کد مطلب: 24891
تاریخ انتشار : 26 خرد 1396 - 14:32
خطیب جمعه بشرویه خاطر نشان کرد: فرد مومن و بسیجی باید عملکرد مسولان را تحت نظر داشته باشداز جمله سند۲۰۳۰ که مردم و رهبری و شورای عالی انقلاب اسلامی در برابر این سند ایستادند

به گزارش پیام بشرویه ، حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین در خطبه های نماز جمعه ایهفته شهرستان بشرویه که با حضور باشکوه مردم مومن و ولایت مدار بشرویه و عاشقان مولای متقیان حضرت علی در محل مصلی نماز جمعه برگزار شد با اشاره به اهمیت قدر دانی نعمت امنیت و سلامتی بیان کرد: حضور شکوه همراه با ارامش در مراسمات مختلف نشان از برکات عظیم اسلام و خون شهدا است که باید قدردان این امنیت باشیم و در شب های قدر پایداری دو نعمت بزرگ سلامتی و امنیت را طلب کنیم.

امام‌جمعه بشرویه با اشاره به مناجات های زیبای ایمه اطهار در شب های قدر بیان کرد: شب های قدر از انچنان فضیلتی برخوردار است که امامان معصوم تمام خانواده خود را حتی کوچکترین عضو را برای شرکت در مراسم قدر اماده میکردند تا شب های قدر ازهمان خردسالی درک شود.

وی افزود:فوج فوج فرشتگان و ملائک درشب های قدر به امام زمان نازل میشوند و انجام یک عمل صالح در این شب های قدر برابر با هزاران شب می باشد. 

شمس الدین با اشاره به اینکه شب ۲۳ماه مبارک رمضان از تمام شب ها باعظمت تر است گفت:در شب های قدر مقدرات یک سال انسان رقم میخورد و در این شب های بزرگ باید دعا کرد تا خداوند متعال فرصتی بدهد تا یک سال دیگر نیز شب های قدر را درک کنیم.

امام جمعه بشرویه ،کمک به نیازمندان را سیره اهل بیت و امیرالمومنان دانست و گفت:سیره علوی و مولاعلی بن ابیطالب کمک به نیازمندان و مظلومان است ولی امروز عده ای از خدا بیخبر به اسم اسلام و با نام داعش و گروه های تکفیری در کشورهای مظلوم ،تجاوز و ادم کشی میکنند و هدف اصلی انان مقابله با اسلام ناب است.

وی در ادامه خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بشرویه کمک به مدافعان حرم را کمک به امنیت کشور و جان مردم دانست و گفت:اگر رزمندگان در عراق و سوریه نبودند امروز دامنه جنگ به تهران و مرزهای شرق کشور کشیده میشد و روز گذشته تمام نیروهای امنیتی و مسلح با اقداماتی شجاعانه در مرزهای شرق محموله سلاح را کشف کردند و وظیفه ما تقویت نیروهای مدافع حرم است.

شمس الدین افزود: کسانی که توانمندی مالی دارند در راستای تقویت نیروهای مدافع حرم کمک کنند و کسانی که در زمینه مالی نمیتوانند کمک کنند دست به دعا بردارند تا نیروهای ما در مرزها و سوریه و عراق در برابر گروه های تکفیری پیروز باشند.

امام جمعه بشرویه، دعا ،ذکر خداوند، استغفار و توبه را از اعمال ماه های رمضان دانست و گفت:باید در شب های قدر امید به رحمت الهی داشته باشیم و خداوند بندگان خود را که استغفار میکنند در این ماه و شب های بزرگ میبخشد.

وی شهادت امام علی را تسلیت گفت و افزود: شهادت والاترین اشرف مخلوقات جهان و امام شیعیان در شب های بافضیلت قدر و ان هم در محراب نماز نشان از اوج درستی و حقانیت امام همام دارد. شمس الدین در ادامه با اشاره به سالروز شهادت انقلابیون به دستور حسنعلی منصور گفت:در زمان پهلوی مصوب کردند که هر امریکایی در کشور اجازه هر نوع خیانتی دارد ولی شهروند ایرانی اعدام میشود و کشور را به اوج ذلت رساندند.

خطیب جمعه بشرویه یاد شهید چمران را گرامیداشت و افزود:امروز انقلاب اسلامی ما مرهون خون های شهدای عزیز در دوران دفاع مقدس است و باید قدر این امنیت و پیشرفت را بدانیم.

وی با اشاره سالروز صدور رای مجلس به عدم بی کفایتی بنی صدر گفت:بنی صدر جنایات و خیانت های زیادی را باهمراهی مناففان انجام داد و علی رغم اینکه منتخب مردم بود و حکم فرماندهی کل قوا را داشت ولی چهره واقعی خود را رو کرد .و مجلس رای به عدم کفایت وی داد.

شمس الدین افزود:مردم سالاری دینی به معنای این است که مردم نسبت به مسولان و اقداماتشان اگاه هستند و اگر مسیر را اشتباه بروند تذکر میدهند .

خطیب جمعه بشرویه ملغی شدن سند۲۰۳۰ را نمونه ای از آگاهی مردم و همراهی با ولایت دانست و خاطر نشان کرد: فرد مومن و بسیجی باید عملکرد مسولان را تحت نظر داشته باشداز جمله سند۲۰۳۰ که مردم و رهبری و شورای عالی انقلاب اسلامی در برابر این سند ایستادند و این به معنای اندیشه انقلابی ،به روزبودن و رصد کردن فعالیت های سیاسی در کشور است.

امام جمعه بشرویه با اشاره به اهمیت و توجه به بودجه های فرهنگی کشور گفت: از مجلس شورای اسلامی انتظار میرود به بودجه های فرهنگی توجه بیشتر داشته باشد وتکایا و حسینه ها و مساجد ی که نیازمند بودجه های فرهنگی است را تامین کند چرا که جنگ نرم دشمن بر علیه جوانان کشور شدت دارد و باید باهمان سلاح فرهنگی مقابله کرد.

شمس الدین با اشاره ب فرمان اتیش به اختیاری که رهبری به جوانان مومن و انقلابی دادند گفت:این فرمان اتش به اختیار به خاطر برخی کاستی ها در حوزه فرهنگی است و همه باید پای کار باشند و در رسیدن به چشم انداز بلندی که امام راحل داشتند تا کشور را برای حضور امام زمان اماده کنند حرکت کنند.

وی در ادامه مقابله با خشکسالی ها در بشرویه را نیازمند تلاش گسترده دانست و گفت: خشکسالی ها مشکلات زیادی رابرای مردم بشرویه ایجاد کرد و میطلبد دولت توجه بیشتری به مناطق اسیب پذیر داشته باشد.

امام جمعه بشرویه هفته جهاد کشاورزی را گرامیداشت و گفت:اگر بخداهیم جلوی روان ها را بگیریم باید آبخیزداری بشرویه تقویت شود که نیازمند اعتبار است و نتیجه ان پرآب شدن سفره های زیرزمینی است ولی امروز ما از پس انداز های بشرویه در سفره زیر زمینی استفاده میکنیم.

شمس الدین با تقدیر از اعتبارات آبیاری تحت فشار و اجرای شیوه های نوین آبیاری به جای غرقابی خواستار کمک به کشاورزان شد و گفت: نیاز است به کشاورزان بشرویه که وام های انان سنگین شده کمک شود و این مناطق خشک را مانند شمال نباید به حساب اورد.

وی با گلایه از مشکلات پمپ گاز سی ان جی در بشرویه گفت: متاسفانه هرازگاهی پمپ گاز سی ان جی در بشرویه قطع است و لازم است به هر شکل ممکن مشکل را حل کرده و پیمانکار انی انتخاب شوند که با شهرداری هماهنگ باشند.

امام جمعه بشرویه با گرامیداشت فرا رسیدن روز جهانی قدس هم گفت: روز قدس روز احیا اسلام است و روزی است که به همه ابرقدرت ها هشدار بدهیم که ملت اسلام زیر چکمه شما نخواهند ماند.

شمس الدین با تاکید بر حضور باشکوه مردم مومن و ولایتمدار بشرویه در راهپیمایی عظیم روز قدس گفت: به لطف خداوند سرنوشت ملت های مستضعف در روز قدس مشخص شده و اعلام وجود خواهند کرد.

وی افزود: امسال همچون سال های گذشته مردم ولایتمدار بشرویه باشکوه تر از هر سال در مراسم راهپیمایی روز قدس حضور خواهند داشت.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.