کد مطلب: 24871
تاریخ انتشار : 25 خرد 1396 - 14:55
سرپرست پلیس فتا خراسان جنوبی خبر داد:
عامل مزاحمت اینترنتی و هتک حیثیت شناسای و دستگیرشد
سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل خراسان جنوبی از شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت اینترنتی، هتک حیثیت و نشراکاذیب در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

خبر ارسالی پلیس فتای خراسان جنوبی به درگاه ارتباطی  پیام بشرویه ، سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل خراسان جنوبی از شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت اینترنتی، هتک حیثیت و نشراکاذیب در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.  

 

سرهنگ علی محمدپور با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع یک فقره شکوائیه از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بیرجند مبنی برایجاد مزاحمت، هتک حیثیت و نشراکاذیب از طریق پیام رسان های موبایلی، بررسی موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

 

این مقام انتظامی افزود: براساس تحقیقات به عمل آمده شاکی عنوان داشت از حدود هفت ماه پیش فرد يا افرادي ناشناس در شبكههای اجتماعي با ايجاد مزاحمتهاي متعدد نسبت به من توهين و فحاشي مينمايد، همچنين در یکی‌ از شبكه های اجتماعي با هويت من صفحات جعلي ايجاد نموده وپس از ارتباط با دوستانم موجب هتک حیثیت و ارسال موارد کذب شده و از این طریق باعث از بین بردن آسایش و آرامش بنده گردیده است  كه از وي شاكي و تقاضاي رسيدگي دارم.

 سرهنگ محمدپور ادامه داد: کارشناسان این پلیس موفق شدند‌‌ طی اقدامات فنی و پلیسی متهم را شناسایی نمایند که در ادامه متهم به این پلیس احضار و مورد بازجویی قرار گرفت که وی در همان ابتدا به بزه ارتکابی خود اعتراف نموده و در‌‌ اظهارت خود بیان داشت کلیه مزاحمتها برای شاکی در شبکه های اجتماعی توسط خودم صورت گرفته  که هدف و انگیزه خود را انتقام جویی از این طریق عنوان نمود. از این رو پرونده جهت سير مراحل قضايي تحويل دادسراي بيرجند گرديد.

 

سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی با اشاره به پرونده فوق گفت: به افرادی كه در فضای مجازی و شبكههای اجتماعی اقدام به هتك حیثیت و نشر اكاذیب علیه همدیگر میکنند، هشدار داده میشود با اثبات عمل مجرمانه آنها باید پاسخگوی قانون و مسئول عمل مجرمانه خود باشند.

 

سرهنگ محمدپور در پایان به کاربران گفت: هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیامرسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.