کد مطلب: 24884
تاریخ انتشار : 25 خرد 1396 - 19:46
امام جمعه سربیشه گفت: شما که در تمام سازمان ها به صورت غیر قانونی برای نامزد دولت و رئیس جمهور منتخب تبلیغ می‌کردید مگر تا حالا پاشنه ها خوابیده بوده است که حالابالا کشیده شود.

به گزارش پیام بشرویه ، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر سنجری، امام جمعه سربیشه در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد : خراسان‌جنوبی استانی کم توسعه یافته و سیاسی‌کار نسبت به دیگر استان های کشور است که البته در دیگر استان‌ها مسئولان آنها علاوه بر سیاسی‌کاری به فکر خدمت هم هستند اما در این استان این گونه نیست.

 

متاسفانه استاندار آن طور که باید و شاید به فکر توسعه استان نیست

وی ضمن تذکر به  استاندار و دیگر مسئولان، گفت :  متاسفانه استاندار آن طور که باید و شاید به فکر توسعه استان نیست و سیاسی‌کاری می‌کند و  باید نیروها و معاونین بومی استان به فکر توسعه استان باشندکه معضلات و مشکلات استان برطرف شود.

 

خراسان جنوبی با رای مردمش در انتخابات نشان داد با سیاست‌های دولت در چهار سال گذشته مخالف بوده است

امام جمعه سربیشه هم چنینی خطاب به استاندار تصریح کرد: استان خراسان جنوبی آن طوری که شما می‌خواهید قطعا پای کار بوده و  از دولت طرفداری خواهد کرد اما با سیاست‌های دولت در چهار سال گذشته مخالف بوده به طوری که بیشترین آراء و حدود 70 درصد آرا در استان به نفع رقیب آقای روحانی بوده است و این یکی دیگر از مسائلی است که مسئولان باید به آن توجه داشته باشند.

 

حجت الاسلام سنجری با اشاره به سخنی از مسئولان استان مبنی بر اینکه "در استان با پاشنه خوابیده نمی‌توان سیاست های دولت را محقق کرد"، گفت: اگر مسئولانی داشته باشیم که بخواهند پاشنه ی کفش‌شان را ور بکشند و بخواهند با پاشنه ی خوابیده نباشند وبه سمت سیاسی کاری بروند به استان ضربه خواهند زد.

 

مگر در زمان انتخابات پاشنه کفش دولتی ها خوابیده بوده که الان بالاکشیده شود!/ تنها یک فرماندار شما بخاطر تبلیغات 11 میلیون جریمه شد

وی با بیان این سوال که مگر در جریان انتخابات پاشنه های کفش های شما خوابیده بود، تصریح کرد: شما که در تمام سازمان ها از جمله آموزش وپرورش، جهاد کشاورزی ، استانداری، فرمانداری‌ها ، بخشداری ها و دهیاری ها به صورت غیر قانونی برای نامزد دولت و رئیس جمهور منتخب تبلیغ می‌کردید و نشانه آن این است که فرماندار شما نزدیک به 11 میلیون جریمه شد و اگر این جریمه نبود 6 ماه زندان می رفت؛ مگر تا حالا پاشنه ها خوابیده بوده است!

 

خدا به حال مردمی به خیرکند که پیشنهاد استاندارش این است که باید بازی های سیاسی را دست بگیرید

امام جمعه سربیشه  متذکر شد: خدا به حال مردمی به خیر بکند که پیشنهاد استاندارش به معلمین این است که شما باید بازی های سیاسی را دست بگیرید و حال معاون استاندار هم دنبال پاشنه های کشیده است و نه خوابیده! مگر با این عملکرد دولت، تاکنون این طور نبوده است؟

 

 

حجت الاسلام سنجری ضمن تاکید بر اینکه ما باید از این به بعد فاتحه ی مردم را بخوانیم فاتحه ی اشتغال را در این استان بخوانیم، گفت:  معاون اقتصادی استاندار باید برود دنبال توسعه های اقتصادی استان نه این که مسائل سیاسی استان را رصد کند.

با روحانی روحانی گفتن استان آباد نمی شود

وی با تصریح اینکه مگر می شود و این طور است که با روحانی روحانی گفتن استان آباد می شود، افزود: من هم می توانم هر هفته در پشت تریبون نمازجمعه برایشان در مدح و ثنای آقای رئیس جمهور حرف بزنم! مگر با حرف زدن و موضع سیاسی می شود کار کرد؟

 

امام جمعه سربیشه  بیان کرد: ما خیلی از مدیرانی داریم که در حال حاضر بدون موضع سیاسی کار خودشان را به نحو احسن انجام می دهند و البته مدیرانی هم داریم که طرفدار دولت هستند و کارشان باز هم به خوبی انجام می دهند.

 

حجت الاسلام سنجری اضافه‌کرد:  همچنین مدیرانی داریم که حزب باد هستند و کارشان را به هیچ نحوی انجام نمی دهند؛ هم چنین مدیرانی در این استان داریم که زمان احمدی نژاد هم مسئولیت داشتند مانند مدیرکل اداره کار و فنی و حرفه ای که هنوز نیز به عنوان مدیرکل فعالیت می‌کنند.

 

باید به مدیران احمدی نژادی که الان مسئولیت دارند بگوییم پاشنه خوابیده؟!

وی اظهارکرد: معاون استاندار و استاندار بدانند مدیرانی که از زمان دولت احمدی نژاد مدیرکل بوده و الان نیزهمین پست را دارند؛ پس باید می‌گفتیم در آن زمان هم پاشنه هایشان کشیده بوده یا پاشنه هایشان خوابیده بوده است؟!

 

امام جمعه سربیشه  گفت: ما مشکلات زیادی داریم که امیدوارم با سیاسی‌کاری مسئولان این ها تحت الشعاع قرار نگیرد.

کاش آقایان، به جای سیاسی کاری به فکر خانواده زندانی باشند

حجت الاسلام سنجری تصریح کرد: کاش آقایان می آمدن و مرد و زنی از یک خانواده را که در زندان به سر برده و چهار فرزند دارند و باید در سن 30 سالگی اعدام شوند؛ ای کاش استاندار این ها را می دید.

 

وی متذکرشد: وقتی این ها را نمی بینند و در فکرو دنبال  ورکشیدن پاشنه هستند معلوم است که استان باید به سمت سیاسی کاری برود.

 

امام جمعه سربیشه گفت: زمانی که به مسئولان در خصوص جابه جایی های سیاسی و حذف رقبای انتخاباتی تذکر داده می شوند منکر آن شده و می‌گویند که در زمان دولت آقای روحانی این گونه نیست و این طوری نخواهد بود اما شاهد این مطلب هستیم.

 

متاسفانه سه روز بعد از انتخابات شاهد حذف طرفداران آیت الله رئیسی از آموزش و پرورش و جهادکشاورزی بودیم

حجت الاسلام سنجری بیان‌کرد: متاسفانه در روز دوم و سوم بعد از رأگیری به برخی از مدیران مدارس  که طرفدار آیت الله رئیسی بودند گفته شد استعفا دهید و در جهاد کشاورزی نیز شاهد این بودیم.

 

وی افزود: متاسفانه بعد از انتخابات، برخی از افراد را از مدیریت و معاونت به کارشناسی تنزل دادند این اتفاقات افتاده و می افتد که این خوش خدمتی را  برخی از آقایان در آینده جبران خواهند کرد.

 

امام جمعه سربیشه اظهارکرد: متاسفانه علی رغم اینکه به جای اینکه دنبال شایسته سالاری باشیم دنبال برخی از مسائل و اهداف سیاسی خودمان هستیم.

 

متاسفانه مسئولان به اندازه یک دهم سیاسی‌کاری به فکر خدمت به مردم نیستند

سنجری گفت: من می توانم قسم یاد کنم که مسئولان دولتی به قدری که در شهرستان ها، فرمانداران و بخشداران دنبال سیاسی‌کاری و رواج اختلاف هستند به اندازه ی یک دهم به فکر خدمت به مردم نیستند.

 

وی یادآورشد: اگر مسئولان به فکر مردم بودند به تذکرات نماینده‌ی ولی فقیه دراستان توجه می کردند؛ سمت و سوی آراء مردم را می دیدند و  تذکرات نمایندگان مجلس را به جان می خریدند و گوش می کردند.

 

مخاطب کاستی ها در استان مسئولان ارشد دولتی هستند

امام جمعه سربیشه خاطرنشان کرد: علی رغم تمام این مسائل و اگرهایی که در سطح استان خراسان جنوبی و در سطح کل کشور است؛ ما دیدیم در جلسه ی مسئولان نظام با مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب، آقای روحانی را مخاطب همه پیشنهاداتی که مطرح می‌کرد  دانستند و فرمودند که سمت و سوی اگرهای آقای رئیس جمهور به خودشان برمی گردد و باید عملیاتی کنند.

 

حجت الاسلام سنجری افزود: در استان نیز این گونه است  و مخاطب همه کم و کاستی های استان مسئول ارشد اجرایی استان اند و  و زمانی که دنبال یک سری اهداف سیاسی باشند این گونه می شود که به شدت ضعیف ترین فرماندارها را در دوره ی یازدهم ریاست جمهوری خراسان جنوبی داشت.

 

بهره گیری از نیروهای جوان سبب قوت دولت می شود

وی اظهارکرد: من به طور قاطع می‌گویم تمام سیاسی‌کاری ها و جابجایی ها، به خاطرخوش خدمتی  است چراکه اگر شایسته سالاری بود ما جوانان خیلی خوبی هم داریم که می توانند از آن ها کمک بگیرند البته اگر  دولت دنبال شایسته سالاری باشد این جوانان هم مایه قوت و  هم مقبولیت بیشتر دولت خواهند شد.

نظرات کاربران

آقای سنجری دمت گرم.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.