کد مطلب: 21713
تاریخ انتشار : 27 آبا 1394 - 08:12
عزت الله یوسفیان ملا نماینده مجلس؛
ظريف گفت اوباما ضمانت كتبی برای رفع تحريم‎ها نمی‎دهد
با وجود اینکه ما سانتریفیوژهایی را جمع آوری کرده ایم اما هیچ اتفاقی در تحریم ها رخ نداد یعنی هنوز بانک مرکزی ما در تحریم است و فروش نفت ما با زمان تحریم هیچ فرقی نداشته است.

 به گزارش پیام بشرویه: عزت الله یوسفیان ملا نماينده مردم آمل در مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرگزاري بسيج گفت: برجام یک قرارداد دوجانبه است؛ هر گاه در هر نقطه ای کشورهای ۱+۵ و آمریکا حرکتی خلاف تعهدات برجام انجام بدهند ما هم باید دقیقا پاسخی متقابل به آنها بدهیم؛ با وجود اینکه ما سانتریفیوژهایی را جمع آوری کرده ایم اما هیچ اتفاقی در تحریم ها رخ نداد یعنی هنوز بانک مرکزی ما در تحریم است و فروش نفت ما با زمان تحریم هیچ فرقی نداشته است.

 

وي افزود: آمریکا حتی حسن نیت هم نشان ندادند و اختیارات رییس جمهور که هر ساله تحریم ها را تمدید می کرد باز هم تحریم ها را با اختیار رئیس جمهور آمریکا تمدید کردند؛ وزارت خارجه باید قاطعانه برخورد کند.

 

يوسفيان ملا خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبری فرمودند که از لحظه امضای قرارداد باید همه تحریم ها لغو شود اما الان هیچ تحریمی حتی تعلیق هم نشده است؛ فروش نفت دقیقا همان مقدار قبل است و زمان تحریم ما با واسطه نفت می فروختیم و الان هم همین است.

 

نماينده مردم آمل در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: وزیر امور خارجه آقای دکتر ظریف چند روز پیش گفت که ضمانت کتبی برای انجام تعهدات غرب از سوی رئیس جمهور آمریکا انجام نمی شود و به جای آن از طرف وزیر خارجه آمریکا و کشورهای ۱+۵ متنی در حال تنظیم است.

 

وي افزود: ارتباط ما برای اجرای برجام فقط آژانس است نه اینکه کنگره آمریکا جاسوس خود را بفرستد که عکس مراکز نظامی ما را بگیرد و بعد هم دبه دربیاورد.

 

يوسفيان ملا خاطرنشان كرد: انتظار ما از هیات نظارت بر برجام این است که هر حرکتی را به صورت متقابل پاسخ دهند و الان ما نباید هیچ اقدامی انجام دهیم و به سانتریفیوژهای خود دست نزنیم تا زمانی که حرکت مثبتی از سوی غربی ها ببینیم.

 

وي تاكيد كرد: اگر آمریکایی ها اقدامی برای انجام تعهداتشان صورت ندهند ما باید در تصمیم گیری خود به طور جدی تجدید نظر کنیم؛ برگشت سانتریفیوژهایی که جمع آوری شده است هزینه سنگینی دارد و ما بخواهیم متحمل این همه ضرر شویم و در مقابل هیچ حرکت مثبتی مشاهده نکنیم باید در تصمیمات خود تجدید نظر کنیم و هیات نظارت بر برجام در این راستا باید از حرمت نظام جمهوری اسلامی پاسداری کند.

جام نیوز

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.