کد مطلب: 24915
تاریخ انتشار : 28 خرد 1396 - 13:17
کارشناس بهداشت مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت:در دهه دوم ماه رمضان و طی این بازرسیها در کل استان 886 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته معدوم شد.

به گزارش پیام بشرویه ، هیات بازرسی و نظارت مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در دهه دوم ماه رمضان یک مرکز تهیه و توزیع مواد غذای را پلمپ و 39 مرکز را به مراجع قضایی معرفی کرد.

 

کارشناس بهداشت مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند  با اعلام این خبر خاطر نشان کرد:  مراکز معرفی شده به مراجع قضایی در شهرستان زیرکوه، نهبندان،  سربیشه و طبس هر کدام 2 مورد، سرایان 4 مورد، بیرجند 23 مورد و در شهرستان بشرویه 4 مورد بوده است.

 

" زاهدی " با بیان اینکه در طی این مدت از 530 اماکن عمومی و  بین راهی، هزار و 69 مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است افزود: تعداد نمونه برداری از مواد غذایی 183 مورد و 313 مورد نمونه برداری میکروبی از آب آشامیدنی بوده همچنین در طی این مدت 136 مورد نیز  با دستفروشان دوره گرد برخورد شد.

 

وی گفت: در دهه دوم ماه رمضان و طی این بازرسیها 886 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته معدوم شد که این میزان از ابتدای ماه رمضان به هزار و 405 کیلوگرم می رسد.

 

در اجرای طرح نظارت بهداشتی براماکن و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی 122 بازرس در قالب 66 تیم فعالیت می کنند.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.