اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 24621
تاریخ انتشار : 17 ارد 1396 - 18:14
علیرغم کاهش نزولات جوی هر از گاهی هم که برکات خداوند بر کویر بشرویه نازل می شود ، وجود روان آب ها موجب مسدود شدن مسیردسترسی مزارع شده و خسارت زیادی هم به کشاورزان وارد میکند.

به گزارش پیام بشرویه ، شهرستان بشرویه در منطقه خشک و همجوار با کویر و تپه های ماسه بادی قرار گرفته و خشکسالی‌های متوالی امان مردم سخت کوش و پینه بسته را که اکثریت قریب به اتفاق به شغل کشاورزی و دامداری مشغول هستند بریده است.

 

علیرغم کاهش نزولات جوی هر از گاهی هم که برکات خداوند بر کویر بشرویه نازل می شود ، وجود روان آب ها موجب مسدود شدن مسیردسترسی مزارع شده و خسارت زیادی هم به کشاورزان وارد میکند.

 

قرار گرفتن بخش وسیعی از اراضی و موتورپمپ های کشاورزی در حاشیه کویر موجب ورود روان ها به مزارع کشاورزی میشود،آنچه انتظار است این است که مسئولان اولویت کار خود را در رفع مشکلات کشاورزان و این زحمتکشان قرار دهد ولی گلایه های کشاورزان از عدم توجه به درخواست آنان نشان می دهد که گویا   اراده‌ای برای جلوگیری از هدررفت روان آب ها و رفع مشکلات کشاورزان وجود ندارد.

 

صبح امروز نیز با وقوع باران های شدید در دشت بشرویه و روان شدن سیلاب ها بازهم زمین های کشاورزی ، کشاورزان را آب برد

 

 

چندین نفر از کشاورزانی که در منطقه  چاه موتور حاجی مشغول به فعالیت کشاورزی هستند با گلایه از عدم توجه به مشکل روان آب ها به خبرنگار پیام بشرویه عنوان کرده اند : تا کنون بارها و بارها برای رفع مشکل  به فرمانداری، جهاد کشاورزی ،دفتر نماینده ، شوراها و مسئولان مربوطه نامه نگاری کرده اند اما آنچه دیده نمی‌شود رفع مشکلات این کشاورزان است.

 

کشاورز موتور پمپ  حاجی با گلایه از عدم توجه مسئولان بیان کرد: باز هم امروزسیل ومشکلات تکراری همه ساله راه چاه موتور "حاجی " را مسدود کرد  چه میشه کرد؟ بارها نامه نوشته شده و کسی پاسخ نمی دهد.

 

وی افزود:  همه کشاورزان منطقه نامه نوشته و امضا کرده اندو نامه به فرمانداری رونوشت شده و ادارات مربوطه در جریان مشکل کشاورزان هستند .

 

این کشاورز با اشاره به اینکه بخشی از کار انجام شده ولی نیاز به تجهیزات دارند بیان کرد: بخشی از اقدامات انچام شده و راه تیغ زده شده است که آن هم بعد از بارها درخواست صورت گرفته و یک پیچ هم خاکبرداری انجام شده ولی مسیراب بایدبریدزده شود و راه هم شن ریزی شود.

وی افزود: من تعدادی وسیله هماهنگ کردم مشکل ما نداشتن  گریدر  است که مرتب امروز و فردامیکنند و کاری از پیش نمی رود و نتیجه آن جز خسارت زدن به کشاورز چیز دیگری نیست.

 

امید است مسئولان مربوطه توجه ویژه‌ای به خواسته این قشر زحمتکش و تلاشگر داشته باشند .

 

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

پربیننده ترین مطالب