کد مطلب: 24895
تاریخ انتشار : 27 خرد 1396 - 19:33
مدیر جهاد کشاورزی بشرویه با اشاره به اقدامات صورت گرفته گفت: بیشتری حجم اقدامات در بخش آب و خاک بوده و سال گذشته ۳۰ پروژه در زمینه های مختلف لوله گذاری با حجم ۸کیلومتر تا احداث کانال و جاده دسترسی به مزارع و احیا قنات اجرا شد.

به گزارش پیام بشرویه ، بعداز ظهر امروز کارکنان جهاد کشاورزی منابع طبیعی و ادارات وابسته به مناسبت هفته کشاورزی با امام جمعه شهرستان بشرویه دیدار کردند.

 

دراین مراسم "حسین سرچاهی"با تقدیر از تلاش ها و تعاملات امام جمعه با خانواده جهاد کشاورزی بیان کرد:خوشبختانه تعامل خوبی بین امام جمعه و دستگاه های مجموعه کشاورزی وجود دارد.

 

مدیر جهادکشاورزی بشرویه با اشاره به هفته جهادکشاورزی گفت:سال گذشته در کمیته برنامه ریزی ۲میلیارد  و چهارصد میلیون تومان اعتبارات در نظر گرفته شد ولی تخصیص بسیار پایین و فقط ۴۹۹ برای میلیون تومان پروژه های عمرانی و زیربنایی  به مجموعه وارد شد.

 

وی افزود: در همین راستا از اعتبارات ملی نزدیک  ۳میلیارد و پانصد میلیون تومان برای مباحث لوله گذاری  و یک و نیم میلیارد تومان هم برای مجتمع گلخانه ای گرفته شده و اعتبار گلخانه به زودی واریز می شود  که امسال بتوانیم وارد فاز عملیاتی شویم.

 

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه تصریح کرد: ۵میلیارد تومان از اعتبارات ملی به مباحث لوله گذاری داده شد و برابر ۱۰برابر اعتباراتی بود که در شهرستان به جهاد کشاورزی اختصاص داده شد.

 

سرچاهی با اشاره به اقدامات صورت گرفته گفت: بیشتری حجم اقدامات در بخش آب و خاک بوده  و سال گذشته ۳۰ پروژه در زمینه های مختلف لوله گذاری با حجم ۸کیلومتر تا احداث کانال و جاده دسترسی به مزارع و احیا قنات  اجرا شد.

 

وی افزود: همچنین پروژه های دیگری نیز سایر بخش های کشاورزی در بشرویه انجام داده اند از جمله می سال گذشته ۶هزار تن خرید جو، ۱۵۰۰تن خرید گندم ،انجام شد.

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه با اشاره به اقدام خوب در بخش عشایر هم گفت: عشایر شهرستان بشرویه در یک و نیم سال گذشته  از جهاد  کشاورزی منفک شده و تبدیل به نمایندگی شد و اعتبارات خوبی تزریق شده و در همین راستا چاه عشایر با هزینه 300 میلوین تومان نیز دایر گردید.

 

سرچاهی از اخذ دو مجوز پرورش شتر در بشرویه خبر داد و گفت: دو مجوز پرورش شتر به حجم ۲هزار و یک هزار نفری  داده شد.

 

وی افزود: همه مجموعه جهادکشاورزی همدل و هم پشت هستند و صندوق حمایت از توسعه کشاورزی فعالیت میکند تا آنجا که سرمایه این صندوق ۳میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان است وبه میزان اعتبارات شهرستان  در این صندوق دولت نیز اعتبار میگذارد که به نفع کشاورزان است و بدون سازکار بانکی مباحث اعتباری انجام میشود.

 

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه از اجرایی شدن فاز دوم مجتمع دامپروری بشرویه خبر داد  و گفت: در فاز دوم این مجموعه اعتباری در نظر گرفته شده و در مقوله دام و طیور میتوان با سرمایه اندک اشتغال ایجاد کرد.

 

سرچاهی با اشاره به طرح های هفته جهادکشاورزی گفت: این طرح ها شامل  انتقال آب ۵موتور پمپ با حجم کار ۱۸هزار و 402 متر و اعتبار 755 میلیون تومان بوده که به ازاری هر  یک کیلومتر لوله گذاری ۳لیتر صرفه جویی آب می شود.

 

وی افزود:  5 استخر ذخیره اب  با حجم 9هزار و 500  متر معکب و با تسهیلات بانکی  ۲۷۲ میلیون تومان اعتبار ، اجرای طرح ابیاری کم فشار به مساحت ۹۰ هکتار با مبلغ ۴۰۰میلیون تومان از محل اسناد خزانه انجام شده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه تصرح کرد: از  ۲۲۰ هکتار  طرح  آبیاری کم فشار در استان ، ۹۰ هکتار مربوط به بشرویه بوده است که توانسته ایم جذب کنیم.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.