کد مطلب: 21429
تاریخ انتشار : 16 آبا 1394 - 09:10
اما اشاره رهبر انقلاب به اشک ریختن آمریکایی‌ها به کجا باز می‌گردد؟ گویا اشاره معظم له به روایتی است که وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا از جلسه مذاکرات هسته‌ای بیان کرده است.

به گزارش پیام بشرویه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ امام خامنه ای  یکی از کارهای آمریکاییها درسالهای اخیر را اینگونه بیان کرد: یکی از کارهای آمریکاییها درسالهای اخیر این است که کسانی را واردکنند به بزک کردن چهره امریکا، وانمودمیکنند امریکاییها اگر یک روزی هم دشمن بودند امروز دیگر دشمنی نمی کنند، می خواهند چهره دشمن پنهان بماند تا از دشمنی او غفلت شود وبتواند خنجر خود را از پشت فرو کند، عده‌ای مغرضانه و عده‌ای از روی ساده‌لوحی این کار را می کنند

ایشان با اشاره به جریان اشک ریختن جان کری در یکی از جلسات مذاکرات در این رابطه فرمودند:در مذاکرات مامور آمریکایی گفت ازجوانی با جنگ مخالف بودم و گریه کرد،عده ای ساده لوحانه ممکن است بگویند این ها آدمهای خوبی شدند، این همان آدمی است که وقتی صهیونیستها صدها کودک را در غزه قطعه قطعه می کنند و امروز هم به شکل دیگری در کرانه باختری حمله میکنند، اخم هم نمی کند، آن وقت گریه جلوی دوربین به عنوان یک عمل صادقانه تلقی می شود؟

اما اشاره رهبر انقلاب به اشک ریختن آمریکایی‌ها به کجا بر می‌گردد؟ گویا اشاره معظم له به روایتی است که وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا از جلسه مذاکرات هسته‌ای بیان کرده است.

شرمن در رابطه با سخنانی که هر وزیر در آن جلسه در مورد معنا و اثر مذاکرات بیان کرد گفت: وقتی دوربین‌ها رفتند هر وزیری در مورد اینکه این مذاکرات برایش چه مفهومی داشت، چند جمله‌ای گفت. سخنان همه وزرای خارجه از جمله جواد ظریف بسیار تاثیرگذار بود. آخر از همه نوبت به جان کری، وزیر خارجه آمریکا می‌رسد. جان کری از جا بلند می‌شود و می‌گوید من وقتی ۲۲ ساله بودم به جنگ رفتم. بعد بغض می‌کند. همه حاضران در جلسه سکوت کرده بودند. جان کری با بغض در گلو ادامه می‌دهد من به جنگ رفتم و همان موقع فهمیدم که نمی خواهم هرگز به جنگ دیگری بروم.... لحظه تکان دهنده ای بود، همه کف زدند، از جمله هیات ایرانی، چشم ها خیس بود...

 

 

رهبر انقلاب در فرمایشات خود مکرر به شناخت درست دشمن و ترفند های او تاکید کرده و دارند،به نظر می رسد ایشان نسبت به برخی رفتارها،گفتارها و قلم هایی که توسط برخی مسئولین و رسانه ها در راستای فراموشی این دشمنی دیرینه حرکت می کند،این سخنان را مطرح فرمودند.

ایشان در همین دیدار اشتباه مصدق پس از ملی شدن صنعت نفت را تکیه و اعتماد و امید به آمریکا دانستند و بیان داشتند که آمریکایی ها از این خوش بینی و ساده اندیشی استفاده کردند و کودتا به راه انداختند.

تاکید رهبر معظم انقلاب به این مساله و تاکید ایشان به جوانان مبنی بر مطالعه اسناد درس‌آموز لانه جاسوسی لزوم هوشیاری هرچه بیشتر همگان در برابر دشمن را بیان می‌کند و امید است مسئولین محترم و بویژه دستگاه دیپلماسی کشور نسبت به این مواد هوشیارانه تر برخورد کند.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.