کد مطلب: 24868
تاریخ انتشار : 24 خرد 1396 - 23:55
بیرجند- مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: تمامی قصابان استان دارای شناسنامه بهداشتی می شوند.

به گزارش پیام بشرویه ، 

علیرضا رفیعی پور پیش از ظهر چهارشنبه در جمع اصحاب رسانه بیان کرد: طی سال جاری برای تمامی قصابان خراسان جنوبی شناسنامه بهداشتی صادر می شود.

وی با بیان اینکه این امر با هدف جلوگیری از بیماری های مشترک انسان و دام انجام می شود، افزود: به آن دسته از قصاب هایی که دارای شناسنامه بهداشتی می شوند، تجهیزاتی داده می شود.

رفیعی پور با بیان اینکه در حال حاضر در سه هزار و ۶۱۶ مکان استان، دام وجود دارد، اظهار کرد: دامپزشکی به طور روزانه ۲۵ خدمت به این مکان ها ارائه می کند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی ادامه داد: این خدمات شامل خون گیری، سم پاشی و واکسیناسیون می شود.

وی از وجود بیش از ۷۶۵ واحد صنعتی مرغداری و هزار  واحد مرغداری سنتی در استان خبر داد و گفت: دامپزشکی به طور روزانه بیش از ۱۸۴ بیماری را رصد می کند که ۵۸ مورد مربوط به صنعت طیور است.

صادرات ۴۰ هزار قطعه مرغ زنده به افغانستان

رفیعی پور با اشاره به عملکرد دوماهه بیان کرد: طی این مدت بیش از ۴۰ هزار قطعه مرغ زنده به افغانستان صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی ادامه داد: صادرات مرغ زنده به افغانستان، ۹۸ هزار دلار برای استان درامد زایی کرده است.

وی با بیان اینکه طی دو ماهه ابتدای سال جاری بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه مرغ به استان های همجوار فرستاده شده است، گفت: همچنین طی این مدت یک میلیون و ۶۰۰ هزار کشتار مرغ به دیگر استان ها صادر شده است.

رفیعی پور ادامه داد: طی دو ماهه نخست سال جاری، دو میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه مرغ زنده در داخل استان توزیع و کشتار شده است.

صادرات ۱۰ هزار راس دام به استان های همجوار

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی بیان کرد: طی دو ماهه ابتدای سال جاری ۱۰ هزار و ۷۰۰ راس دام زنده مازاد بر استان به دیگر استان ها صادر شده است.

وی از صدور بیش از ۷۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه به استن های همجوار خبر داد و گفت: همچنین طی دو ماهه نخست سال جاری ۳۱۵ هزار کیلوگرم تخم مرغ خوراکی به دیگر استان های همجوار فرستاده شده است.

رفیعی پور بیان کرد: طی دو ماهه سال جاری بیش از هزار و ۹۰۰ آزمایش در جمعیت طیور خراسان جنوبی برای سلامت صنعت مرغداری انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات دوماهه سال جاری در راستای پایش آنفولانزای فوق حاد پرندگان بیان کرد: در این راستا بیش از دو هزار دستگاه خودرو ضدعفونی شده است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین دو هزار و ۵۶۰ آزمایش ویژه آنفولانزای فوق حاد پرندگان انجام شده است.

ایجاد قربانگاه در مناطق شهری و روستایی

رفیعی پور با اشاره به بیماری تب کریمه کنگو بین کرد: با توجه به شیوع این بیماری در دیگر استان ها، خواستار نکات بهداشتی از سوی شهروندان و ذابحان هستیم.

وی با بیان اینکه طی دو ماهه نخست یال جاری بیش از ۱۷۰ هزار راس دام ضدعفونی و سم پاشی شده اند، گغنم: همچنین ۲۳۰ هزار متر مربع از محل نگهداری دام نیز سم پاشی رایگان شده است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی ذبح دام در جلوی هیئت های مذهبی و دیگر مناسب ها را خلاف قانون دانست و گفت: با ایجاد قربانگاه هایی در مناطق شهری و روستای برای ایام و مناسب های ملی و مذهبی همکاری می کنیم.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.