کد مطلب: 23986
تاریخ انتشار : 23 آذر 1395 - 12:24
آیا این خواسته قانونی مردم بشرویه و جاده که مردم باجان دل پای کار آمده اند و حتی اخذ قانونی مجوز این پروژه در چند روز اخیر طی طوماری به امضا بسیاری از مردم رسیده ، میزبان وزیر راه و شهرسازی خواهد بود؟؟

به گزارش پیام بشرویه، حوزه راه و ارتباطات شهری و برون شهری از اهمیت زیادی برخوردار است تا آنجا که به یکی از شاهرگ های تغذیه اقتصادی شهرها توصیف شده و گستردگی حوزه راه ها و بروز بودن آن علاوه بر رونق اقتصادی، مزایای افزون تری از جمله کاهش فواصل راه ها ،نزدیک شدن شهرها به یکدیگر، آسان شدن مسیر تردد می باشد.

 

شهرستان بشرویه علی رغم اینکه شاهراه ارتباطی استان های بزرگی همچون فارس،اصفهان،یزد،کهکولیه و بویراحمد و خراسان جنوبی به پایتخت معنوی دل ها "مشهد مقدس " می باشد ولی متاسفانه در حوزه راه ها آنگونه که باید به آن توجهی نشده است و پروژه های مهم دوبانده شدن راه های بشرویه که یکی از نیازهای ضروری این شهرستان محسوب می شود هنوز در هیچ مسیری تعریف و یا اجرا نگردیده است .

 

و اما خبرها حکایت از حضور  وزیر راه و شهرسازی به استان خراسان جنوبی برای افتتاح طره های دوبانده استان را می دهد.

 

با بهره برداری 105 کیلومتر باند دوم، محورهای دو بانده استان به 450 کیلومتر می رسد.

 و محورهای بیرجند_قائن، جزو باندهای دومی است که با حضور وزیر راه و شهرسازی تا چند روز آینده به بهره برداری می رسد.

 

به استناد خبر خبرگزاری صداسیما در مرکز استان پروژه های دوبانده خراسان جنوبی  شامل محور ببرجند- زاهدان به طول ۹ کیلومتر، بیرجند،قاین، گناباد به طول ۱۶ کیلومتر، مسیر بیرجند - دیهوک به طول ۶/۵ کیلومتر ،فردوس-  بجستان ۱۸ کیلومتر ،دیهوک- راور ۲۲کیلومتر و سه راهی روم افریز به طول ۹ کیلومتر،اسفدن حاجی اباد به طول ۱۴ کیلومتر،اسفشاد حوض رباط زیرکوه  به طول ۱۰ کیلومتر،ورددی فرودگاه به طول ۲کیلومتر،منطقه ویژه اقتصادی به طول ۳ کیلومتر و کمربند اسلامیه فردوس به طول ۱۲ کیلومتر  می باشد و با این طرح ها طول دوبانده محورهای خراسان جنوبی به 450 کیلومتر می رسد.

 

آنچه پیداست در طول مدت دوبانده شدن مسیرهای یاد شده هیچ طرح دوبانده ای برای شهرستان بشرویه اجرا نشد.

این درحالی است که این نقیصه در کنار روند کند پروژه ملی جاده بشرویه به طبس به دلیل کاهش محسوس اعتبارات و عدم تحقق مطالبه مهم مردم بشرویه تا کنون برای احداث جاده "بشرویه به بجستان"، موجی از نگرانی و گلایه مندی را ایجاد کرده است و در کنار تمام کاستی های حوزه راه های اصلی بشرویه مسیرهای زیادی در سطح استان در چند سال اخیر دوبانده شده اند و شهرستان بشرویه محروم از این حق قانونی حوزه راه ها.

 

با این توصیف و روند کند توسعه راه های اصلی شهرستان تاریخی و گردشگری بشرویه در خراسان جنوبی، حضور وزیر راه و شهرسازی در استان فرصت مناسبی را پیش روی نماینده مردم شهرستان بشرویه، طبس، فردوس و سرایان،  نمایندگان مردم در شوراها ،مسئولان عالی و متولیان مربوطه قرار می دهد که اگر دغدغه اصلی برای توسعه راه های شهری دارند و مطالبات قانونی و بحق مردم بشرویه را به گوش وزیر راه و شهرسازی برسانند.

 

مطالبه مهمی که مردم شریف شهرستان بشرویه حتی خود برای تحقق آن پیشگام شده و کمک های خوبی را در این راستا به دولت کرده اند.

 

بسیاری از خیرین راه ساز شهرستان بشرویه در اقدامی تحسین برانگیز برای تحقق جاده بشرویه به بجستان همراه شده و قریب به 6کیلومتر جاده بشرویه به چاهنو باهمت و همدلی مردم با دولت به پیش رفته است،

آیا این خواسته قانونی مردم بشرویه و جاده که مردم باجان دل پای کار آمده اند و حتی اخذ قانونی مجوز این پروژه در چند روز اخیر طی طوماری به امضا بسیاری از مردم رسیده ، میزبان وزیر راه و شهرسازی خواهد بود؟؟

 

 

نظرات کاربران

اگه اون همه سروصدایی که برای جاده طبس و این جاده بجستان داریم برای دوبانده شدن محور سه راهی بشرویه -دیهوک و همچینین سه راهی ده محمد بشرویه وقت می گذاشتیم و با همین پولی که الکی در جاده به اصطلاح همدلی خرج شد و هیچ اتفاقی نیافتاد خیلی از امور امروز درست می شد. اگه دوبانده می شد سرعت ها110می شد و همین فاصله ادعایی تا طبس از راه کفی بسیار نزدیک تر می شد.یه کم فکر کنیم بعد تصمصم بگیریم.
احسنت. باید امنیت جاده ها رو تامین کرد
احترام به خواسته ومطالبه مردمی از ادوار گذشته نمایندگان مردم بوده و ربطی به جاده همدلی ندارد عاقلانه فکر کنیم نه احساسی و سیا سی وکنایه اگر واقعا دم از وحدت میزنید
نمایندگان ادوار گذشته هم همین اشتباه را کردندکسی منکر کارهای خلاف آنها نیست(البته آنها نیز اشتباه نکردند در زمینه رای جمع کنی برای خود تلاش کردند.
هرچه ميتونين دولت روبكوبين درجلسات درسخنراني ها درخطبه هاي نمازجمعه بعدانتظاردارين دولت براي اين شهرستان كاري بكنه.....سخت دراشتباهين براي همه جاكارميكنن الابشرويه.البته ميدونم پيام جان ازحرف حق ناراحت ميشه وهرچه به نفع وصلاحش باشه توي سايت ميگذاره ولي خوب حرف حق بايدگفته بشه تاعقده دل وابشه

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.