کد مطلب: 24106
تاریخ انتشار : 16 دى 1395 - 12:47
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد:
راه اندازی و تجهیز واحد « LDR» در بیمارستان بشرویه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از تجهیز ۱۱ واحد « LDR» دیگر در شهرستان های فردوس، بشرویه و نهبندان خبر داد.

به گزارش پیام بشرویه ، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از تجهیز ۱۱ واحد « LDR» دیگر در شهرستان های فردوس، بشرویه و نهبندان خبر داد.

 

"محمد دهقان" در تکیمل این خبر عنوان کرد: : از این واحدها پنج مورد به فردوس، سه واحد در بشرویه و سه واحد هم در نهبندان راه اندازی می شود که در حال حاضر نیمی از فضای فیزیکی تکمیل و برای تجهیز این واحدها مکاتبه لازم انجام شده است.

 

این مسئول ، در حاشیه تحویل برخی از تجهیزات مورد نیاز واحد های یادشده به دانشگاه به خبرنگاران، افزود: راه اندازی این واحدها یکی از اهداف سیاست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اجرای طرح تحول نظام سلامت است که سیاست اصلی آن ترویج زایمان طبیعی و افزایش باروری سالم است.

به گفته وی در طرح زایمان طبیعی و طرح تشویق افزایش زایمان طبیعی یکی از اقدام های مورد بررسی، بحث راه اندازی واحدهای تک نفر زایمان است که این واحد ها به عنوان یک فضای خصوصی برای مادر باردار در نظر گرفته شده است.

دهقان اظهار کرد: همچنین در این واحدها محلی برای استقرار همراه بیمار و نوزاد در نظر گرفته شد و مادر در تمام مراحل قبل، حین و بعد از زایمان در این فضای اختصاصی با امکانات و تجهیزات مورد نیاز در این اتاق ها قرار می گیرد و با آرامش خاطر زایمان طبیعی را انجام می دهد.

به گفته وی تجهیزاتی که تحویل شد، شامل تخت های زایمان، فتال مانیتور، سونی کیت، دستگاه های حرفه ای مربوط به فشار سنج مادر و جنین و سایر امکاناتی است که برای یک زایمان طبیعی لازم است در اختیار تیم درمان و مادر گذاشته می شود.

به گفته دهقانی در هر واحد یادشده ۴۰۰ میلیون ریال تجهیزات در نظر گرفته شد که از مجموع این واحد ها،۱۴ مورد مربوط به بیمارستان ولی عصر بیرجند، پنج واحد مربوط به قاین و تجهیزات سه واحد نیز مربوط به طبس است که به زودی تحویل این مراکز خواهد شد.

 

نظرات کاربران

چه فايده اين دولت هرچي به مردم خدمت كنه چشم بينا وگوش شنوائي پيدانمي كنه وقدرش روكسي نمي دونه
سلام ، باوجود این همه سفارش به زایمان طبیعی ولی متخصصین زنان به این مهم اهمیت چندانی نداده ،ودر صورت اسرار بیمار او رابه شهرهای مجاور ارجاع میدهند.مسولین چرا.....!!!!

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.