کد مطلب: 23924
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 - 18:56
مسئولین و فرمانده‌هان بسیج، باید بسیجیان را ترغیب به نقد روش‌ها و برنامه‌های موجود کنند و در نو کردن ساختارها و روش‌ها، به بسیجیان میدان بدهند.

به گزارش پیام بشرویه، "محمد امین کریم زاده " رییس شورای هماهنگی کانون های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در یادداشت ارسالی به درگاه ارتباطی پیام بشرویه اینچنین نوشت:

 

یکی از روحیاتی که بسیج و بسیجی باید در خود تقویت کند، روحیه و تفکر "خودانتقادی" می باشد.

 

بسیج و بسیجی، در کنار بصیرت نافذ در شناخت دشمن و شمّ بالای سیاسی در تشخیص سره از ناسره، باید اولاً توانایی شناخت ضعف‌های خود را داشته باشد، ثانیاً جرأت و شهامت ابراز آن را به خود بدهد.

 

بسیجی از آن‌جایی که محافظه‌کار نیست، در نقد مجموعه‌ی خود ابایی ندارد و از آنجایی که بصیرت دارد و سیّاس است، فرق نقد و تخریب را می‌داند و در نقد خود و مجموعه‌اش، آب به آسیاب دشمن قطعا نمی‌ریزد.

 

 ایجاد و تقویت تفکر خودانتقادی، چیزی است که هم بسیجی باید در خود ایجاد کند و هم مسئولین بسیج باید در بسیجیان و مجموعه‌ی خود ایجاد نمایند.

 

 مسئولین و فرمانده‌هان بسیج، باید بسیجیان را ترغیب به نقد روش‌ها و برنامه‌های موجود کنند و در نو کردن ساختارها و روش‌ها، به بسیجیان میدان بدهند.

 

رمز توسعه روز افزون بسیج خود انتقادی و اصلاح نقاط ضعف خویش است که زمینه جذب حداکثری به این تفکر را فراهم میسازد.

همچنین اصلاح‌گری اصیل و غیرتقلبی، ذاتیِ تفکر بسیجی است؛ همچنان که ریشه‌ی بسیج در «اصول» و بنیان‌ها است. پس با همراهی این دو اصل، می‌توان دائماً طرح‌نو در انداخت و به سمت تحقق مأموریت‌ اصلی بسیج- که همانا ایجاد «تمدّن نوین اسلامی» است- به پیش رفت.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.