کد مطلب: 23720
تاریخ انتشار : 9 آبا 1395 - 14:00
ورزش مفرح و نشاط آور پاراگلایدر ، که این روزها علاقه مندان زیادی پیدا را به سوی خود جلب کرده چندین سال است که زمزمه راه اندازی آن در بشرویه به گوش می رسد.

به گزارش پیام بشرویه، شهرستان  بشرویه مهد جوانان با استعداد و هنرمند است که در تمامی حوزه های مختلف از علم و دانش گرفته تا هنر و ورزش ، فاتح قله های پیشرفت هستند.

 

در این شهرستان ، با وجود کمبود امکانات ،نبود اعتبارات و بودجه کافی بویژه در حوزه ورزش، دارای استعدادهای بسیار بالایی است و تا کنون شمار قابل توجهی از مدال آوران و راه یافتگان به تیم ملی در رشته های متععد ورزشی ، مدال افتخار را بر گردن بشرویه آویخته اند.

 

بشرویه باتوجه به قرار گرفتن موقعیت جغرافیایی در دل کویر بکر و زیبا مستعد ایجاد ورزش های متنوع کویر نوری، پیست رالی و ورزش های هوایی است که برخی از این رشته ها فعال و برخی دیگر نیز در دست راه اندازی است.

 

ورزش مفرح و نشاط آور پاراگلایدر ، که این روزها علاقه مندان زیادی پیدا را به سوی خود جلب کرده چندین سال است که زمزمه راه اندازی آن در بشرویه به گوش می رسد و جوانان ورزشکار در این رشته با صرف هزینه های بالای شخصی و یادگیری آموزش های لازم در مراکز اصلی این رشته، مشتاق راه اندازی سایت هوایی در بشرویه بوده اند.

"محمد پیش قدم " در گفتگوی خبری با پیام بشرویه با اشاره به اینکه چندین سال است که با مسافرت های متعدد به شهرهایی همچون نوشهر در استان های شمالی کشور در حال فراگیری آموزش های لازم این رشته ورزشی  است اظهار داشت:باتوجه به علاقه جمعی از جوانان بشرویه به ورزش مفرح پاراگلایدر، تعدادی قریب به بیش از 12 نفر برای آموزش های لازم به شهرهای مختلف سفر کرده اند.

 

متولی این رشته ورزشی در بشرویه افزود:علی رغم اینکه هزینه دوره های آموزشی و وسایل مورد نیاز بالا بود ولی با هزینه کرد شخصی و زیر نظر اساتید متخصص توانستیم گواهینامه تخصصی پرواز را دریافت کنیم.

 

وی  خاطر نشان کرد:هدف از توسعه این ورزش بالا بردن توان جسمی و قدرتی جوانان  برای مقابله با بحران ها و حوادث می باشدو  در کنار آن این ورزش خود دارای هیجان بالایی است که موجب تخلیه انرژی جوانان در مسیر ورزش و جلوگیری از پیامدهای اجتماعی می شود.

پیش قدم با تقدیر از مسئولانی که برای راه اندازی اولین سایت پروازی در بشرویه همت کردند هم گفت:ادارات راه و شهرسازی، منابع طبیعی، ورزش و دستگاه های متولی امنیتی در بشرویه همراهی خوبی را با راه اندازی سایت پروازی در بشرویه انجام دادند.

 

متولی رشته ورزشی پاراگلایدر در بشرویه با تاکید بر اینکه علاقه مندان حتما باید مهارت ها و آموزش های لازم را کسب کنند گفت: عده‌ای که شور و شوق پرواز دارند نباید با سهل‌انگاری و جدی نگرفتن این امر که برای آموزش نزد مربی حرفه‌ای و توانمند بروند.

 

در ادامه این گزارش خبری به سراغ سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان بشرویه رفتم ، وی با اشاره به اینکه جوانان این شهرستان استعدادهای بالایی در زمینه بسیاری از ورزش ها دارند گفت: علی رغم اینکه رشته پروازی پاراگلایدر یک رشته نوپا و مهجور است ولی با تلاش های  علاقه مندان به این رشته در شهرستان بشرویه ، تعدادی از جوانان زیر نطر مربی های بین المللی آموزش های لازم را فرا گرفتند.

 

"رضا مقداری " افزود:این امر موجب گردید تا با تهیه نقشه های هوایی و" یوتی ام"  های طراحی شده برای بشرویه بررسی های لازم برای بهترین مکان پرواز ورزشکاران تعیین گردد.

وی با اشاره به اینکه سایت پروازی بشرویه در روستای خوش آب و هوا نیگو راه اندازی شده گفت: فعلا این سایت در محل روستای نیگو انتخاب شده و اقدامات تاسیس و مناسب سازی مکان نیز انجام گرفته است.

 

سرپرست اداره ورزش و جوانان بشرویه افزود: در حال حاضر قریب به 12 نفر ورزشکار و علاقه مند در این رشته ورزشی نوپا فعالیت می کنند.

 

به گزارش پیام بشرویه، اولین پرواز لذت بخش ورزشکاران بشرویه در کرانه های آبی آسمان این شهرستان آغاز گردید .

ورزش پاراگلایدر یکی از مفرح‌ترین رشته‌های ورزشی است که توجه علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است ، لذت پرواز در طبیعت روح‌انگیز بشرویه و روستاهای زیبایش ، نظاره کردن کوه‌های سر به فلک کشیده از افقی دیگر، روح آدمی را صیغل داده و شادابی را در رگ های خفته انسان تزریق می کند  ولی آنچه باید تمام ورزشکاران و علاقه مندان به این رشته ورزشی مد نظر داشته باشند،رعایت نکات ایمنی و فراگیری کامل دوره های تخصصی آن است.

 

 

نظرات کاربران

سلام پیام جون...تو محشری.کی زدی به این کوها؟؟؟بیشتر گزارش کن بدونیم کین اینا و کجا باید بریم؟؟؟کی میرن پرواز
چه جالب چه باحال حالا کرایه چنده
یاخدامنکه میترسم ولی لذت داره خوش بحالشون ازهمه که کمک کردن اینارو سپاس تشکربراپیام سختکوش بشرویه
خوب ببرین کوه قلعه که نزدیک بشرویه است
باسلام خسته نباشید میگم به برادران پروازی پاراگلایدر شهرستان بشرویه.اقایان مجید فاطمی.حاج عباس هراتی.حاج حسن شادکام.محمد اقای پیشقدم و اقای ریگی.موفق باشید دلاوران
افرین پرنده موفق
ساعاتی که پرواز میدن تو نیگو چه ساعاتیه؟؟

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.