کد مطلب: 24912
تاریخ انتشار : 27 خرد 1396 - 23:00
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی،گفت:وزارت جهاد کشاورزی باید زمینه ای در دولت فراهم کند که جنس و تولیدات کشاورز روی دستشان نماند و یا دلال ها با قیمت کم و پایین از کشاورز نخرند و با سود زیاد برای خود به فروش برسانند.

به گزارش پیام بشرویه ، 

 آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار با مدیران سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی و مدیران سازمانهای تابعه، اظهار کرد: مسئولیت شما در جهاد کشاورزی خیلی اهمیت دارد چرا که رزق و روزی مردم  از نظر کمیت و کیفیت در کشاورزی نهاده شده است.

 

وی افزود: جهاد کشاورزی و نهادهای مرتبط با آن را خداوند این گونه قرار داد که روزی انسانها بستگی به این آیات الهی و نشانه های پروردگار دارد و انسانها باید شکر گزار نعمت های الهی باشیم و شکر به معنای استفاده صحیح است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: مراد از شکر، شکر لفظی نیست بلکه شکر عملی است و شکر عملی باعث به ظهور رسیدن نتیجه شکر ما از خداوند در برابر نعمتها است.

 

آیت الله عبادی تصریح کرد: امروز ما در دنیا در همه زمینه ها از نظر دانش و تکنیک چیزی کم نداریم و تبعا مدیریت ها در بخش های گوناگون نه تنها در سراسر کشور بلکه از سراسر جهان همه دانش لازم را می‌توانند فراهم کنند که نیاز به آزمون و خطا نداشته باشیم اما گاهی اوقات آزمون و خطا از حد نصاب می‌گذرد.

 

وی با اشاره به اینکه ما دراستان دچار کم آبی هستیم و ورودی و خروجی در مورد آب باید مورد سنجش قرار بگیرد، گفت: در چند سال اخیر مجوز برای حفر چاه و برداشت بی رویه آب باعث فاجعه کم آبی در خراسان جنوبی شده است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: افرادی که به نام کشاورز مجوز حفر چاه می‌گیرند باید برای هدر رفت آب هم دغدغه داشته باشند و از هدر رفت آب جلوگیری کنند که متاسفانه این کارها صورت نگرفته است.

 

آیت الله عبادی تاکید کرد: جبران کردن هم آسیب های دارد و اینها مربوط به کل وزارت خانه است و بعضی از اموری که وزارت جهاد کشاورزی باید نسبت به آن حساس باشد نوع کار نیست بلکه تاثیر گذاری است.

 

وی اذعان کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید زمینه ای در دولت فراهم کند که جنس و تولیدات کشاورز روی دستشان نماند و یا دلال ها با قیمت کم و پایین از کشاورز نخرند و با سود زیاد برای خود به فروش برسانند. سال گذشته شاهد دفن کردن سیب زمینی به دلیل ارزان خریدن از کشاورزان بودیم که این کار ها نباید تکرار شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: مسئولان در جهاد کشاورزی باید تلاش کنند که تولیدات را به موقع صادر کنند و از واردات همزمان محصولات مشابه با محصولات داخلی در فصل برداشت خودداری شود.

 

آیت الله عبادی بیان کرد: اینگونه آزمون و خطاها نباید باشد؛ سال گذشته بحث از خودکفایی گندم بود و در رسانه ها هم خبر منتشر شد اما مسئولان گفتند که واردات گندم داشتیم و به خود کفایی نرسیدیم.

 

وی با بیان اینکه برخی از آسیب‌ها ( گرما ، سرما و...) در زمینه جهاد کشاورزی در اختیار نیست، تصریح کرد: برخی دیگر از آسیب ها در اختیار است و می‌توان جلوی آنها را گرفت؛ با در نظر گرفتن تجربه های گذشته برخی آسیب‌ها در اختیار است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: با نوین شدن روش آبیاری و رعایت برخی مسائل باعث جلوگیری از آسیب ها خواهیم بود.

 

آیت الله عبادی اذعان کرد: با اعتماد سازی متقابل بین مردم و مدیران می‌توان نوع مدیریت را تغییر داد. /خاورستان

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.