کد مطلب: 24780
تاریخ انتشار : 18 خرد 1396 - 14:43
صبح امروز " مرحوم عباس محبتی " یکی از برجسته ترین اساتید اخلاق و تفسیر قران شهرستان بشرویهو خراسان بزرگ دعوت حق را لبیک گفت.

به گزارش پیام بشرویه ،  صبح امروز " مرحوم  عباس محبتی " یکی از برجسته ترین اساتید اخلاق و تفسیر قران شهرستان بشرویهو خراسان بزرگ دعوت حق را لبیک گفت.

 

وی معلمی بسيجي و  مخلص که با تمام وجود جهت خدمت به همه ي اقشار به ويژه نسل جوان مي کوشید  و شاگردان زیادی را در حوزه معرفت، بصیرت و علوم قرانی تربیت کرده است.

 

 "محمد صادق سلطان زاده" تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی و از شاگردان استاد محبتی  دلنوشته ای را به پایگاه خبری تحلیلی پیام بشرویه ارسال کرده است.

 

 

ا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعي إِلى رَبِّكِ راضِيَةً مَرْضِيَّةً

 

شاگردان در سوگ استاد انقلابی

 

آخرین سلام من و استاد شب تاسوعای سال قبل بود. مردی نورانی، نحیف زیر پرچم قاسم ابن الحسن جلودار هیئت جوانان شده بود..

همین صحنه رمز ماندگاری استاد و  ارادات و محبت جوانان  به ایشان بود.

 

بدون اغراق بگویم او برای من و امثال من جایگاهی نبوتی و امامتی داشت. هم راه نشان می داد و هم راهبر بود و هم تا وصال به منزلگه مقصود همراه بود.

 

 از جنس مردم بود و برای مردم

با چشمان خیس مینویسم نگاه نجیبش بزرگترین سرمایه اش بود. نگاه نجیبانه، محبت دلسوزانه، نفس عارفانه و وقار مردانه اش درس های ماندگار او برای دانش آموزانش بود.

 

تفسیر قرانش فوق العاده و زیبا بود . نه فقط به این دلیل که پهنای علمش به پهنای المیزان علامه طباطبایی تا تفسیر نور استادقرائتی بود، نه !؛ فقط چون از دل برمی آمد بر دل می نشست..

 

مدعیان علم بایست در محضر ایشان تلمذ میکردند ولی منبر سرای سرکه و مسجد

قلعه نو شهادت خواهند داد که استاد بی تکبر و بی ادعای ما پای منبر حسین(ع) چگونه اشک می ریخت.

 

هرگاه در محضر استاد نشستم گلواژه های امام راحل و رهبر معظم انقلاب در اقیانوس علم کم نظیرش موج می زد. خداوند به پاس  ایمان، اخلاص و عمل صالحش به او " فرقان" هدیه داده بود.

بصیرت ، صبر ، علم به مواضع حق از او علمداری علوی برای عاشورائیان و عماریون ساخته بود(لا يحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصبر و العلم بمواضع الحق)

وصف استاد در یک جمله؛ استاد انقلابی بود، انقلابی ماند و انقلابی رفت.

 

و اما آن مرد محجوب و ساده زیست چون در بزم الهی مقرب تر بود در اواخر عمر شریفش بنا به سنت الهی آزمایش و بیماری سختی گرفتار شد تا عیارش برای بهشتی شدن بیشتر شود.

 

اکنون او دیگر در بین ما نیست ولی راه او همیشه برای عوام و خواص زنده است..

 

استاد در ماه رمضان رفت تا موعد افطار میهمان امام حسین و شاهزاده قاسم بن الحسن(علیهما السلام) باشد. هنیئا لک قرب الی الله..

 

حاجی خود به ما آموخته بود که : اکثر شهداء امّتی فی الفراش

 

استاد ایثارگر شهادتت مبارک"

(شادی روح استاد مزید بر فاتحه صلوات)

 

شاگرد همیشگی ات ؛

الاحقر : محمدصادق سلطانزاده

نظرات کاربران

واقعا از شنیدن این خبر متاثر شدیم. ایشان استادی وارسته و با اخلاق بودند که افتخاری شاگردی ایشان برای ما به یادگار خواهد ماند.
يكي از بهترين معلم هاي دوران تحصيلم رو از دست دادم خيلي ناراحت شدم يادش هميشه در خاطرم ميماند.... يكي از شاگردان استاد از اصفهان

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.