کد مطلب: 23718
تاریخ انتشار : 8 آبا 1395 - 22:13
وقتی از امکانات تحصیلی فقط حسرتش به روستاها می رسد:
مدارس قدیمی روستای رقه چشم انتظار نگاه مسئولان برای نوسازی و تجهیز+تصاویر
کمبود شدید امکانات ورزشی در مدارس روستای رقه از دیگر گلایه های والدین است و همچنین اینکه علی رغم اهمیت دروس آزمایشگاهی ، ولی این امکان برای دانش آموزان روستایی به خوبی فراهم نبوده و از امکانات آزمایشگاهی نامناسبی بهره مندند.

به گزارش پیام بشرویه ،آموزش‌وپرورش در هر جامعه‌ای یکی از تأثیرگذارترین نهادهای فرهنگی و آموزشی به شمار می‌رود که آتیه کشور و ضریب رشد، شکوفایی و بالندگی آن، به این مجموعه گره‌خورده است.

 

و همانگونه که از نام این نهاد ارزشمند مشخص است ، آموزش‌وپرورش  بستر انسان‌سازی است که  اندیشه را می‌پروراند و در بینش اعتقادی دانش آموزان موثر است.

 

بی شک هر چه در حوزه آموزش و پرورش هزینه گردد و بر میزان بار علمی فرهنگیان، دانش اموزان و امکانات مورد نیاز افزوده شود به همان میزان ضرب‌آهنگ صعود و فتح قله‌های پیشرفت تندتر از گذشته نواخته خواهد شد.

 

شهرستان بشرویه نیز با بیش از 72 آموزشگاه ، بستر مناسبی برای آموزش و پرورش فرزندان این شهرستان فراهم آمده که بخشی از آن در روستاها قرار دارد و از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

رسیدگی به وضعیت تحصیل در مناطق روستایی علاوه بر کاهش روند مهاجرت، زمینه ترقی و پیشرفت را برای فرزندان روستایی نیز فراهم می آورد ولی برخورداری دانش آموزان روستایی از امکانات تحصیلی نیز در این امر مهم دخیل است.

 

سری به مدارس در دهستان رقه ، از دهستان های بزرگ شهرستان بشرویه زدیم ، هر چند با مقایسه اجتمالی می توان به وضعیت نسبتا مناسب در مدارس پی برد ولی کمبود برخی امکانات و درخواست های والدین از اموزش و پرورش را نیز نمی توان نادیده گرفت.

دهستان رقه  از توابع شهرستان بشرویه دارای 3مدرسه است که در مقاطع ابتدایی نسیبه و 22بهمن و راهنمایی شهیدرجایی فعال هستند و البته یک مهد کودک نیز در این روستا فعالیت می کند.

 

از مشکلات مطروحه در مراکز آموزشی بخش روستایی رقه شهرستان  بشرویه که والدین دانش اموزان این روستا با خبرنگار پیام بشرویه در میان گذاشته اند، فرسوده بودن مدارس و باقدمت بودن آنها است که درخواست احداث مدرسه ای نوساز  و یا مرمت مدارس فعلی را دارند.

 

تعویض میز و نیمکت های فرسوده مدارس نیز از دیگر درخواست های والدین دانش آموزان در مدارس روستای رقه است و البته بهره مندی از تخته وایت برد نیز می توان به نوعی حق دانش آموزان روستایی و خلاص شدن از فضای گردآلود گچ و تخته سیاه دانست.

 

خوشبختانه در حوزه تامین وسایل گرمایشی مدارس، می توان گفت از جمله اقدامات مورد رضایت آموزش و پرورش در این روستا،تجهیز یکی از مدارس به سیستم گرمایشی نوین و جایگزین سازی به جای  بخاری‌های نفتیبه لحاظ ضریب امنیتی است.

 

و والدین دانش آموزانی که در دو مدرسه نسیبه و راهنمایی شهید رجایی تحصیل می کنند نیز درخواست داشته اند تا با وجود نعمت گاز،  پروژه شوفاژ کشی در این دو مدرسه نیز انجام گیرد.

کمبود شدید  امکانات ورزشی در مدارس روستای رقه از دیگر گلایه های والدین است و همچنین اینکه علی رغم اهمیت دروس آزمایشگاهی ، ولی این امکان برای دانش آموزان روستایی به خوبی فراهم نبوده و از امکانات آزمایشگاهی نامناسبی بهره مندند.

 

انتقال مهد کودک  روستا به مرکز روستایی از دیگر  خواسته های اهالی روستای رقه است، چرا که این مهد کودک به دلیل  فاصله نسبتا دور از مرکز  و تردد وسایل نقلیه خطرات جاده ای محتمل است.

به گزارش پیام بشرویه، بیش از 120 دانش آموز در 3 مدرسه دهستان رقه  به صورت مختلط در حال تحصیل هستند که نوسازی مدارس، تجهیز کلاس درس به نیمکت های جدید، هوشمندسازی کلاس درس، فراهم آوردن امکانات ورزشی و تجهیز دو مدرسه دیگر به سیستم گرمایشی نوین از مهمترین خواسته های آنان از اموزش و پرورش است.

نظرات کاربران

سلام از پیام بشرویه به خاطر زحمات بی وقفه خود تشکر مکنیم. جمعی از اهالی رقه. انشالله مسئولان مربوطه در درخواست های والدین کوشاتر از همیشه باشند.
خااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
ضمن تشکرازپیام بشرویه ومجموعه معلمان مدارس رقه وآموزش وپرورش بشرویه که بعدازسالهاپیگیری برای اولین باریکی ازمدارس رابه سیستم گرمایشی مجهزکردند بعنوان یک ولی وقتی به مدرسه دخترانه نسیبه می روم واقعاشرمنده می شوم نه توان مالی کمک دارم که مدرسه راازنوبسازم ونه اینکه دستم به جایی می رسد ولی دیده ام که واقعاساختمان اصلی بسیارنامناسب وفرسوده است وبچه هاومعلمان اذیت میشوند سرویس هایش واقعاوحشتناک است نمی دانم چراباتوجه به اینکه داخل روستاهم هست بفکراین مدرسه نیستندازآموزش وپرورش بشرویه تقاضادارم این روستارادریابند

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.