اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 24131
تاریخ انتشار : 19 دى 1395 - 17:21
مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: دشمنان تلاش می کنند تا از بستر رسانه به عنوان اولین راهبرد برای هدایت افکار عمومی استفاده کنند که ارائه افکار از این طریق کاملا عقلانی و منطقی است.

به گزارش پیام بشرویه ،  سجاد رضایی، مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی در مراسم سالروز بسیج رسانه اظهارکرد: دو نوع چاشنی انفجاری آنی و تاخیری وجود داردکه در چاشنی آنی، در لحظه، انفجار صورت می گیرد اما در چاشنی تاخیری، انفجار با تاخیر و پس از مدتی روی می دهد.

 

وی افزود: متاسفانه چاشنی خبرنگاران استان تاخیری است که هر چه تلاش کردیم تا عملکرد خبرنگاران آنی شود، نتیجه نگرفتیم.

 

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی با بیان اینکه کسی نیست که اهمیت حوزه رسانه ای را نداند گفت: امروز فضای مجازی هم رسانه فراگیر است، که البته برخی ها آن را زندگی می دانند چرا که همه گیر و عمومی شده است.

 

رضایی بیان کرد: رسانه یک ابزار برای هدایت دهی به افکار عمومی است که کشورهای غربی برای آن برنامه ریزی های گسترده و طولانی مدتی دارند و از ابزار بازی ها و فیلم ها هم در جهت آن استفاده می کنند تا اهداف شوم خود را پیاده کنند.

 

وی تشریح کرد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، تعدد رسانه ها زیاد شده است اما هنوز هم نسبت به امکانات جبهه دشمن در مبارزه با انقلاب اسلامی، امکانات رسانه ای ما کم است و باز همین رسانه ها هم ممکن است به صورت جزیره ای عمل کنند که باید بیشتر به این زمینه پرداخته شود.

 

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی تصریح کرد: یکی از اهداف بسیج رسانه هم همین همگرایی رسانه ها بوده است‌.

 

رضایی افزود: مسئولان و دستگاه های اجرایی هم بارها نسبت به حمایت از رسانه ها شعار داده اند، اما کمتر در مقام حمایت اقدام کرده اند که جای انتقاد دارد.

 

وی تصریح کرد: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره نفوذ، اولین شبکه نفوذی که در کشور شناسایی شد در حوزه رسانه بود.

 

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: این موضوع نشان می دهد که دشمنان تلاش می کنند تا از بستر رسانه به عنوان اولین راهبرد برای هدایت افکار عمومی استفاده کنند که ارائه افکار از این طریق کاملا عقلانی و منطقی است.

 

رضایی افزود: این موضوع اخطار می دهد که رسانه ها باید همیشه هوشیار باشند تا مبادا پازل دشمن را تکمیل کنند.

 

وی بیان کرد: در این خصوص برخی از رسانه های مزدور به صورت خواسته، پول می گیرند و در میدان دشمن بازی و خیانت می کنند که این مورد در استان ما وجود ندارد.

 

وی تصریح کرد: اما برخی رسانه های دیگر ممکن است به صورت ناخواسته در جهت اهداف رسانه ای دشمن گام بردارند که این موضوع در ایام حساس انتخابات بیشتر دیده می شود.خاورستان

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

پربیننده ترین مطالب