کد مطلب: 20820
تاریخ انتشار : 20 شهر 1394 - 16:36
ازدواج مایه آرامش است و از نظر قرآن نقش اساسی در پاکدامنی انسان دارد.

به گزارش پیام بشرویه "حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس الدین " در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بشرویه که در محل مصلی نماز، مسجد جامع میدان برگزار شد با اشاره به سالروز ازدواج حضرت فاطمه الزهرا(س) و حضرت امیر المومنین علی (ع) ازدواج را مایه آرامش و آسایش انسانها دانست و گفت:ازدواج از نظر قرآن نقش اساسی در پاکدامنی انسان دارد و شیطان دیرتر به سراغ کسانی که ازدواج کرده اند می رود و تداوم به پاکدامنی بدون ازدواج با مشکل مواجه می شود لذا خداوند در قرآن کریم می فرماید : ما برای شما زوج زوج هایی آفریدیم که مایه آرامش شما هستند و از آنها اولاد و فرزندان صالح به دنیا می آیند. امام جمعه بشرویه افزود: سلامتی ، جرات ، جوانمردی و کار و اشتغال نعمات خداوند است اما خداوند در بحث می فرماید شغل و کار را مانع ازدواج نکنید.

وی سن باروری بانوان را از نظر بهداشتی و پزشکان 18 تا 35 سال یاد آور شد و گفت: دوران مناسب برای داشتن فرزند سالم و قوی را نباید با تاخیر در امر ازدواج از دست داد، خطیب جمعه با اشاره به احادیث و روایات اظهار داشت: ائمه بزرگوار امر نکاح را یکی از آیات خداوند بیان کرده اند که خداوند بعد از این پیوند حسنه عشق بین دختر و پسر را افزایش می دهد.

امام جمعه بشرویه ضمن اشاره به نیاز مرد و زن به وجود همسر در کنار خود به راه حل مناسب و خوب ازدواج آسان اشاره کرد و افزود : اگر تشریفات عروسی کاهش یابد ازدواج رونق می گیرد و ثابت شده است که آنهایی که از نظر مالی ضعیف تر بوده اند و ازدواج کرده اند خداوند به آنها نظر با محبت تری می کند چون شیطان با ازدواج زودتر غل و زنجیر خواهد شد وی در ادامه با اشاره به حدیثی از پیغمبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) : سن مناسب ازدواج را مجددا یاد آور شد و گفت: پیامبر اسلام (ص) می فرمایند: هر جوانی که در سن مناسب ازدواج کند شیطان فریاد می کند وای برمن که دو سوم دینش از من دور شد و مابقی آن تقوی الهی است که با نکاح کامل تر می شود. و هر کسی که ازدواج کند نصف عبادات به او داده می شود و کسی که از ازدواج و زندگی مشترک بترسد به خداوند سوء ظن دارد.

وی در ادامه به فرزند داشتن در هر خانه و زندگی به عنوان نعمات و رحمات خداوند اشاره کرد و گفت: پسر نعمت و دختر رحمت خداوند است که از نعمت ها سوال پرسیده می شود و به رحمت ها پاداش می دهند. امام جمعه بشرویه افزود: فرزند خود را شیر کامل دهید چون هیچ غذایی کامل تر و بهتر از شیر مادرش نیست و در روایتی از امام صادق (ع) آمده است در دستورات دین برای شیر دادن به فرزند 21 ماه کامل آمده است و کمتر از آن جفا در حق نوزاد خواهد بود چون در برابر بیماری ها و مشکلات ضیف تر و شکننده تر خواهد بود.

شمس الدین در ادامه خطبه اول به نکات زیادی در رابطه با انتخاب همسر خوب اشاره کرد و افزود :مهمترین آن خواندن نماز، مهربانی زوجین و ... است چون این امر باعث پیشرفت و بقاء موقعیت و شخصیت همسر می شود و زن در کانون خانواده اش باعث شرافت و پیشرفت همسرش خواهد شد، زیرا تمام مردانی که در عالم پیشرفتی داشته اند به خاطر همسر شایسته آنها بوده است. وی در ادامه به شفاعت کنندگان روز قیامت اشاره کرد و گفت: علاوه بر ائمه مطهر  شوهران هستند که می توانند  برای همسران خود شفاعت کنند و برای رسیدن به این مهم رضایت شوهر بسیار مهم و با ارزش است.

حجه الاسلام و المسلمین شمس الدین در خطبه دوم نماز با اشاره به سالروز شهادت جواد الائمه (ع) در روز دوشنبه به عنوان جوان ترین امام در بین امامان معصوم (ع) خاطر نشان کرد: جواد الائمه در سن 7 سالگی به امامت رسیدند و در طی 17 سال سکان داری اسلام ناب محمدی (ص)در مقابل خلفای عباسی ایستادگی کردند. وی در ادامه به سالروز شهادت دومین شهید محراب ، امام جمعه تبریز آیت الله سید اسد الله مدنی هم اشاره کرد و گفت: منافقین کور دل و دشمنان داخلی و خارجی این سید عالی قدر را از میان جامعه برداشتند و ما امروزه باید بیشتر از پیش مراقب و هوشیار باشیم زیرا شیوه ها و روش های رفتاری دشمن عوض شده است. خطیب جمعه در ادامه به سخنرانی مقام معظم رهبری با محوریت آمریکا و تذکرات به مسئولین انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: همه می دانیم آمریکا شیطان بزرگ است اما بعضی اسرار دارند آمریکا فرشته نجات است !!! همه می دانیم در جریان 8 سال دفاع مقدس، کودتای 28 مرداد و ... آمریکا نقش اصلی داشت پس بدانید فقط موضوع اصلی مذاکره پیرامون انرژی هسته ای است و دیگر هیچ. امام جمعه بشرویه به بیانات مقام معظم رهبربی در خصوص تذکر به مسئولین برای گرامی داشتن جوانان انقلابی هم اشاره کرد و گفت: باید مسئولین اجرایی به جوانان توجه ویژه ای داشته باشند . شمس الدین  به چشم و چراغ دستگاه های اجرایی که همان شورای نگهبان هستند اشاره کرد و افزود: تمام ورودی های دستگاه های اجرایی باید از زیر ذره بین شورای نگهبان رد شوند ، چون قانون اساسی است و ما به آن احترام می گذاریم و در بحث انتخابات به حق الناس بودن اشاره کرد و گفت: باید در این زمینه هم وحدت داشته باشیم چون تفرقه و پراکندگی در بین شیعه و سنی ، ایرانی و غیر ایرانی بالاترین امتیاز برای دشمن است. وی در پایان به پای کار بودن و پشتیبان بودن مردم اشاره کرد و گفت: ارباب رجوع را در هر دستگاه و اداره ای باید راضی نگه داشت و تکریم کرد.

نظرات کاربران

به داد کشاورزان بشرویه برسید بذر وجود کشاورزان در اتش بذر های چینی نا مرغوب می سوزد .... و دانه هایی که سبز نشد

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.