کد مطلب: 23712
تاریخ انتشار : 7 آبا 1395 - 00:07
توسعه محورهای مواصلاتی شهرستان بشرویه از مهمترین اولویت‌های اساسی و زیربنایی این شهرستان می باشد که متاسفانه در سایه برخی وعده‌ای فراموش شده در گذر زمان و یا توجیهات غیر کارشناسی شده خارج از استان در رکود عجیبی به سر می‌برد.

به گزارش پیام بشرویه، " توسعه راه ها و احداث جاده بشرویه به بجستان در واقع حق مردم شهرستان بشرویه می باشد " مطلب مهمی که مسئولان، اعضای شورای اسلامی شهر، امام جمعه ،صاحب نظران کارشناسان و نمایندگان مردم در شهرستان بشرویه بر آن متفق‌القول هستند.

 

بی شک توسعه محورهای مواصلاتی شهرستان بشرویه از مهمترین اولویت‌های اساسی و زیربنایی این شهرستان می باشد که متاسفانه در سایه برخی وعده‌ای فراموش شده در گذر زمان و یا توجیهات غیر کارشناسی شده خارج از استان در رکود عجیبی به سر می‌برد.

 

شهرستان بشرویه قطب کشاورزی خراسان جنوبی محسوب می شده در سال‌های اخیر که نیشترخشکسالی بر جانش سخت تراشیده در رکود اقتصادی دست و پا می‌زند و نیازمند توسعه راه‌ها و افزایش تردد است تا بار دیگر عرصه اقتصادی این شهرستان روی نمودار رشد و حرکت در آید.

 

این امر نیازمند پیگیری‌های جدی نمایندگان، مسئولان، صاحب‌نظران و معتمدان شهرستان است  تا حقانیت توسعه راه‌های این شهرها در خارج از مرزهای استان و بلکه در مرکز کشور به اثبات برسانند.

شامگاه امروز نیز به همین منظور و با هدف بررسی موانع توسعه شهری بشرویه در حوزه راه ها نشستی با حضور مسئولان، صاحبنظران، کارشناسان و معتمدان شهرستان با محوریت شورای اسلامی شهر  وشهرستان بشرویه در محل دفتر شورا برگزار شد.

 

"علی قلیان اول" با اشاره به اینکه مسئولان و تمامی متولیان و نهادهای مردمی باید تلاش جدی در خصوص مطالبه احداث جاده بشرویه به بجستان داشته باشند خاطرنشان کرد: اخذ مجوز طرح مطالعاتی جاده بشرویه به بجستان از جمله اقداماتی است که باید هرچه سریعتر در دستور کار مسئولان، نماینده مردم شوراها و صاحب‌نظران قرار گیرد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر و شهرستان بشرویه افزود: بازگشایی این جاده علاوه بر اینکه توجیهات بسیار بالایی از جمله رونق اقتصادی شهر و روستاهای مسیر بشرویه به بجستان، کاهش فاصله قابل توجه مسیر زائران امام رضا از بیش از ۶ استان مهم کشور و بهره مندی از جاده های جدید الاحداث دارد از مهمترین دغدغه‌های مردم و حق شهرستان بشرویه نیز به شمار می‌رود.

 

وی با تاکید بر اینکه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با توجه به فاصله زمانی کم تا اعلام برنامه ششم توسعه درخواست مردم بشرویه را به جد پیگیری کند بیان کرد: انتظار می رود نماینده مردم همچنان که پیگیر مشکلات است، این خواسته مهم مردمی را نیز دنبال کند.

 

 

قلیان، بر دو بانده شدن محور مسیر سه راهی بشرویه به سمت شهر بشرویه هم تاکید کرد و گفت: اداره راه و شهرسازی اجرای دو بانده شدن این مسیر را در دستور کار خود قرار دهد.

 

"حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین " نیز با اشاره به اینکه توسعه راه‌ها از نیازهای ضروری شهرستان بشرویه می‌باشد بیان کرد: نهاد امام جمعه قویا از توسعه راههای بشرویه و خواسته مردمی حمایت کرده و همراه با مسئولان ،نماینده و شورا مطالبه مردم شهرستان در بازگشایی جاده بشرویه به بجستان را پیگیری می‌کند.

 

امام جمعه شهرستان بشرویه افزود: اخذ اعتبار برای تکمیل جاده های بشرویه و همچنین تصویب کد پروژه ملی برای احداث جاده بشرویه به بجستان از اقدامات مهم و اولویت دار شهرستان محسوب می شود.

"حسین مرادی"  سرپرست فرمانداری شهرستان بشرویه در این نشست با اشاره به اینکه پیگیری‌ها برای توسعه راههای بشرویه باید قوی تر گردد بر دو بانده شدن محور بشرویه به سه راهی بشرویه تأکید کرد.

 

 

"محسن زیباییان"  نیز از آمادگی کامل اداره راه و شهرسازی برای ادامه مسیر احداث جاده بشرویه به چاهنو خبر داد و گفت: به همت جامعه خیرین راه ساز شهرستان بشرویه و اخذ اعتبارات مربوطه تاکنون قریب به پنج کیلومتر از مسیر جاده بشرویه به چاهنو احداث شده است.

 

مسئول اداره راه و شهرسازی بشرویه افزود: هم اکنون خیرین راه ساز در حال انجام کار در این محور بوده و حدود ۲۵۰ تن قیر رایگان برای آسفالت مسیر آماده است.

 

وی با اشاره به اینکه جاده بشرویه به بجستان هنوز طرح مطالعاتی ندارد گفت:علی رغم اینکه احداث جاده بشرویه بجستان از اولویت های مهم شهرستان می باشد ولی هنوز طرح مطالعاتی برای آن در نظر گرفته نشده است.

زیباییان خاطرنشان کرد :نیاز است تا با همت نماینده مردم در مجلس و کارشناسان مصوبه احداث جاده بشرویه به بجستان از مرکز کشور اخذ گردد.

 

وی افزود: خیرین راهساز و مردم شهرستان بشرویه با همت والایی که دارند آمادگی کامل برای همکاری در این مسیر را اعلام کرده اند تا همیار دولت باشند.

 

"حسین حسینی" رئیس سابق شورای اسلامی شهر بشرویه هم با اشاره به اینکه جاده بشرویه بجستان دستور رئیس جمهور سابق بوده است گفت: در سفر رئیس جمهور سابق" محمود احمدی نژاد" به شهرستان بشرویه طبق مستنداتی که موجود می‌باشد از دستور ویژه به استانداری مبنی بر احداث جاده بشرویه به بجستان داده شده است و پرونده آن در وزارت موجود می باشد که باید این پرونده را هرچه سریعتر به جریان انداخت.

 

وی افزود: مردم شهرستان بشرویه و همچنین خیرین راهسازی هم اکنون آمادگی کامل برای کمک برای احداث این جاده را دارند و همچنین توانسته اند تا مسیر مشخصی را به کمک خیرین راه ساز احداث کنند.

 

در این نشست بر دو بانده کردن مسیر و محور بشرویه تا سه راهی شهرستان بشرویه ،احداث جاده بشرویه به بجستان و پیگیری سریع و قاطع نماینده مردم در مجلس از این خواسته مردمی تاکید شد.

نظرات کاربران

خیلی ممنون از همکاری همه ی مسئولین انشاالله که هرچه سریع تر شاهد این راهها باشیم
سلام خیلی عالی است که موضوع را ه بجستان هم در حال پیگیری است لذا از شورای محترم ممنون باشیم ... چرا موضوع راه جدید الاحداث بشرویه به طبس که هنوز به کار و اعتبار دارد را از دستور خارج کرده اند ؟ تا جاییی من اطلاع دارم سال پایانی احداث و افتتاح جاده طبس از طریق خدافرید سال 1399 است و هر سال باید اعتباری حداقل به میزان 10 یا 12 ملیارد تومان برایش تخصیص دهند تا به این هدف برسد از مسئولین تعجب است که جاده ای که کد اعتباری دارد و سند پایان آن تنظیم و امضا شده آنهم در وزارت راه و شهرسازی حالا خیلی خیلی خوش بینانه که بگیم از آن غفلت می کنند چرا واقعا چرا ؟ مهندس زیباییان گفتند راه بجستان هنوز طرح مطالعاتی ندارد پس این هزینه هایی که می شود برای چیست بدون طرح و برنامه و به اسم جاده بجستان است نمی فهمم لطفا توضیح دهند ... چرا جاده طبس که طرح و برنامه و مصوبه و دستور کار دارد و پیمانکار با بیش از 6 ملیارد تومان آن را بازگشایی کرده و نیازمند توجه و پیگیری جدی نماینده محترم مجلس است که قولش را هم داده به حاشیه رانده می شود چرا واقعا ؟ و چرا نماینده محترم در نماز جمعه اطلاعات غلطی را به مردم دادند که راه روستایی شده و با اعتبارات شهرستانی باید ساخته شود ؟ الان که نیاز به تبلیغات نیست نیاز به عمل است وقتی از ایشون پرسیدم که اینها چه بود که مطرح کردید آقای دکتر امیرحسنخانی گفتند دوستان این اطلاعات را دادند ... من خودم از فعالان لایه سوم یا چهارم ستاد دکتر بودم و ایشان بارها و بارها قول دادند که هم راه طبس و هم راه بجستان را می سازند ولی الان دیدم با اینکه امام جمعه محترم این مطالبه های عمومی را مطرح کردند و بر آنها تاکید کردند دکتر در نماز جمعه اسمی از آنها نبردند و حتی راه طبس را هم اینطوری معرفی کردند که یعنی توجیه ندارد ... از اعضای دفتر آقای دکتر که دیگه از ماها هم فراموش کرده اند خواهش میکنیم که فراموش شدن امثال من مهم نیست راه های طبس و بجستان را فراموش نکنید از همه ظرفیت ها به خصوص ظرفیت کم نظیر امام جمعه محترم که همه میدانیم در حل مشکلات بزرگ نقش ویزه ای داشتند و دارند استفاده شود مشکلاتی مثل ارتقا به شهرستان مثل مصوب شدن و عملیاتی شدن راه طبس مثل گرفتن دستور مطالعه راه بجستان از رییس جمهور قبل مثل گازکشی بشرویه مثل ارتقا بسیاری از ادارات شهرستان مثل نوساز شدن مدارس شهرستان و مثل ساخته شدن مسجد بین راهی امام رضا و مثل ساخته شدن حوزه علمیه بزرگ بشرویه و ساخته شدن ساختمان 8 گنبدی گلزار شهدای بشرویه و گلزار شهدای ارسک و سایر گلزارها و و و ... برکت وجود نماز جمعه و امام جمعه محترم ظرفیت مهم و کم نظیری است که میود همچون قبل برای پیشرفت هرچه بیشتر از بهره ها برد خواهشا ظرفیت کشوری نماینده محترم را نادیده نگیرید و ایشان را مرتبا در جریان پیشرفت ها و مشکلات قرار دهید خودشان هم در نماز جمعه گفتن باید پیگیری کرد پس دفترشان حتما پیگیر باشند :ربلایی اکبرآقا جهانطلب و مهندس سلیمی و مهندس حسینی و حاج آقا جعفرزاده و کربلایی اقا رضا احسانی و کربلیی اقاسیدمحمد فضایلی و اقا رضاجنگجو و کربلیی تقی اقا معیل و کربلیی اقاسید حسین محسنی و کربلیی اقاسیدعباس ساداتی و جناب سرهنگ ابراهیمی و بقیه عزیزان از شماها توقع داریم که امور را با جدیت و تلاش و به درستی پیگیری کنید چون حق الناس به همه شما و ما که تبلیغ کردیم هست و مردم هم می پرسند هم از کارخانه و هم شغل و اشتغال و هم راه ها و هم از کشاورزی و دامداری ها لطفا تلاش کنید
باسلام.به نظرم انتخابات شورا ها نزدیکه و... هر انتخاباتی که میشه و یکی میخواد رای جمع کنه میاد و از جاده همدلی و جاده بجستان و.... حرف میزنه
سلیم جان احسن بر شما خوب گفتی فقط از حاج آقا اکبرزاده فراموش کردی ایشان هم خیلی دوست دارند که برای بشرویه کاری انجام دهند اگر همه این آقایان شورا و اینهایی که اسم بردید و نماینده و امام جمعه و فرمانداری دست در دست هم تلاش کنند بهتر و سریع تر به نتایج خواهیم رسید مثل گذشته که شما توضیح دادی امید وارم خودخواهی ها و غرور و تفرقه و فتنه گری از بین برود و کار انجام شود و از این ظرفیتی که تو گفتی استفاده خوببشود

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.