کد مطلب: 24081
تاریخ انتشار : 12 دى 1395 - 16:20
در حالی که چندین ماه است که حقوق کارکنان قرارداد طرحی منابع طبیعی استان پرداخت نشده است، اما شریفی به جای پاسخگویی دقیق از تعداد نیروها، میزان بدهی و زمان پرداخت بدهی ها، با طفره رفتن از پاسخگویی فرار کرد.

به گزارش پیام بشرویه ، 

مدتی است که منابع طبیعی نتوانسته است حقوق کارکنان قرارداد طرحی سازمان را پرداخت کند که این موضوع موجب گلایه مندی این کارکنان شده است.

 

یکی از کارکنان قرارداد طرحی منابع طبیعی استان در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: بنده فوق لیسانس هستم و حدود 7 سال است که در منابع طبیعی استان سابقه کار دارم.

 

وی با اشاره به اینکه بنده و تعداد دیگری از کارکنان سازمان به صورت قرارداد حجمی و ... فعالیت می کرده ایم گفت: از دی ماه سال گذشته فعالیت ما بصورت قرارداد طرحی شد تا بیمه و حقوق مرتب و سر ماه پرداخت شود.

 

این کارمند بیان کرد: اما متاسفانه حقوق کارکنان قرارداد طرحی چندین ماه است که معوق مانده و حقوق من هم سه ماه است که پرداخت نشده است.

 

وی با اشاره به اینکه حقوقم یک میلیون و 168 هزار تومان است افزود: متاسفانه علاوه بر این که حقوق ها پایین است و از عیدی، اضافه کار و حق ماموریت هم خبری نیست، باز باید حقوق ها معوق هم باشد.

 

یکی دیگر از کارکنان قرارداد طرحی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: بنده در حوزه پیمانکار حفاظتی در سازمان منابع طبیعی فعالیت می کنم که میزان حقوق سازمان برای پیمانکاران حفاظتی حدود ماهی 800 هزار تومان تا یک میلیون تومان ست و بیمه هم ندارند.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون، تنها یک میلیون و 300 هزار تومان تومان حقوق دریافت کرده ام گفت: با این وضعیت چگونه باید زندگی کنیم، تمام خرج و مخارج زندگی ام عقب افتاده و جلوی خانواده ام شرمنده ام.

 

در این خصوص با حبیب الله شریفی مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی تماس گرفتیم که وی اظهارکرد: پرداخت حقوق کارمندان قرارداد طرحی به آزادسازی اعتبارات طرح ها بستگی دارد.

 

وی افزود: چون اعتبارات طرح ها اختصاص نیافته است، حقوق این کارکنان هم عقب مانده است.

 

مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی در پاسخ به اینکه عدم تخصیص اعتبارات سبب عقب ماندگی اجرای طرح های منابع طبیعی استان شده است؟ هم در حالی که از موضوع طفره می رفت بیان کرد: تاکنون زمان آغاز خیلی از پروژه ها منابع طبیعی نبوده است و طرح هایی مثل نهال کاری ها، بذرکاری ها، بوته کاری ها ، طرح های آبخیزداری، بیابان زدایی و ... از الان دارد شروع می شود.

 

شریفی افزود: طرح در حال اجرا نداشتیم و فقط آبیاری سنواتی بوده است که اکنون هم در حال انجام است.

 

وی در پاسخ به اینکه آیا ممکن است وقتی اعتباری تخصیص پیدا نکند؛ طرح های منابع طبیعی اجرا شود هم گفت: حقوق نیروها دارد تامین می شود. اگر اعتبارات اختصاص نیاید طرح ها اجرا نمی شود.

 

مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: حتما تخصیص ها انجام خواهد شد و حقوق ها تا چند وقت آینده پرداخت خواهد شد.

 

شریفی بیان کرد: در خصوص اجرای طرح های آبخیزداری هم، اعتبارات ملی تاکنون تخصیص نیافته و هر وقت اعتبارات داده شود شروع می شود. اگر اعتبارات از هر محلی باشد اما تخصیصی پیدا نکند، پروژه ها می ماند.

 

وی در خصوص تعداد کارکنان قرارداد طرحی و میزان حقوق معوق آنها هم تصریح کرد: نیروهای اصلی 45 نفر هستند که نیروهای حفاظتی و حقوقی هستند، اما برخی اوقات ممکن است یک نیرویی هم باشد که داخل پارک کار می کرده که حقوقش مانده است.

 

مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی در خصوص تعداد نیروهاگفت: هستند تعدادی بالاخره، چون ممکن است برخی یکی دوماه کار کرده باشد آمار درستی وجود ندارد و اطلاعی از آمار آنها ندارم، اصلا ضرورتی ندارد که این آمار بیان شود.

 

شریفی افزود: حقوق این نیروها 3-4 ماه معوق است که به صورت علی الحساب پرداخت می کنیم، امانمیدانم این میزان معوق چقدر است، و صحبت های من همین ها است که گفته ام.

 

این گفته های شریفی در حالی است که یک مقام آگاه در گفتگو با خبرنگار خاورستان،گفت: هم اکنون به نیمه دی ماه رسیده ایم اما هنوز اعتبارات ملی و استانی تخصیص نیافته است و هیچ کاری نمی توان انجام داد.

 

وی افزاد: چندین ماه است که خودروها و موتوریگان سازمان خوابیده و استفاده ای از آن نمی شود و بسیاری از طرح های سازمان که باید تاکنون اجرا می شد، عقب مانده و هیچ اقدامی انجام نشده است.

 

این مقام آگاه بیان کرد: در منابع طبیعی سازمان 88 نیروی قرارداد طرحی است که حدود 70 نفر آنها نیروهای حفاظتی هستند، و چندین ماه است که حقوق این افراد معوق مانده است.

 

وی تصریح کرد: برخی از نیروها سه ماه و برخی هم 8 ماه است که حقوق دریافت نکرده اند که تقریبا میزان این بدهی ها حدود 6000 میلیون تومان یا بیشتر است.

 

انتهای پیام/7

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.