کد مطلب: 24957
تاریخ انتشار : 29 خرد 1396 - 22:41
نماینده فردوس، طبس، سرایان و بشرویه گفت: عوض اینکه به مردم زمین بدهیم تا آن زمین های کویری را آباد کنند، مردم را جریمه یا تنبیه می کنیم که چرا زمین ها را آباد کردید و این رویه منطقی و درستی نیست.

به گزارش پیام بشرویه ، محمدرضا امیرحسنخانی، نماینده فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو باخبرنگار خاورستان، در رابطه با گلایه کشاورزان از قانون منابع طبیعی، اظهار کرد: منابع طبیعی خراسان  جنوبی طبق نقشه هایی که از گذشته وجود داشته، بر روی بسیاری از زمین های کشاورزی کشاورزان دست گذاشته است.
 
وی افزود: با توجه به خشکسالی ومعضلاتی که استان ما دارد ممکن است حتی در محدوده ای از زمین ها کشاورزی وجود نداشته باشد و یا برخی از قسمت های زمین های دیگر به عنوان مهریه برخی از زنان تعیین شده باشد که منابع طبیعی بر روی چنین زمین هایی هم دست گذاشته است، و این امر با اعتراضات ما مواجه شد و در رابطه با این قضییه صحبت هایی داشتیم مبنی بر حل کردن این موضوع، اما این بحث به طور مستقیم به مجلس وارد نشده است و قول می دهیم که این قضیه را به طور جد پیگیری نماییم.
 
نماینده فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید پیگیری جدی انجام گیرد تا این قانون اصلاح شود یا تفاوتی برای خراسان جنوبی که با کمبود آب و خشکسالی مواجه است با زمین هایی که در مناطق کرج، شمال و تهران قرار دارد قائل شوند، متأسفانه چنین تفاوتی وجود ندارد و زمین های خراسان جنوبی همان گونه دیده می شود که زمین های شمال دیده می شود.
 
امیرحسنخانی تصریح کرد: تذکرات لازم را به رئیس سازمان جنگل ها داده ایم اما تاکنون به قانون نپرداخته ایم ولی همچنان پیگیر این قضیه خواهیم بود تا چاره ای اندیشیده شود.
 
وی خاطرنشان کرد: عوض اینکه به مردم زمین بدهیم تا آن زمین های کویری را آباد کنند، مردم را جریمه یا تنبیه می کنیم که چرا زمین ها را آباد کردید و این رویه منطقی و درستی نیست.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.