کد مطلب: 24896
تاریخ انتشار : 27 خرد 1396 - 22:10
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بشرویه خبر داد:
هدر رفت 73 درصدری روان آب ها در بشرویه/میزان تولید آنغوزه در بشرویه افزایش یافت
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بشرویه از هدر رفت 73درصدی روان آب ها در بشرویه خبر داد و گفت: با توجه به بارندگی 60میلیمتری در سال گذشته ۱۴میلیون متر مکعب روان اب داشتیم که فقط حدود ۳میلیون مترمکعب آن ذخیره و مابقی از دسترس خارج شد.

به گزارش پیام بشرویه ، "محمد رضا رفیعی" بعد از ظهر امروز در مراسم دیدار کارکنان مجموعه جهاد کشاورزی شهرستان بشرویه با امام جمعه این شهرستان با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه بیابان زدایی در بشرویه خاطر نشان کرد: طرح بیابان زدایی در ۲۴۱ هزار هکتار از سال ۸۴ آغاز شده و تا کنون توانستیم ۱۶۲۵ هکتار جنگ کاری انجام دهیم.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بشرویه افزود: باتوجه به کمبود اعتبار سال گذشته  ۳۵هکتار انجام شده است و باتوجه به 3 کانون فرسایش بادی در بشرویه تلاش شده تا این طرح با قوت انجام شود.

 

وی بااشاره  به تخصیص پایین اعتبارات گفت: ۲۸۱ میلیون تومان اعتبار سال گذشته در نظر گرفته شد که تخصیص پایین بودو پیش بیی میشود اعتبار سال ۹۶  ، ۸۵۰ میلیون تومان پیش بینی شده تا بتوانیم در حوزه مدیریت جامع آبخیزداری کار کنیم .

 

رفیعی از هدر رفت 73درصدی روان آب ها در بشرویه خبر داد و گفت: با توجه به بارندگی 60میلیمتری در سال گذشته  ۱۴میلیون متر مکعب روان اب  داشتیم که فقط حدود  ۳میلیون مترمکعب آن ذخیره و مابقی از دسترس خارج شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بشرویه در مورد اجرای طرح مدیریت آبخیزداری در بشرویه هم گفت: در اجرای طرح مدیریت جامع آبخیزداری نیاز است اعتبار را ملی کنند و پیگیری ها انجام میشود چون این طرح در سطح کشور قرار است در بشرویه انجام شود.

 

وی افزود: در سال ۹۶ مشارکت مردمی در طرح بیابان زدایی ابلاغ شده که متقاضی نیز دارد ونیاز است تا بیابان زدایی با کمک مردم انجام شود.

 

رفیعی با اشاره به برداشت آنغوزه هم گفت:  باتوجه به میزان بارندگی ها در بشرویه و  بهتر شدن وضعیت مراتع بشرویه و امید است بتوانیم پوشش گیاهی را نگاه داریم و برداشت انعوزه که سال گذشته ۱۱تن بوده و امسال ۱۷تن خواهد رسید .

رئیس اداره منابع طبیعی بشرویه همچنین اجرای طرح ترسیب کربن در بشرویه را ضروری دانست و گفت: برای اجرای طرح ترسیب کربن پیگیری های زیادی انجام شده که تا حدودی موفق بوده و نیاز است تا از جایگاه نهاد امامت جمعه هم این مطالبه  بیشتر پیگیری شود.

نظرات کاربران

اقای مهندس اگر خودتون به هدررفت اب اذعان دارید چراچاره نمی کنیدچرابرای روستای علی اباد ونصرابادرقه سداحداث نمیکنید

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.