کد مطلب: 24894
تاریخ انتشار : 27 خرد 1396 - 17:17
امام جمعه بشرویه خاطر نشان کرد: با اجرای طرح های آبخیزداری و جلوگیری از جاری شدن روان آب ها در دشت های اطراف ، سفره های زیرزمینی بشرویه تغذیه می شود و بسیاری از چاه ها و قنوات از خشک شدن نجات می یابند .

به گزارش پیام بشرویه ، "حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین " بعد از ظهر امروز در دیدار مدیر و کارکنان بخش کشاورزی و منابع طبیعی بشرویه با اشاره به اهمیت اجرای طرح های بیابان زدایی و آبخیزداری در این شهرستان خاطر نشان کرد: یکی از نیازهای اساسی در شهرستان بشرویه اولویت قراردادن طرح های آبخیزداری و بکار بردن سیاست های صحیح در مصرف بهنیه آب های زیرزمینی است.

 

امام جمعه بشرویه افزود: باتوجه به وجود روان های زیاد در دشت های بشرویه و هدر رفت آن، می طلبد تا اعتبارات مناسبی برای اجرای طرح های ابخیزداری تصویب شود ، چرا که خط مقدم حفاظت از کشاورزی در بشرویه ، منابع طبیعی و آبخیزداری می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه ، آب شرب بشرویه دارای کیفیت بسیار بالا است که باید در مصرف آن صرفه جویی شود بیان کرد: آب شیرین منطقه بشرویه  در استان نمونه است و از چاه های آهکی تغذیه می شود که اگر روزی به پایان برسد با مشکلات زیادی روبرو خواهیم بود وبا توجه به خشکسالی های اخیر باید تدابیری برای حفظ سفره های زیرزمینی اتخاذ گردد.

 

شمس الدین خشکسالی در کشور و بویژه در بشرویه را یکی از معضلات بزرگ دانست و گفت: یکی از واقعیت های جامعه آینده پدیدار شدن جنگ آب است و می بینم در برخی شهرها ، اب شرب مردم کیفیت خود را از دست داده و بسیار شور و تلخ است .

 

امام جمعه بشرویه خاطر نشان کرد: با اجرای طرح های آبخیزداری و جلوگیری از جاری شدن روان آب ها در دشت های اطراف ، سفره های زیرزمینی بشرویه تغذیه می شود و بسیاری از چاه ها و قنوات از خشک شدن نجات می یابند .

 

وی افزود: امیدواریم با اتخاذ سیاست های درست در راستای کمک به حفظ سفره های زیرزمینی شاهد خشک شدن قنوات بزرگی مانند ابوجعفری نباشیم.

 

شمس الدین با تقدر از همت جهاد کشاورزی و ادارات وابسته در راستای اجرای شیوه های نوین آبیاری هم گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی برای لوله کشی مزارع و تغییر شیوه آبیاری از غرقابی انجام شده است که  جای تقدیر دارد.

 

امام جمعه بشرویه در ادامه با تاکید بر قدردانی از دو نعمت بزرگ امنیت و سلامت در کشور، از شهدای حادثه تروریستی تهران و همچنین شهیدان مدافع حرم  به بزرگی یاد کردو  گفت: حادثه تهران برای همه ما تلنگری بود تا قدر امنیت بالایی که به واسطه رشادت های نیروهای جان برکف مسلح و اطلاعاتی، بسیج و سپاه تامین می شود را بیشتر بدانیم .

 

 

وی افزود:اعتماد به دشمن همواره موجب ضربه و خسران بوده است تا آنجا که دیدیم قراردهای میلیاردی خرید سلاح عربستان و آمریکا و سپس نقض صریح برجام و تحریم های مجددانه را علی رغم تمام مذاکرات در پیش گرفتند.

 

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه باید در مقایل دشمن مقتدرانه ایستاد گفت: هر زمان که نگاه ما برای رفع مشکلات به خارج و دست دشمنان باشد شکست می خوریم و تنها راه نجات کشور در مسائل اقتصادی تکیه بر توان داخلی و ظرفیت های خودمان است.

 

شمس الدین در پایان این مراسم با تقدیر از تلاش های مجموعه خانواده جهاد  کشاورزی از تمامی مسئولان و کارکنان خواست تا روز جمعه همچون سال های گذشته با حضور باشکوه خود در راهپیمایی روز قدس، پاسخ دندان شکنی به دشمنان بدهند.

 

نظرات کاربران

لطفامسئولین مربوطه بفکرساخت سدبرای علی اباد ونصر ابادرقه باشند

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.