اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 24976
تاریخ انتشار : 30 خرد 1396 - 19:55
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خرسان جنوبی از اجرای طرح ملی توان افزایی و تاب آوری اجتمای زنان در استان خبر داد.

به گزارش پیام بشرویه ، 

نفیسه نخعی ظهر سه شنبه در کارگروه امور بانوان و خانواده استان اظهار داشت: از سال ۹۴ در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و با هدف توان افزایی و توانمندی زنان در معرض آسیب این طرح در دفتر امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه در سال گذشته اعتبارات این طرح تخصیص داده شده است، بیان کرد: از سال گذشته این طرح با همکاری دانشگاه بیرجند در استان آغاز شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خرسان جنوبی با بیان اینکه این طرح در سه مرحله و سه فاز تدوین شده است، عنوان داشت: در فاز نخست عده ای به عنوان تسهیل گر تاب آور اجتماعی آموزش های لازم را فرا می گیرند و در مرحله دوم این تهسیل گران به جامعه هدف مراجعه خواهند کرد.

اشتغال یکی از دغدغه های اصلی حوزه زنان است

نخعی همچنین اشتغال را یکی از دغدغه های اصلی حوزه زنان و کشور عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تعداد زیادی فارق التحصیل دانشگاهی در حوزه زنان داریم که همه این ها چشم به کارهای دولتی دوخته اند.

وی با بیان اینکه دولت تنها می تواند اشتغال محدودی در بخش دولتی ایجاد کند، بیان داشت: بانوان ریسک ورود به بخش کارآفرینی را ندارند و از ورود به این بخش ترس دارند.

وی اضافه کرد: در این راستا راه اندازی مرکز  رشد و شتاب دهی امور بانوان یکی از راه هایی است که می تواند در زمینه ترویج فرهنگ کارآفرینی و کسب و کار، شناسایی و کمک به رفع موانع موجود، بازاریابی، انتقال دانش و اطلاعات مورد نیاز برای راه اندازی مشاغل خصوصی کمک شایانی داشته باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خرسان جنوبی با بیان اینکه نیاز است که در استان بازارچه های دائمی تولیدات زنان راه اندازی شود، بیان داشت: این بازارچه ها در شهرهای بیرجند، سرایان، بشرویه و قاین در حال پیگیری است.

آموزش ۵۰ تسهیل گر تاب آور اجتماعی

نخعی اضافه کرد: با توجه به شرایط  رو به رشد صنعت گردشگری در استان به طور حتم یکی از شغل های آینده بانوان استان می تواند در بخش صنایع دستی و اقامتگاه های بومگردی باشد.

مدیر طرح ملی توان افزایی و تاب آوری اجتماعی بانوان خراسان جنوبی نیز در این جلسه  اظهار داشت: این طرح از بهمن ماه سال گذشته به صورت رسمی ابلاغ شد که شامل دو فاز اصلی است.

احمد خامسان بیان داشت: در فاز نخست عده ای به عنوات تسهیل گر تاب آور اجتماعی آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه در این راستا تاکنون دو کارگاه آموزشی در استان برگزار شده است، عنوان داشت: تاکنون ۵۰ نفر تسهیل گر آموزشهای لازم را فرا گرفته اند و ۳۰ نفر دیگر نیز در انتظار دریافت این آموزش ها هستند.

مدیر طرح ملی توان افزایی و تاب آوری اجتماعی بانوان خراسان جنوبی اضافه کرد: پیش بینی می شود در قالب این طرح ۷۰ تا ۸۰ نفر به عنوان تسهیل گر آموزش های لازم را دریافت کنند.

خامسان بیان داشت: در فاز دوم طرح تسهیل گران تاب آور به جامعه هدف که همان زنان در معرض آسیب یا آسیب دیده هستند، مراجعه خواهند کرد تا تابآوری اجتماعی را در آن ها ارتقاء دهند.

وی گفت: تاب آوری یعنی اینکه در برابر ریسک ها و فشارهای که به انسان وارد می شود بتواند مقاومت کند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.