کد مطلب: 23447
تاریخ انتشار : 24 مرد 1395 - 11:05
حجه الاسلام شمس الدین گفت :آستان مقدس رضوی دریای بیکران رحمت و برکتی است که دلهای عاشق را در جاجای جهان اسلام به روضه منور رضوی گره زده است

به گزارش "پیام بشرویه" :در شب میلاد آقا ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) مراسم جشن و چراغانی و مولودی خوانی در محافل و مجالس شهرستان بشرویه برگزار شد .

 

حجه الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه در مراسم جشن مهر بیکران که با حضور تعدادی از خادمین حرم رضوی و آستانه مقدس آقا حسین بن موسی الکاظم برارد امام رضا (ع) و جمع مشتاقان و زائران و مسافران بارگاه رضوی ودر محل مجتمع رفاهی و نماز خانه بین راهی امام رضا (ع) بشرویه برگزار شد با اشاره به فضائل و مناقب آقا امام رضا (ع) گفت :حرکت آقا علی بن موسی الرضا (ع)از مدینه به سمت خراسان در زمان خلفای جور عباسی اگر چه با ظلم و ستم همراه بود ,و لیکن حماسه ای را آفرید که جهان تشییع را احیاء کرد .

 

وی گفت :آقا علی بن موسی الرضا (ع)با احیاء فرهنگ امامت و ولایت و بیان حدیث مشهور سلسله الذهب و تفسیر معانی آن بخصوص بیان شروط ورود به حصن الهی , خط بطلانی را بر تمام عقایدی که مخالف خلافت و امامت معصومین (ع) بودند کشید .

 

 حجه الاسلام شمس الدین با تقدیر از برنامه های فرهنگی و مذهبی و عمرانی آستان قدس رضوی هم گفت : آستان مقدس رضوی به عنوان دریای بیکران نعمت و برکت آقا آمام رضا (ع) است که با برنامه های مختلف فرهنگی _مذهبی و عمرانی و سرمایه گزاری , خدمات ارزنده ای به نظام مقدس جمهوری اسلامی می کند .

 

وی احداث مجتمع های رفاهی و نماز خانه های بین راهی برای استراحت مسافران و زائران را نمادی از عشق به خدمت به عاشقان امامت و ولایت برشمرد و گفت : این حرکت بسیار پسندیده و شایسته مسئولین این آستان مقدس , دلهای عاشق زائران را به بارگاه ملکوتی آقا امام رضا (ع) پیوند داده است .

 

 در این مراسم معنوی که با مولودی خوانی همراه و اقامه نماز جماعت مغرب و عشاءبود , به جمعی از مسافران و مجاوران که همنام مبارک آقا امام رضا (ع) و مادر مکرمه شان نجمه خاتون (س) بودند به قید قرعه هدایایی تقدیم و تمام شرکت کنندگان با نبات متبرک آستان قدس رضوی و آستان مقدسه آقا حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس پذیرایی شدند .  

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.