعیت نامناسبی است، گفت: لیست دستگاه های پر مصرف باید ارائه و برخوردی جدی با آن ها صورت پذیرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سیاست دولت استفاده از اوراق مشارکت است لذا شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی می توانند مطالبات خود را در سامانه ثبت و از ظرفیت دولت استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه هزینه آبی که مردم پرداخت می کنند با قیمت تمام شده برای شرکت آب و فاضلاب فاصله نسبتا زیادی دارد، عنوان کرد: افزایش قیمت ها با توجه به اهرم های قانونی باید پیگیری شود.

معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه قطعی آب برای افراد پر مصرف فقط باید تحت شرایط خاص و بحرانی صورت گیرد، افزود: در راستای کاهش هدر رفت آب نیز باید برنامه جامعی ارائه شود.

فرهادی گفت: اگر شرکت آب و فاضلاب روستایی تعهدی برای تامین آب صنعتی ندارد لذا باید به گونه ای تفاهم نامه منعقد کند که هزینه ای که دریافت می کند معادل بهای تمام شده برای آن ها باشد

نظرات کاربران

وقتی داخل پارک توحید بیرجند آب رو هر شب روی زمین رها میکنند که مردم آب بازی کنند باید فکر شهرستانهای محروم هم باشند!

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.