کد مطلب: 24951
تاریخ انتشار : 29 خرد 1396 - 22:21
دبیر فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران گفت: امروزه، این رشته ورزشی در قله های موفقیت بین المللی و المپیک جهانی قرار دارد و ایران یکی از سه قدرت برتر دنیا در این عرصه ورزشی است.

به گزارش پیام بشرویه ، رضا لایق، عصر دوشنبه در مجمع انتخاب رئیس هیات کشتی خراسان جنوبی، گفت: ظرفیت فدارسیون صرف حمایت از اعضای تیم ملی و دفاع از موقعیت کشتی است و سلیقه شخصی در ورزش کشتی حاکم نیست و هیات رئیسه قوی در این رشته حضور دارد. 
وی در ادامه با بیان اینکه بودجه کشتی ایران 100 میلیارد ریال است، یادآور شد: این مبلغ از طریق وزارت ورزش و جوانان و کمیته مالی المپیک در اختیار فدراسیون گذاشته می شود و در سال 1396 مبلغ 700 میلیارد ریال توسط رئیس فدراسیون از منابع مالی بیرون فدارسیون جذب شد. 
وی با یادآور اینکه از ظرفیت استانداری، 11فرمانداری ، 27 شهرداری تابعه خراسان جنوبی برای توسعه این رشته ورزشی استفاده شود، تصریح کرد: هیات کشتی استان نیاز به برنامه ریزی دارد، اگر برنامه ریزی نباشد به نتیجه ای نمی رسیم. 
وی تاکید کرد: ورزش کشور مریض است،ساختار و سیستم در ورزش نداریم که ادعا کنیم همه چیز سر جایش قرار دارد. 
دبیر فدراسیون کشتی اضافه کرد: رئیس هیات کشتی استان، لباس ورزشی تن کند و کار اولش کشتی باشد. 
وی بیان کرد: کشتی خراسان از گذشته جایگاه رفیعی داشت و برای همه محرز است رئیس هیات با برنامه ریزی و برگزای جلسه ماهانه منظم با هیات رئیسه کار کند. 
لایق ادامه داد: ظرفیت استان بالاست و نباید صرفا به بضاعت اداره کل ورزش و جوانان اکتفا شود. 

**توزیع عادلانه امکانات ورزشی در شهرستان های استان 
همچنین مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خواهان توزیع عادلانه امکانات ورزشی در 11 شهرستان تابع استان شد و گفت: در این صورت جوانان مناطق مختلف امکان حضور در رقابت های مختلف ورزشی را پیدا می کنند. 
محمد اسماعیل افضل پور، افزود: در بعضی رشته های ورزشی حضور شهرستان ها از مرکز استان بیشتر است و این همان قطب بندی است که باید در کشور و استان وجود داشته باشد. 
وی اظهار کرد: با توجه به وسعت جغرافیایی و بعد مسافت شمال و جنوب کشور ،نیاز به تمرکز زدایی از مرکز و استان های برخوردار است. 
وی ادامه داد: اگر فدراسیون های ورزشی مسابقه به شکل منطقه ای برگزار کنند تا حدی مشکل رفت و آمد ورزشکاران رفع می شود. 
وی یادآور شد: هیات کشتی قبلی استان، تا حدودی در بحث جذب اعتبار موفق بود، فدراسیون های ورزشی10 درصد بودجه را به هیات های ورزشی باید اختصاص دهد و فدراسیون کشتی هم این عنایت را به هیات کشتی استان داشته باشد. 
وی اضافه کرد: اگر فدراسیون های ورزشی به هیات های متبوع خود در استان ها کمک کند اداره کل ورزش و جوانان هم کمک بیشتری می کند. 
افضل پور با بیان اینکه رئیس جدید هیات کشتی استان نسبت به جذب اعتبار بیشتر از اداره کل ورزش و فدراسیون اقدام کند، تصریح کرد: پیشنهاد برگزاری میزبانی مسابقه کشتی کشور در خراسان جنوبی به فدارسیون ارایه شد و این امر به توسعه ورزش قهرمانی استان کمک می کند. 
وی تاکید کرد: ظرفیت های خوبی به لحاظ نیروی انسانی در خراسان جنوبی وجود دارد و اگر به جوانان توجه شود در بسیاری از رشته های ورزشی مثل کشتی موفق خواهیم بود. 

** سابقه 60ساله کشتی در خراسان جنوبی
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: سابقه رشته کشتی در خراسان جنوبی به بیش از 60 سال قبل می رسد و در صورت توجه بیشتر به این رشته موفقیت های خوبی به دست می آید. 
افضل پور یادآور شد: در این استان به لحاظ کمی درآمد و نبود رغبت در بخش خصوصی برای حضور در ورزش، مشکل بیشتر است، امیدواریم هیات های ورزشی از طرف وزارت ورزش و جوانان مورد حمایت ویژه قرار گیرند. 
وی یادآور شد: پیشکسوت کشتی تجربه سال های زیادی را با خود دارد و جوانان هم پر انرژی و پویا هستند که از ترکیب این دو نتیجه خوبی حاصل می شود. 
در مجمع انتخاب رییس هیات کشتی خراسان جنوبی، عباس سروری با کسب 10 رای از مجموع 16 رای به مدت چهار سال به عنوان رییس هیات کشتی استان انتخاب شد. 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.