کد مطلب: 23754
تاریخ انتشار : 13 آبا 1395 - 12:23
جمعیت همچنان به سمت مقصد که گلزار مطهر شهدای بشرویه بود با سر دادن شعارهای مختلف استکبار ستیزی در حرکت بود و با به آتش کشیدن پرچم رژیم منفور امریکا و اسرایسل، فریادهای "الله اکبر" گلزار شهدای بشرویه را فرا گرفت.

به گزارش پیام بشرویه،" 13 آبان روز ملی استکبار ستیزی، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا ، روز دانش آموز و تبعید امام راحل به ترکیه به خاطر اعتراض به مصوبه کاپیتولاسیون آمریکایی" تمام این وقایع مربوط به حداقل سی و هفت سال گذشته ملت ایران اسلامی است، آن زمان که هنوز سایه شوم رژیم استبدادی شاهنشساهی بر سر مردم سنگینی میکرد و مردم باغیرت و متدین، خون خود را گذاشتند ولی اجازه ندادند تا بار دیگر حکومت دستنشانده استبدادی بتواند سالیان دراز بر سر مردم حکم رانی کند.

 

این صحبت ها را مردی با موهای سپید، چفیه بر دوش دست در دست نوه اش تعریف می کرد و به سمت سرآغاز مسیر راهپیمایی در میدان امام خمینی شهرستان بشرویه حرکت می کرد.

 

همچنان جمعیتی از دانش آموزان گروه گروه از مسیرهای مختلف به میدان اصلی امام  خمینی بشرویه نزدیک می شدند و شعارهای "مرگ بر امریکا" کوبنده تر و رساتر به گوش می رسید.

بنر و پارچه نوشته هایی در محکومیت سیاست های خبیثانه آمریکای جهان خوار و همپیمانانش در دست مردم بشرویه، دانش آموزان و نونهالان این شهرستان دیده می شد.

هرچند که شاید مرسوم باشد تا قشر دانش آموز را بیشتر در این مراسم دید، ولی یکپارپگی مردم بشرویه و اتحاد تمام سن و سال ها از کودک گرفته تا دانش اموز و دانشجو، معلم و کارگر و مسئول در این راهپیمایی عظیم تداعی کننده نفرت و انزجار ملی از سیاست های استکبار جهانی بود.

 

جمعیت از میدان امام خمینی (ره) بشرویه به راه افتادند و در اولین گام ها تعدادی مسئولان هم به مردم ملحق شدند، در این میان از  تصاویر جذاب صف اولی های نمی توان گذشت، کودکانی که هر کدام با در دست داشتن پلاکاردهای مختلف با محتوای "مرگ برآمریکا" ، مرگ بر اسراییل، حمایت از رهبری و  تکان دادن پرچم سه رنگ کشورمان، بر شکوه این راهپیمایی افزودند.

 

بزرگ مردان کوچکی که پای در جای پای اول انقلابی ها گذاشته و با مشت های کوچ خود ، سیلی های محکمی را بر دهان استکبار جهانی می کوباندند.

 

لحظه به لحظه بر تعداد حاضرین در این مراسم افزوده می‌شود، تصاویر رهبری از سوی در مراسم خودنمایی می کرد و از طرفی، شکلک های آمریکایی با هدف به آتش کشیدن این چهره منفور جهانی که کودکان با زباله های دور ریختنی خود از جمله مقوا، بطری های آب یک بار مصرف و لباس های مندرس درست کرده بودند، نشان می داد که بچه مسلمان هیچ گاه اسیر ظلم و استبداد نمی شود.

 

 

حضور امام جمعه بشرویه، فرمانده سپاه، نیروی انتظامی، سرپرست فرمانداری، مسئول اداره تبلیغات اسلامی و دیگر مسئولان نیز در همان صف اول به چشم می خورد.

مردم، مسئولان، دولت همه یک صدا سیاست های باطل و خصمانه آمریکا را زیر پا له می کردند و شعارهای کوبنده سر می دادند.

 

گروهی از دانش‌آموزان با حمل شکلک های کاریکاتوری از آمریکا و سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» اعتراض خود را نسبت به تلاش برخی جریان‌ها برای حذف شعار مرگ بر آمریکا اعلام کردند.

عده‌ای از جوانان با  پوشیدن لباس ارتش  و در دست داشتن پلاکاردهای مختلف اعلام کردند که " ما تا آخر ایستاده‌ایم و بر مبارزه با استکبار جهانی تاکید داشتند" عظمت راهپیمای در بشرویه انقدر بالا بودند که شاید بتواند گفت 13 آبان  امسال از محکم ترین سیلی هایی بود که  جوانان  بشرویه بر دهان آمریکا کوبیدند.

 

جمعیت همچنان به سمت مقصد که گلزار مطهر شهدای بشرویه بود با سر دادن شعارهای مختلف استکبار ستیزی در حرکت بود و با به آتش کشیدن پرچم رژیم منفور امریکا و اسرایسل، فریادهای "الله اکبر" گلزار شهدای بشرویه را فرا گرفت.

 

در حاشیه این مراسم  باشکوه، نمایشگاهی با هدف به تصویر کشیدن جنایات آمریکا علیه ملت ایران در غرفه های حسینیه شهدای بشرویه برپا شد.

در کنار این مراسم، دانش آموزان مدرسه هاجر نیز با برپایی ایستگاه نقاشی با موضوعات مختلف حجاب، شهادت، در جوار شهدا ، به نقاشی کشیدن پرداختند.

همچنان که پرچم‌های آمریکا در مسیرهای  مختلف بشرویه زیر پای راهپیمایان له می شد شعار «مرگ بر آمریکا» دوباره در گلزار  شهدا طنین انداز شد.

آنچه بر زیبایی و شکوه این مراسم افزوده بود پیشانی بندهای  خردسالان شرکت کننده با محتوای یا حسین، یا زهرا، لبیک یا حسین، السلام علیک یا اباعبدالله و پرچم‌های سه رنگ کشورمان در دست دانش‌آموزان و دانشجویان و خردسالان بود.

در گوشه این مراسم، نونهالی 3 ساله که ادمک شیطانی آمریکایی دست ساز خود ررا برای به آتش کشیدن درست کرده بود، با کندن سرآدمک شیطانی امریکایی و پای نهادن بر روی آن، مقاومت در برابر استکبار را به تمام ساده لوحانی که به دنبال لبخند استکباری دل ضعفه می گیرند یادآور شد.

سرودخوانی نونهالان خانه قرانی مکتب الزهرا، سخنرانی کوبنده امام جمعه بشرویه در اعلام برائت از جنایات هولناک آمریکا و قرائت قطع نامه  پایان بخش این مراسم باشکوه در بشرویه بود.

 

13 آبان ماه سال 95 بی شک در تقویم حماسه حضور مردم غیور بشرویه ثبت شد.

 

نظرات کاربران

پیام شما باید عکس دانش اموزان که با کلی شوق وذوق اومدن به مراسم رو می ذاشتین .عکس دخترا گذاشتین ولی پسرها رو اصلا .یه اصلاحیه بزارین
راست میگن چرا پسرا نیستند میتونم با افتخار بگم که پسرا بیشتر از دخترا بودن

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.