کد مطلب: 20574
تاریخ انتشار : 2 مرد 1394 - 19:09
در دنیا بیش از 5 میلیارد نفر غیر مسلمان وجود دارد، پس باید با رفتار خوب، اسلام واقعی را به آنها آموخت.

به گزارش پیام بشرویه،در دنیا بیش از 7 میلیارد نفر زندگی می کنند که یک چهارم آنها مسلمان می باشند. پس تقریبا 5 میلیارد نفر در دنیا هستند که با اسلام آشنایی کمی داشته یا حتی ناآشنا می باشند. اینک با وجود بیش از 1.5 میلیارد مسلمان روی کره زمین، چه عذری می توان برای این مسئله آورد که جامعه بشریت هنوز با زیبایی های اسلام آشنا نشده و از اسلام چیزی را که غربی ها ترویج می دهند یعنی تروریسم را می شناسند؟

 

پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) مسلمانان را به تریج هر چیزی که از وی فراگرفته اند توصیه فرمودند، حتی به اندازه یک آیه؛ ولی این امر باید با ذکاوت انجام شود. ذکاوت و هوشمندی را می توان این چنین تعریف کرد که کاری را در زمانی که باید و با رفتار مقتضی انجام دهیم. به عنوان مثال نمی توان با یک غیرمسلمان به گونه ای صحبت کرد که با یک مسلمان آنگونه صحبت می کنیم، برای او در ابتدای کار از آتش جهنم سخن بگوییم در حالی که او نه تنها جهنم بلکه حتی دنیای بعدی (آخرت)‌ را نیز نمی شناسد و باور ندارد.

 

ما در روزگاری زندگی می کنیم که شعار "زندگی کن و اجازه بده زندگی کنند" در آن پذیرفته شده است. مردم دنیا نسبت به امر و نهی ها بسیار حساس تر شده اند و اگر کسی به آنها بگوید که چه کاری را باید انجام و چه کاری را نباید انجام دهند، آن را توهین به خود قلمداد کرده و روی بر میگردانند. پس امروزه بهترین راه برای ترویج دین مبین اسلام این است که آن را در زندگی خود به کار بسته و با رفتار خوب که ثمره زندگی اسلامی است آن را نشان دهیم.

 

به عنوان یک مسلمان ما دستور داریم که علم و دانش فراگرفته و واجبات فردی خویش را انجام دهیم. پیامبر (ص) می فرمایند: مهربان باشید، زیرا هرگاه مهربانی با کاری درآمیزد، آن را زیبا می کند. و هرگاه آن را از چیزی بگیرید، آن را مخدوش و لکه دار می کند. ایشان همچنین درباره معاشرت و نصیحت مردم می فرمایند که باعث آرامش مردم بشوید و آنها را از خود نرانید.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.