کد مطلب: 24935
تاریخ انتشار : 29 خرد 1396 - 17:27
دومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی شرق کشور در تاریخ 19 الی 23 آذرماه در محل نمایشگاه بین‌المللی خراسان جنوبی با هدف معرفی، ایجاد فضای تبادل تجربیات بین هنرمندان برپا شد.

به گزارش پیام بشرویه ، حسین عباس‌زاده معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی، ظهر امروز در جلسه تقدیر از شهرستان‌های برتر دومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی شرق کشور و تجلیل از صنعتگران مشارکت کننده در یازدهمین نمایشگاه قرآن کریم اظهار داشت: دومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی شرق کشور در تاریخ 19 الی 23 آذرماه در محل نمایشگاه بین‌المللی خراسان جنوبی با هدف معرفی، ایجاد فضای تبادل تجربیات بین هنرمندان برپا شد.

 

وی افزود: در این راستا 3 شهرستان قاین، خوسف و بشرویه به عنوان شهرستان‌های برتر در این نمایشگاه انتخاب شدند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر 3 نفر از استان خراسان جنوبی برای حضور در نمایشگاه صنایع دستی مسکو اعلام آمادگی کردند که از این تعداد 2 نفر از فردوس و یک نفر از شهرستان بیرجند هستند.

 

عباس‌زاده از اختصاص 10 کیوسک صنایع دستی به خراسان جنوبی خبر داد و تصریح کرد: این کیوسک‌ها کامل و آماده است و در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت.

 

وی خاطرنشان کرد: کیوسک‌ها در مرحله اول مربوط به مرکز استان است و در پارک توحید و مکان‌هایی که قرار است نمایشگاه دائمی قرار بگیرد گذاشته می‌شود.

 

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای صنایع دستی در استان خبر داد و یادآور شد: این فروشگاه‌ها به فروش صنایع‌دستی کمک می‌کند و می‌توان از این طریق صنایع دستی استان را در سایر استان به فروش رساند.

 

در این جلسه از 3 شهرستان برتر در دومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی و همچنین 12 صنعتگر مشارکت کننده در یازدهمین نمایشگاه قرآن کریم تجلیل شد.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.