اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 24671
تاریخ انتشار : 26 ارد 1396 - 11:55
پیرمرد همچنان که خلوت روستا را در چشم می گذراند نگران فردای روستایی است که زیبایی اش در تمام فصل ها خیره کننده است و دل هر مسافر و گردشگری را می رباید و نبود حداقل زیرساخت های مهم در این روستای روح امید به زندگی را گرفته است.

به گزارش پیام بشرویه  با اذان صبح بیدار می شود و  سفره دل پیش خدا باز می کند، سراپا وجودش در برابر معبود به ستایش و حمد می ایستد.

 

با نگاهی همراه با نگرانی از آینده، تنها وسیله امرار معاشش را بر دوش می گیرد و راهی کسب روزی حلال می شود.

 

دست های پیرمرد، زخمی از خنجرهای روزگار است، هرچند طبیعت بهاری در این روستای خوش آب و هوا لذیذ است ولی یادآوری  سوزش هوای زمستانی تاب و توان را از او گرفته ،شعله های گرمابخش گاز شهری هنوز حرارت زندگی را در فصل زمستان به اهالی روستای گردشگری سرند هدیه نداده است.

 

 نگران فردای روستایی است که زیبایی اش در تمام فصل ها خیره کننده  است و دل هر مسافر و گردشگری را می رباید و از طرفی دیگر، از جمله روستاهای پر بار در تنوع محصولات کشاورزی است.

 

روستایی زیبا و خوش آب و هوا در شهرستان بشرویه که دیگر امیدی ندارد که به اهالی اش هدیه دهد، خشکسالی ها امانش را بریده ،قناتش تشنه آب است و کشاورزی بی رونق شده

 

از سوی دیگر، نبود حداقل زیرساخت های مهم در این روستای گردشگری و شاخص شهرستان بشرویه، روح امید به زندگی در روستا را از اهالی گرفته است و به قول یکی از بانوان این روستا طعم تلخ وعده های داده شده و عملیاتی نشده ،مهاجرت را سرعت بخشیده است

 

زحمت کشان روستای سرند هنوز از آب شرب محرومند و وعده های مسئولان تا کنون به مرحله عملیاتی نرسیده است.

 

آبرسانی در این روستا با تانکر و توسط شرکت آب فاضلاب روستایی بشرویه انجام می شود و به گفته اهالی به دلیل تامین آب شرب از قنات روستا، تضمینی بر بهداشتی بودن آب نیست .

 

 

یکی از اهالی روستای سرند  با گلایه مندی از وضعیت آبرسانی به این روستا می گوید: مسئولان بارها وعده داده اند که پیگیر مشکل آبرسانی به روستای سرند هستند ولی همچنان وعده های آنان عملی نشده است و آبی که برای مصارف شرب در سرند تهیه می شود از آب قنات بوده که به دلیل وجود گردشگر و مسافر زیاد که به این روستا می آیند و از چشمه و قنات استفاده می کنند، آب بهداشتی نیست.

 

وی با نگرانی بیان می کند:واقعا چطور باید آبی را مورد استفاده قرار داد که بارها خودم شاهد شستشو لباس و ظرف و دیگر موارد در ان بوده ام ؟چرا نباید روستائیان از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره مند شوند و چه کسی حاضر می شود تا این آب را مورد مصرف شرب قرار دهد؟

 

او می گوید بارها توسط مسئولان  وعده داده شده که پیگیری مشکل آبرسانی به این روستا می شوند و هنوز اهالی سرند با این گونه مشکلات دست و پنجه نرم می کنند و مهاجرت از روستاها هر روز بیشتر می شود.

 

به گزارش پیام بشرویه، طبق اخبار منتشر شده در رسانه ها  وعده های پیگیری برای تامین آب شرب سالم و انجام پروژه شبکه توزیع آب در روستای سرند و خدافرید از دو سال قبل مطرح بوده است و مسئولان در دهگردشی های خود وعده پیگیری آن را داده بودند.

 

 

اجرای پروژه شبکه توزیع آب شرب در روستای خدافرید و سرند از جمله طرح های پیش بینی شده و اولویت دار است که نیازمند تامین اعتبار می باشد و متاسفانه تا کنون اقدامی نشده است.

 

طبق گفتگوی قبلی با مسئول آبفای روستای بشرویه اجرای این پروژه برای دو روستای سرند و خدافرید نیازمند اعتباری بالغ بر 800 میلون تومان است .

 

 این روستای زیبا که دارای جاذبیت ها و قابلیت های گردشگری و اقتصادی است هنوز از دو زیرساخت مهم آبرسانی و گازرسانی محروم است و وعده های رسیدگی به مناطق محروم و پروژه اولویت دار آبرسانی به این روستا که قرار بود 2سال پیش محقق شود همچنان بر زمین مانده است.

به گزارش پیام بشرویه، توجه به روستاها بویژه آن دسته روستاهایی که زمینه های اقتصادی بسیاری در حوزه کشاورزی، گردشگری و طبیعت گردی در خود دارند می تواند علاوه بر جلوگیری از مهاجرت روستاییان و افزایش حاشیه نشینی سبب رونق روستاها شده و توسعه اقتصادی خوبی را به همراه داشته باشد.

 

 

روستای ییلاقی سرند و کال سرند در فاصله 27 کیلومتری غرب شهرستان بشرویه قرار دارد و یکی از زیباترین تفرجگاه های طبیعی است که در دل کویر ، آرامش خود را بدون منت به مسافران هدیه می دهد.

 

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.